Pro menší objednávky Zásilkovna za 69 Kč, pro objednávky nad 2300 Kč poštovné zdarma.

Vláčná, hladká a zdravá pokožka – díky Skvalanu

Vláčná, hladká a zdravá pokožka – díky Skvalanu

Skvalan je 100% přírodní ingredience, která vzniká jako „odpad“ při zpracování cukrové třtiny. Tento brazilský poklad má však celou řadu blahodárných účinků na pleť potvrzených klinickými studiemi, tedy dvěma stovkami žen, které tuto látku testovaly. Skvalan zabraňuje tvorbě vrásek, rozjasňuje pleť a zvyšuje její pevnost. 91 % žen potvrdilo, že zlepšil hydrataci jejich pleti, a 100 % žen udává, že odstranil jejich suchou pokožku v oblasti loktů a kolenou. A to je jen zlomek toho, co dokáže.

Nová ingredience v oblíbených produktech

Rozhodli jsme se inovovat složení našich tradičních a zákaznicky oblíbených produktů o 100% přírodní ingredienci Skvalan, která nás přesvědčila výsledky klinických studií a rozsáhlým zákaznickým testováním. Skvalan nově obsahuje naše Medové tělové mléko, Medový oční krém a Pleťový krém proti vráskám, protože se jedná o složku, která jen podpoří a vylepší účinky těchto produktů.

Skvalan zjemňuje tvrdou a hrubou pokožku a poradí si s celou řadou změn souvisejících se stárnutím pokožky i zhoršením její kvality ve vyšším věku. Prokazatelně redukuje vrásky, svrchními vrstvami pokožky se snadno vstřebává a zvlhčuje pleť až k hlubším vrstvám pokožky. Skvalan pleť zjemňuje, bez podráždění ji vypíná a působí proti celkovému vysoušení, šupinkovaté pokožce a zašedlosti způsobené úbytkem hydratace pleti. Pleti naopak dodává ztracený lesk, přirozenou zdravou barvu a chrání ji před UV zářením.

100% přírodní „odpad“ z cukrové třtiny

Skvalan (Squalane, ale můžete se také setkat s označením Skvalen nebo Squalene), takzvaný "suchý" olej, je svým původem rostlinný lipid, který má velmi podobnou molekulární strukturu jako lidská pokožka. Právě proto se zcela výjimečně dobře vstřebává a je velmi „přilnavý“ a „slučitelný“ s lidskou pokožkou. Díky tomu obnovuje její přirozenou vlhkost a udržuje pokožku stále jemnou a pružnou.

Skvalan se získává několika různými způsoby – je možné ho vyrábět ze žraločích jater, nejdostupnější je Skvalan z olivového oleje a nejekologičtější zase Skvalan z odpadů vznikajících při výrobě cukrové třtiny. My jsme se rozhodli zcela cíleně volit poslední možnou variantu, protože nám připadá úžasné, že můžeme využívat „odpad“, který zároveň skvěle funguje a má výborné výsledky při péči o pleť.

Získávání Skvalanu z cukrové třtiny s sebou nese celou řadu výhod pro životní prostředí a je velmi ekologické. Při získávání Skvalanu nedochází k žádnému kácení lesů, nespotřebovávají se zbytečné potraviny a suroviny, dochází k absorbování CO2, zároveň je díky zemědělství efektivně využitá země, nevzniká téměř žádná eroze půdy, dochází k minimální spotřebě vody i k minimálnímu využití pesticidů. Cukrová třtina je navíc rychle obnovitelná plodina. Skvalan z cukrové třtiny pochází z Brazílie a získává se za férových podmínek pro přírodu i místní obyvatele.

Kosmetické využití Skvalanu/Skvalenu

Skvalan nebo Skvalen? Obě látky mají v podstatě stejné účinky, liší se však svou trvanlivostí pro použití v kosmetice. Prvotně získanou látkou je Skvalen, který však není dostatečně stabilní, jeho dalším zpracováním pak vzniká velmi stabilní Skvalan.

V péči o pleť dominuje Skvalan ve čtyřech základních oblastech:

 • zabraňuje tvorbě vrásek
 • zvyšuje pevnost pleti
 • zvlhčuje pokožku
 • rozjasňuje pleť

Skvalan se používá v celé řadě kosmetických produktů – je vhodný pro péči o dětskou pleť, pokožku těla i ruce. Celá řada klinických studií se věnuje výjimečným účinkům Skvalanu v péči o vlasy, proto se používá v suchých šamponech, přípravcích podporujících růst vlasů i produktech, které pomáhají s roztřepenými a nepoddajnými vlasy. Pomůže také při péči o problematickou pokožku hlavy, poradí si s pálením a svrběním pleti i s lupy. Na zbylé pokožce těla pak zaceluje jemné škrábance a drobné oděrky.

Výsledky klinických a spotřebitelských studií Skvalanu

Ingredienci Skvalan vyzkoušela v několika nezávislých klinických a spotřebitelských testech celá řada žen. A jeho výsledky jsou opravdu pozoruhodné. Testování Skvalanu jednoznačně ukázalo, že tato látka zlepšuje buněčnou obnovu, váže na sebe vláhu a hloubkově hydratuje pokožku. Výborných výsledků docílil také při zlepšení elasticity pleti, redukci vrásek a celkovém vyhlazení hrubší pokožky. Díky své podobnosti s lidskou pokožkou zvládne zlepšit ochrannou bariéru pleti a zacelit její nedostatky. Klinické studie zároveň ukazují, že Skvalan nezpůsobuje nevzhledné komedony (černé tečky).

Zlepšení suché pokožky na loktech a kolenou potvrzuje 100 % žen

Při prvním spotřebitelském testování zkoumaly Skvalan ženy ve věku 20 až 65 let. Skvalanem se namazaly vždy po sprchování, a to po dobu 21 dnů.

 • 100 % z nich uvedlo, že se jejich pleť v oblasti loktů a kolenou výrazně zlepšila. Suchá a hrubá pokožka se nádherně vypnula a celkově zjemnila.

 • 97 % žen nadále uvedlo, že jsou jejich nohy hladší a celkově zvlhčenější.

 • 96 % žen potvrdilo, že jejich nohy mají zdravější barvu i lesk.

 • Celých 94 % žen je přesvědčeno, že po užívání Skvalanu mají jejich nohy mladší vzhled.


Přírodní medové tělové mléko, skvalan, pleva

Takové výsledky považujeme za opravdu jedinečné, proto jsme Skvalan přidali do Medového tělového mléka, aby mohly podobné pocity hydratace, zjemnění a opravdového zlepšení kvality pokožky zažívat i naše zákaznice. Díky Skvalanu se mléko rychle vstřebává a je také skvělé pro použití na velmi suchou pleť.


Hladší a jemnější pleť

První z klinických testů proběhl u 30 žen ve věku 40 - 60 let, ženy si na obličej dvakrát denně po dobu 28 dnů aplikovaly pleťový krém, který obsahoval 5 % Skvalanu. Jak můžete vidět na grafu, hrubost pokožky se po 4 týdnech používání snížila o 28 %.

Skvalan zlepšil hydrataci pokožky u 91 % žen

Další uživatelské testování bylo provedeno na vzorku 151 žen ve věku 25 až 55 let. Tentokrát si Skvalan aplikovaly na obličej a oblast dekoltu. Jednalo se o 3 až 4 kapky dvakrát denně, které si na pleti rozetřely místo klasického hydratačního krému. Aplikace probíhala po dobu 2 týdnů. Ženy následně hodnotily Skvalan v celé řadě kritérií a mohly uvést, zda pociťují změny k lepšímu či opravdu silné změny k lepšímu:

 • Hydratace pokožky – 91 % žen pociťuje zlepšení, z toho 64 % opravdu silné zlepšení

 • Zjemnění pokožky – 91 % žen pociťuje zlepšení, z toho 62 % opravdu silné zlepšení

 • Výživa pokožky – 87 % žen uvádí zlepšení, z toho 54 % opravdu velké zlepšení

 • Zdravější lesk a barva – 82 % žen uvádí zlepšení, z toho 50 % žen velké zlepšení

 • Zářivější pokožka – 82 % žen vidí zlepšení, z toho 48 % opravdu silné zlepšení

 • Dobré vstřebávání – 81 % žen potvrzuje snadné vstřebávání, z toho 49 % opravdu rychlé vstřebávání

 • Revitalizace pokožky – 80 % žen uvádí změny, z toho 44 % opravdu velké změny

 • Zlepšení barvy pleti – 74 % žen pociťuje zlepšení, z toho 38 % opravdu značné

 • Redukce vrásek – 57 % žen potvrzuje redukci vrásek

 • Zpevnění pokožky – 52 % žen uvádí zpevnění pokožky


Přírodní medový oční krém, skvalan, pleva

Výsledky ingredience Skvalan v péči o pokožku obličeje jsou opravdu velmi unikátní. Zaujaly nás především jeho úspěchy v oblasti hydratace a zjemnění pokožky. Díky schopnosti proniknout do hlubších vrstev pokožky přináší pleti zdravější a zářivější vzhled. I kvůli jeho revitalizačním účinkům jsme jej zvolili pro vylepšení složení našeho Medového očního krému. Věříme, že výsledky na sebe nenechají dlouho čekat a za dva týdny pocítí rozdíl i naše zákaznice.


Redukce vrásek

Další klinické testování se zaměřilo na výskyt vrásek. Ženy ve věkové skupině 40 - 60 let si dvakrát denně po dobu 28 dnů aplikovaly na obličej pleťový krém s obsahem 5 % Skvalanu. Z porovnání fotografií při zahájení testování a po 28 dnech používání testovaného přípravku bylo zjištěno snížení výskytu vrásek o 51 %.

Jemnější a vláčnější pokožku pociťuje 97 %

Další testování Skvalanu proběhlo na vzorku 32 žen ve věku 18 až 68 let let. Skvalan si aplikovaly po dobu 21 dní dvakrát denně, ráno a večer, formou krátké masáže několika kapek v oblasti obličeje a krku. A Skvalan opět obstál na výbornou.

 • 97 % žen uvedlo, že jejich pokožka je po pravidelném používání Skvalanu jemnější a vláčnější.

 • 97 % žen potvrzuje, že Skvalan pokožku zpevňuje a zároveň podporuje její elasticitu.

 • 91 % žen vnímá, že jejich pokožka má daleko lepší a lesklejší vzhled.

 • 87 % žen pak uvádí, že Skvalan viditelně redukuje vrásky.

Zvýšení pružnosti pokožky

Jaký má Skvalan vliv na pružnost pokožky zkoumala další ze studií, která byla provedena u 30 žen ve věku 40 - 60 let. Ženy si po opět po dobu 28 dní aplikovaly na obličej dvakrát denně pleťový krém s obsahem 5 % Skvalanu. Elasticita kůže se po 28 dnech zvýšila o celých 10 %.


Přírodní Pleťový krém proti vráskám, skvalan, pleva

Viditelná redukce vrásek, hloubková hydratace, revitalizace, zpevnění, zjemnění a zvýšení pružnosti pleti. Všechny tyto účinky předurčují Skvalan pro využití v anti-aging krémech. A právě proto jsme zahrnuli do složení našeho přírodního Pleťového krému proti vráskám. Sametově hebký krém s mateří kašičkou se navíc díky Skvalanu úžasně rychle vstřebává, aniž by na pokožce zanechával nepříjemný mastný film.


Vše, po čem pleť ženy touží

Výsledky klinických studií Skvalanu jsou opravdu oslnivé. Dovede si poradit se vším, co trápí pleť žen od 18 do 65 let. Hloubkově hydratuje, zvyšuje pevnost pleti, dodává jí přirozenou barvu a zabraňuje tvorbě vrásek. Těšíme se tedy na pozoruhodné výsledky, které přinese i jako součást našich produktů. Věříme, že „odpad“ vznikající při výrobě cukrové třtiny krásně prozáří obličeje i úsměvy našich zákaznic. A samozřejmě budeme moc rádi, když nám napíšete, jestli je po inovaci složení Medového očního krému, Pleťového krému proti vráskám a Medového tělového mléka vaše pleť vláčnější, hladší a zdravější.

Přečtěte si také:

Unavené oči a péče o oční okolí

K odstranění únavy očí a krásnému očnímu okolí přitom vede spousta velmi snadných cest. Vezměte své oči na jógu, dopřejte jim medovou oční masku nebo osvěžte svůj jídelníček o potraviny, které očím lahodí.

Suchá pokožka

Suchá pleť může být kombinací hormonálních změn, užívaných léků a nedostatečné péče a hydratace. Přečtěte si, co všechno má na vysoušení pleti vliv a neotálejte s pravidelným mazáním jemným tělovým mlékem.

6 mýtů a pravd o citlivé pleti

V šestici mýtů a pravd o citlivé pleti zodpovíme otázky a přidáme spoustu rad, jak se o citlivou pleť starat, rozmazlovat ji a předcházet typickým nešvarům, které ji mohou potkat.

Všechny články z rubriky