0 Kč(0 ks)
Zpět

Hmyzí hotel pro včelky samotářky - dvojitý

• dvojitý hmyzí domek se speciálními otvory pro včelky samotářky
• designová, pro přírodu prospěšná dekorace na zahradu
• perfektní dárek pro zahrádkaře a milovníky včel
Více >>

Cena s DPH
1 676 Kč

1 385,12 Kč

Dostupnost
Není skladem
Kód 13,29
Varianta neexistuje
ks
 • Podrobný popis

  Ubytujte na své zahradě samotářské včely

  „Problém s úbytkem hmyzu v naší přírodě je velký. Pomoc přitom nemusí být vůbec složitá! Když umístíte na zahrádku tento hmyzí domeček, přilákáte včelky samotářky, pro které je tento domek díky svým otvorům přímo určen. Ty se vám odmění svou mírumilovnou povahou a bohatě opylují vaši zahradu.“

  Milan Pleva
  zakladatel rodinné firmy

  Hmyzí hotel pro včelky samotářky Cube Line dvoupatrový

  Proč pomáhat právě včelám samotářkám?

  Jen na území České republiky žije 600 druhů těchto včel! Nežijí ve společenství ani nemají včelí královnu. Někdy žijí na suchých místech v dírách vyhrabaných v půdě, někdy v cihlovém zdivu, rákosových stéblech (ano, dutinky se jim moc líbí), ale dokonce i v ulitách hlemýžďů. Asi si tak můžete představit, že jejich přirozených domovů stále ubývá.

  Dvoupatrový hmyzí hotel pro včelky samotářky Cube Line

  Včelky samotářky nám sice nedávají med ani jiné včelí produkty, jsou ale velmi důležité z hlediska opylování. Mají totiž schopnost opylovat mnoho druhů rostlin. Obecně jsou samotářky přátelské, bezpečné pro děti i domácí mazlíčky. Některé z nich žihadlo ani nemají, a ty, které ano, ho využijí jen tehdy, pokud se cítí v životním nebezpečí.

  Jaký je hmyzí domek pro včelky samotářky?

  Tento dvoupatrový úkryt pro včelky samotářky v sobě ubytuje až 200 včel, a to už je pro vaši zahradu slušné opylování! Domek tvoří přesně takové dutinky, které včely samotářky vyhledávají ve volné přírodě. Hmyzí domeček chrání kovová mřížka, aby si na larvách a vajíčcích samotářek nesmlsli ptáci.

  Hmyzí hotel pro včelky samotářky Cube Line, dvojitý

  Patra domku mají vstupní otvory zpracované ve dvou provedeních - jedno patro ve tvaru listu a druhé ve tvaru čtverce. Dohromady tak tvoří zajímavý designový prvek do každé zahrady. Hmyzí domek je vyroben z masivního dřeva o síle 2 cm, střecha i nožičky jsou vyrobeny z recyklovaného plastu.
  Rozměry domku: 40 x 20 x 20 cm (bez střechy a nožiček)

  Je libo menší domeček?

  Pokud se vám tento domeček pro hmyz zdá pro vaši zahradu příliš velký, podívejte se na jednopatrový hmyzí hotel pro včelky samotářky,

  Hmyzí hotel jednopatrový, Pleva

  O výrobci Zelená domácnost

  Velkou vášní rodinné firmy Zelená domácnost je pomáhat zvířatům kolem nás. Zuzka s Petrem bydlí v ekologickém domku s přírodní zahradou na samotě, tedy pokud nepočítáte celou řadu zvířat.

  „Zeleně“ se chovají nejen v běžném životě, ale také při svém podnikání. Snaží se vždy volit ekologickou alternativu – balí zboží do již použitých krabic, preferují lokální dodavatele a pomáhají jiným ekologickým projektům.

  Zelená domácnost

 • Parametry 1
  Rádce Pro ženy; Pro muže; Pro včely a přírodu; Užitečné dárky
 • Diskuse

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz