0 Kč(0 ks)
Zpět

VIDEO: Milan Pleva ukazuje jarní prohlídku včel v Potštejně a včelí královnu

VIDEO: Milan Pleva ukazuje jarní prohlídku včel v Potštejně a včelí královnu

20. 05. 2014

Podívejte se na video z jarní kontroly včel u nás v Potštejně. Video bylo natočeno v březnu tohoto roku.

Jarní prohlídka se provádí pro to, abychom zjistili, jak včelstvo přezimovalo, jestli má dostatek zásob pro další rozvoj, jestli matka klade, jaký prostor má zakladený a jaký naopak volný pro další kladení.

Pokud má místa málo, tak musíme prostor rozšířit – přidat další rámky apod., pokud mají málo zásob, tak musíme dodat medo-cukrové těsto. Na jaře jsou noci a mnohdy i dny studené a proto je třeba, aby včelky měly všeho dostatek. Včelky mezitím sbírají pyl, aby měly dostatek potravy pro mladé včelky – mladušky.  

Na videu také ukáži včelí matku na plástu – královnu. Video je natočeno u nás v rodinné firmě Pleva ve východních Čechách v Potštejně.

Milan Pleva, včelař 

 

 

Toto video je z března. Nyní (květen) bude brzy již první vytáčení, moc se na něj těšíme. Podívejte se ještě na video z natáčení z minulých let

Sdílejte video milan pleva ukazuje jarní prohlídku včel

Milan Pleva majitel rodinné firmy - o autorovi článku

Od mládí jsou jeho koníčkem včelky, z koníčka se později stalo podnikání. Zajišťuje chod firmy, aby vše fungovalo jak má. Každý nápad umí realizovat. Velmi ho baví vyrábět omezené série různých druhů medovin a zkoušet nové postupy při výrobě medoviny. Když má trochu času, hned je u včel.

Podívejte se na články, které Milan napsal:
Když vám nesmíme říct co pomáhá

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz