0 Kč(0 ks)
Zpět

Hmyzí hotel malý pro užitečný hmyz a včelky samotářky

• domek pro včelky samotářky, slunéčka a zlatoočky
• designová, přírodě prospěšná dekorace na zahradu
• ekologický materiál, dřevo s certifikací FSC
• perfektní dárek pro zahrádkaře i milovníky včel
Více >>

Cena s DPH
484 Kč

400 Kč

Dostupnost
Do 2 dnů
Kód 13,31
Varianta neexistuje
ks
 • Popis

  Pomozte hmyzu najít bezpečný domov

  „Také jste si všimli, že kolem nás neustále ubývá hmyzu? Včelu samotářku je čím dál tím obtížnější spatřit, ale co teprve čmeláci nebo pestřenky. Jednou z možností, jak hmyzu pomoci, je umístit na zahradu hmyzí domeček. Hmyz se tu tak bude moci na zimu ubytovat i vychovat své potomky.“

  Milan Pleva
  zakladatel rodinné firmy

  Hmyzí hotel pro včelky samotářky Cube Line dvoupatrový

  Domov pro hmyz i krásná dekorace na zahradu

  Krásný designový domeček má otvory, které ocení nejrůznější užitečný hmyz, ale zejména včelky samotářky, slunéčka a zlatoočky.

  Samotářské včelky se postarají o opylování vaši zahrady, mají schopnost opylovat mnoho druhů rostlin. Obecně jsou samotářky přátelské, bezpečné pro děti i domácí mazlíčky. Některé z nich žihadlo ani nemají, a ty, které ano, ho využijí jen tehdy, pokud se cítí v životním nebezpečí.

  Slunéčka a zlatoočky si zase ve velkém smslnou na mšicích i jiných škůdcích. Pokud se rozhodnete pořídit hmyzí domeček právě pro hubení mšic, najděte mu nejlépe stanoviště poblíž napadeným rostlinám.

  Domek pro užitečný hmyz a včely samotářky Wildlife World, Pleva

  Pozor na strakapoudy!

  Pokud ve vaší oblasti bydlí strakapoudi, doporučujeme hmyzí domek potáhnout přední stranu jemným pletivem. Strakapoudi jinak mohou trubičky chytře z domku vytáhnout a vyzobat larvy a vajíčka jako potravu.

  Domek pro užitečný hmyz a včely samotářky Wildlife World, Pleva

  Hmyzí domek je natřen ekologickou barvou na bázi vody. Certifikace dřeva FSC zaručuje, že použité dřevo pochází z šetrně obhospodařovaných lesů.
  Rozměry domku: 240 x 170 x 105 mm

  Je libo jiný domeček?

  Pokud se vám tento hmyzí domeček do zahrady zrovna nehodí, můžete si vybrat ze dvou dalších variant:

  Hmyzí hotel jednopatrový, Pleva

  Hmyzí hotel dvojitý, Pleva

  O výrobci Wildlife World

  Hlavním smyslem existence britské firmy Wildlife World je výroba produktů prospěšných pro zvířata – od ptáků a savců, přes obojživelníky až po hmyz. Jejich hlavní myšlenkou je, že bychom neměli ničit životní prostředí zvířat jen proto, že toto místo chceme obývat. Řeč je samozřejmě o našich zahradách. Wildlife World proto vyrábí produkty, které živočichům na našich zahradách poskytnou bezpečí, ať už se jedná o ježky, netopýry nebo včelky samotářky. Firma je nám také sympatická tím, že se snaží o osvětu svých zákazníků formou šíření znalostí o problematice spojené s úbytkem zvířat, ale také tím, že recykluje papírové krabice pro balení svých produktů a snaží se o minimalizaci i recyklaci plastového odpadu.

  Wildlife World

 • Diskuse

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz