Pro menší objednávky Balíkovna 59 Kč, nebo Zásilkovna 69 Kč. Poštovné zdarma nad 2300 Kč.

VIDEO: O včelách v cyklu NEZkreslená věda

VIDEO: O včelách v cyklu NEZkreslená věda

To musíte vidět! Nový díl zábavného kresleného vzdělávacího cyklu Akademie věd České republiky NEZkreslená věda je tentokrát věnován včelám. Půvabné video s úžasnými kresbami Tomáše Zacha a nezaměnitelným komentářem Pavla Lišky vás s humorem a přitom srozumitelně a názorně provede životem v úlu.

Vzdělávací pořad NEZkreslená věda vznikl v rámci projektu Akademie věd ČR s názvem Otevřená věda. Jsou to krátká animovaná videa, která zábavnou formou vysvětlují vědecká témata tak, aby jim snadno porozuměly (nejen) děti školou povinné. Videa dokáží do zhruba deseti minut vtěsnat spoustu vědomostí a jako bonus vyloudí úsměv na tváři.

V letošním roce začíná již čtvrtá série a její první díl se věnuje právě včelám. Dozvíte se v něm vše důležité o fascinujícím životě včelstva jakožto superorganismu, o poslání královny, nevděčném údělu trubců, jednotlivých etapách života dělnic, nebo třeba jak vzniká med:

Přečtěte si také:

VIDEO: Fascinující svatební let včelí královny

Stále vám píšeme o našich produktech, ale opomíjíme to nejdůležitější – včelky, u kterých všechno začíná. Podívejte se na fantastické záběry ze svatebního letu nové včelí královny.

VIDEO: Včelka říká při tanci mnohem víc, než si myslíte

Že se včely na plástech čas od času vrtí, známe asi všichni z různých videí. Málokdo ale ví, co přesně to vrtění znamená, a že tak včelka vlastně mluví. Pojďme si ji poslechnout!

Úchvatné záběry: podívejte se na 21 dní včelky v jedné minutě

Zaručujeme vám, že na toto video jen tak nezapomenete! Ve spolupráci s National Geographic zachytil fotograf Anand Varma prvních 21 dní života včel, a to včetně pobíhajících roztočů Varroa destructor. S nimi zatím neumíme účinně bojovat.

Všechny články z rubriky