0 Kč(0 ks)
Zpět

Propolis surový - Pleva

• protizánětlivé účinky
• poradí si s bakteriemi, bacily a viry
• přírodní zázrak Více >>

Cena s DPH
90 Kč

78,26 Kč

Dostupnost
Skladem
Kód 7,3
Výrobce Pleva
Varianta neexistuje
ks
 • Popis

  Příroda si vždy poradí

  „Ať už do úlu pronikne jakýkoli zdroj nákazy, včelky neváhají a ihned jej obalí propolisem, který si svým složením aktivně poradí se všemi bakteriemi a mikroorganismy. Tak proč stejnou sílu nevyužít i na našem těle? Propolis je pryskyřičná látka s protizánětlivými a bolesti snižujícími účinky, ničí bakterie, bacily a viry.“

  Milan Pleva
  zakladatel rodinné firmy

  Propolis surový - pleva

  Pomocník se širokou škálou účinnosti

  Propolis působí antibakteriálně a perfektně dokáže ochránit celý úl proti různým zdrojům nákazy. Je to stejné, jako když dezinfekčním čistícím prostředkem umyjete koupelnu – zničíte všechny bakterie a vytvoříte vrstvu, na které nějakou dobu žádná další nepřežije. Propolis umíme od včelek šetrně odebrat a prostřednictvím našich kosmetických a dalších produktů náležitě zužitkovat.

  Propolis surový - Pleva

  Propolis v našich produktech

  Pro hojivé účinky najdete propolis v Masti s propolisem - používá se na suchou, popraskanou kůži pro své regenerační účinky a je vhodná k péči o pokožku u osob s kůží náchylnou na plísně, ekzémy nebo v oblasti hemeroidů; či v Propolisových kapkách - kapky lze použít k lokální, bodové aplikaci na kůži nebo v dutině ústní. Přípravky s propolisem využívají osoby s drobnými záněty, ekzémy nebo při výskytu aftů v dutině ústní. Aplikace je velmi snadná – můžete je nakapat do vody. Propolis je účinný i v menších dávkách a koncentracích.

  Z vlasové kosmetiky můžeme nabídnout Šampon s propolisem - šetrný šampon s neutrálním pH, vhodný pro mastné a poškozené vlasy, snižuje tvorbu lupů a regeneruje; nebo Vlasovou vodu s propolisem - kromě propolisu obsahuje speciální výtažek, který výrazně posiluje růst nových vlasů u mužů i žen již po 14 dnech. Působí jak proti vypadávání a řídnutí vlasů, tak i proti tvorbě lupů.

  Oblíbenou stálicí našich zákazníků je také Mýdlo s propolisem - má výborné účinky především na čištění problematické pleti, zároveň je ale velmi jemné, nevysušuje a je vhodné na pokožku náchylnou k plísni nebo exémum.

  Propolis surový - Pleva

  Propolis díky svým antibakteriálním účinkům dosahuje skvělých výsledků zejména v dutině ústní. Všechny vlastnosti propolisu můžete využít díky naší Zubní pastě s propolisem, která je vhodná pro každodenní použití a má uklidňující účinky; nebo Propolisové zubní pastě pro svěží dech, která má čistě přírodní složení, báječně osvěžuje dech a má jemné bělící účinky. Pro uvolnění, osvěžení a odstranění nepříjemných pocitů v dutině ústní jsme z něho připravili Ústní spray s propolisem.

  Vlastností propolisu jsme také využili při připravě Vody po holení s propolisem, která si poradí s pupínky, červenými rankami a pleť čistí a zjemňuje. Decentně voní po propolisu a velmi rychle zklidňuje pleť.

  Hmotnost: 20g

  Jak s propolisem pracují včelky

  Jeho označení pochází z řeckých slov pro (před) a polis (město) – včely totiž propolisem chrání své území před návštěvou nezvaných vetřelců, ale také před viry a bakteriemi. Propolis má dezinfekční účinky a chrání včely proti plísním, virům a bakteriím.

  Včely jím natírají stěny a jiné části úlu. Propolis bývá označován i jako včelí tmel. Včelky jím „izolují“(chrání) svůj úl a používají ho jako ochranný materiál. Zatmelují jím nejrůznější trhliny či otvory ve stěnách úlu. Pokud se do úlu dostane živočich, kterého pro jeho hmotnost nejsou včelky schopny odstranit, tedy třeba myš, pokryjí ho silnou vrstvou propolisu a tím zcela zabrání jeho rozkladu.

  Složení propolisu

  Propolis je bohatá směs bioaktivních látek, pryskyřice, éterických olejů a pylu, který sbírají včely ze stromů a rostlin. Má velmi příjemnou aromatickou vůni.

  propolis surový

  Jeho barva se mění podle stáří – nejstarší je temně hnědý propolis, který určitě znáte v jeho surové formě, mladší propolis má zelenožlutou barvu. Každý propolis má trošičku jiné složení, protože včelky neodměřují své produkty ve zkumavkách a baňkách.

  Asi 50 % směsi představují pryskyřičné látky, zhruba 30 % je včelí vosk a asi 10 % představují balzámy a éterické oleje. Důležitou součástí jeho složení jsou také vitaminy skupiny B.

  Použití do amuletů:

  Použití je jednoduché. Oddělíte potřebné množství propolisu a vložíte do amuletu.

 • Diskuse 25

  Dobrý den, mám 3 letou dceru a s nástupem do školky, má pořád rýmu a oslabenou imunitu. Mohla bych se zeptat zda jí pomůže nějaký přípravek od vás a případně jak ho má užívat?Doktorka tvrdila, že to je normální s nástupem do školky. Děkuji za odpověď.

  Administrátor Veronika Plevová, Rodinná firma Pleva (Administrátor) 23. 11. 2018 | 07:11

  Hezký den, mohu doporučit, co se osvědčilo našim zákaníkům. Celročně posilovat imunitu medem. V období častějšího nachlazení zázvor v medu a propolis v medu 1-2 lžičky denně. Za vyzkoušení určitě stojí i zázvorový sirup. Přeji krásný den a dceři hodně zdraví

  Dobry den,koupila jsem propolisvou tinkturu ktera je lepiva.Propolis znám leta ale nikdy nelepil.Jak jeto možne.Děkuji a přeji hezký den.

  Administrátor Veronika Plevová, Rodinná firma Pleva (Administrátor) 21. 10. 2018 | 12:57

  Hezký den, lepivou tinkturu také neznám, zkuste ji naředit lihem. Přeji pěkný den

  Konvičková Konvičková 26. 08. 2018 | 18:01

  Dobrý den, dělám si masti ten surový propolis budu muset macirovat? Moc děkuji a hezký den

  Administrátor Veronika Plevová, Rodinná firma Pleva (Administrátor) 26. 08. 2018 | 22:50

  Hezký den, receptury jsou různé. Je to o vyzkoušení, co Vám bude vyhovovat. Pěkný den

  Dobrý den, je propolis vhodný i na bradavice na dětské noze? Děkuji. Klašková

  Administrátor Veronika Plevová, Rodinná firma Pleva (Administrátor) 25. 07. 2018 | 12:40

  Hezký den, ano je, naši zákazníci jsou s ním spokojení. Pěkný den

  Dobrý den. Mám dnu na vbočeném palci u nohy a v noci jsem měla bolestivé píchání- jehličky. Pomohla by na tuto bolest mast s propolisem? Děkuji za odpověď. Sylva.

  Administrátor Veronika Plevová, Rodinná firma Pleva (Administrátor) 16. 07. 2018 | 08:28

  Hezký den, na tento problém spíše doporučuji použít mast s apisinem. Přeji krásný den a co nejméně bolesti

  Hana Lacková Hana Lacková 22. 06. 2018 | 08:54

  Dobrý den,
  slyšela jsem, že je užívání propolisu učinný na streptokoka, Antibiotika nezabrala. Můžete mi něco doporučit? Děkuji za odpověď

  Administrátor Veronika Plevová, Rodinná firma Pleva (Administrátor) 22. 06. 2018 | 22:04

  Hezký den, ze zkušeností našich zákazníků víme, že užívaji propolisové kapky. Do 1dcl vlažné vody 15kapek 2x denně, můžete je přidvát i k inhalaci (10kapek) Přeji pěkný den a brzké uzdravení.

  Punčochářová Punčochářová 13. 06. 2018 | 14:44

  Dobrý den , neustále se mi vracejí bolavé koutky , je vhodné použít " surový propolis ", děkuji za odpověď .

  Administrátor Veronika Plevová, Rodinná firma Pleva (Administrátor) 14. 06. 2018 | 09:49

  Hezký den, vhodnější jsou kapky s propolisem a mazat mastí s propolisem. Pěkný den

  Gabriela Bairova - Stozanova Gabriela Bairova - Stozanova 03. 05. 2018 | 17:15

  Dobrý den. vnučka, 8 měsíců má ekzém. Pediatr ji předepisuje už po několikáté antibiotické masti bez efektu. Můžeme poučit prolisovanou mast?

  Administrátor Veronika Plevová, Rodinná firma Pleva (Administrátor) 04. 05. 2018 | 19:10

  Hezký den, mast není vhodná pro děti do 3 let, ale ze zkušeností našich zákazníků víme, že ji na tyto obtíže u dětí používají. Přeji pěkný den a vnučce brzké uzdravení

  Simona Adamcová Simona Adamcová 27. 04. 2018 | 21:06

  Dobrý den, je propolis vhodný použít na plíseň nehtů. Děkuji

  Administrátor Veronika Plevová, Rodinná firma Pleva (Administrátor) 30. 04. 2018 | 09:59

  Hezký den, ano je vhodný. Doporučuji potírat postižené místo kapkami s propolisem. Přeji pěkný den

  Monika Stoklasová Monika Stoklasová 28. 02. 2018 | 19:49

  Dobrý večer, objednala jsem si u Vás surový propolis na ošetření bradavic.Chci prosím poradit, jak ho nahřát, abych ho mohla aplikovat? Děkuji Monika

  Administrátor Veronika Plevová, Rodinná firma Pleva (Administrátor) 01. 03. 2018 | 11:34

  Hezký den, kousek propolisu dejte na špičku lžičky a rozehřejte nad plamínkem. Poté přiložte na bradavici a přelepte. Opatrně aby propolis nebyl moc horký. Přeji krásný den

  dobrý den, známe se, dnes mám dotaz, namlele jsem si propolis v kávovém mlýnku, je to prášek, chci si to smíchat s medem, ale nevím, kolik asi toho propolisu? jako na špičku nože?, taky mě napadlo smíchat ttřeba s máslem, nebo do jogurku., říkám si, musím využít co je moje a vím odkud to mám, děkuji, a zdravím,

  Administrátor Veronika Plevová, Rodinná firma Pleva (Administrátor) 20. 02. 2018 | 16:44

  Hezký den, to záleží kolika % propolis v medu chcete. Samozřejmě namíchat to lze. Do jogurtu bych asi dávala ten med s propolisem a ne samotný propolis. Máslo s medem určitě smíchat lze, nejlépe použít přepuštěné. Přeji hezký den a mnoho zdraví

  Dobrý večer, dcera má molusky na zadečku, jednou jí je kožní už seškrabávala, říkala, že doma máme vymačkat- marné, prostě nelze.. jsou jí tři roky a neudržíme jí dva dospělí takže nelze. Domluvou to nejde, šíleně pláče a ječí že to bolí, přitom vydrží fakt hodně. Mažeme mastičkou kterou doporučila kožní a naprosto beze změny.. Jaké přípravky jsou vhodné ? a jak používat? děkuju

  Administrátor Veronika Plevová, Rodinná firma Pleva (Administrátor) 04. 10. 2017 | 07:19

  Hezký den, určitě nic nemačkejte. Doporučuji potírat propolisovými kapkami. Puchýřek vyschne a pak ho potírejte mastí s propolisem. Přeji krásný den

  Dobrý den, prosím Vás, má Váš propolis certifikát o původu a bezpečnosti? Hledáme dodavatele, který toto má - pro výrobu kosmetiky na prodej. Paní z testovací laboratoře to vyžaduje. Moc děkuji. (ještě jsem od Vás neobjednávala)

  Administrátor Veronika Plevová, Rodinná firma Pleva (Administrátor) 12. 06. 2017 | 11:30

  Hezký den, je mi líto, ale prodejem propolisu pro kosmetické účely se nazabýváme.


  Přeji krásný den a mnoho úspěchů

  Dobrý den, da se surový propolis použít i na kuří oka podobně jako na bradavici? Bohužel už je nějakou dobu mám a moc jsem to neresila, ale ted uz bolí. Děkuju

  Administrátor Veronika Plevová, Rodinná firma Pleva (Administrátor) 07. 06. 2017 | 12:04

  Hezký den, propolis se dá použít na kuří oka stejně jako na bradavice. Kdyby jste potřebovala poradit neváhejte se zeptat. Přeji krásný den a brzké uzdravení

  Dobrý den,
  je možné použít propolis i na vystoupnutá menší znamínka?

  Administrátor Veronika Plevová, Rodinná firma Pleva (Administrátor) 24. 04. 2017 | 12:58

  Hezký den, na znamínka propolis nedoporučuji. S tím si určitě zajděte na dermatologii. Přeji krásný den

  Surovým propolisem jsem léčila dětem bradavice na chodidlech, když jsem je nechtěla vystavit poněkud drastické léčbě u kožního lékaře. Propolis funguje!

  Administrátor Veronika Plevová, Rodinná firma Pleva (Administrátor) 18. 04. 2017 | 10:06

  Hezký den, to je skvělé děkujeme. Krásný den

  Dobrý deň, chcem sa spýtať koľko alkoholu treba na tých 20g suchého propolisu aby to bolo účinné. Ďakujem

  Administrátor Jitka Šimková (Administrátor) 13. 03. 2017 | 07:25

  Dobrý den, na balíček 20g surového propolisu stačí 0,5l minimálně 60%alkoholu.

  Dobrý den chtěla bych se zeptat zdali se propolis může konzumovat v surovém stavu bez naložení jen tak žvýkat nebo to nemá takové účinky děkuji

  Administrátor Veronika Plevová, Rodinná firma Pleva (Administrátor) 07. 02. 2017 | 06:50

  Hezký den, surový propolis Vám obarví zuby na žluto. Na bradavice je surový propolis účinnější, ale jinak je vhodnější tinktura/kapky. Přeji hezký den

  Dobrý den,koupila jsem Váš propolis 20g v ECO prodejně za 90Kč v Opavě k výrobě tinktury udělala jsem vše podle receptu s lihem z lékarny.Po dané době a protřepávání se z hroudy uvolnilo malinké množství propolisu a zbylý chuchvalec VOSKU se né a né roztopit ?! DĚKUJI

  Administrátor Veronika Plevová, Rodinná firma Pleva (Administrátor) 06. 02. 2017 | 07:10

  Hezký den, propolis se nikdy nerozpustí úplně. Do alkoholu se z něho uvolní (vymacerují) prospěšné látky a zbytek se přefiltruje. Propolis se slepí do hrudek, které Vám mohou připomínat vosk. Přeji hezký den

  Dobrý den,propolis jsem dnes pořídila dceři 3 roky na bradavici kterou má už asi 2 měsíce na ruce...Dnes jsem nahřala,ale byl tak vařící,že jsem jej nemohla dceři na bradavicku vpravit a po vychladnutí ztuhl (na kámen)..Jak s ním pracovat abych ho mohla na bradavicku potřít?

  Administrátor Veronika Plevová, Rodinná firma Pleva (Administrátor) 06. 01. 2017 | 13:16

  Hezký den, ano to je trochu problém. Musíte vystihnou ten malý okamžik, kdy je propolis ještě vláčný ale ne vařící. Dcera měla také na prstě bradavici a druhý den (po tom co jsem ji tam dala propolis a přelepila) byla pryč. Ztuhlý propolis můžete zase rozehřát. Přeji hezký den

  Dobrý den, trpím dost kvasinkovou infekcí v intimních partiich. Zkusila jsem propolisovou tinkturu, pomohla, ale hodně štípe. (asi alkohol) můžete mi poradit něco jiného s propolisem?Děkuji

  Administrátor Veronika Plevová, Rodinná firma Pleva (Administrátor) 05. 12. 2016 | 06:45

  Hezký den, můžete tinturu ředit a doporučuji Vám ji pít- 10 kapek v 1dcl vlažné vody 2x denně. Pokud Vám ale obtíže budou přetrvávat, tak doporučuji jít k lékaři. Přeji hezký den a brzké uzdravení

  Dobry den, je mozne uzivat propolis i vnitrne? Trpim neustalym zahlenenim. Co byste doporucovali ?
  Dekuji a preji hezky den, MM

  Administrátor Veronika Plevová, Rodinná firma Pleva (Administrátor) 15. 09. 2016 | 07:20

  Hezký den, ze zkušeností našich zákazníků víme, že na zahlenění je vhodný zázvor v medu. Propolisová tinktura je vhodná i na vnitří použití- nejlépe ředit do 1dcl vlažné vody. Přeji hezký den a brzké uzdravaní

  Richard Ruzicka Richard Ruzicka 20. 04. 2016 | 21:44

  Dobrý den, hledal jsem nějaké informace k propolisu a nalezl jsem Vaše stránky. Současně jsem objevil německy psaný dotaz a Vaší odpověď. Pokud by Vám to nevadilo dovolil bych si Vám Vaší odpověď trochu poopravit. S pozdravem RR

  Hallo für kosmetische Gründe verwenden wir Gereinigtes Propolis, das heißt ohne Wachs und pflanzliche Verunreinigungen.

  Rohpropolis ist nicht Gereingit. Das heißt enthält standärdmässig Wachs und pflanzliche Verunreinigungen.

  Wür wünschen Ihnen einen schönen Tag

  Administrátor Veronika Plevová (Administrátor) 21. 04. 2016 | 06:48

  Dobrý den, děkuji Vám za opravu. Hezký den

  Dobrý den, jak dlouho doporučujete potírat propolisem bradavice na nohou? Respektive, kdy mohu očekávat výsledky? Pravidelně aplikuji rozehřátý propolis cca tři měsíce.
  Děkuji za odpověď.

  Administrátor Veronika Plevová (Administrátor) 14. 04. 2016 | 10:29

  Dobrý den, jestli dodržujete postup: rozehřát propolis, přimačknout na bradavici a přelepit náplastí a po oddělání náplasti znovu, tak by měla bradavice do tří týdnů odpadnout. Přeji hezký den

  Dočetl jsem se, že propolis mírní nebo odstraňuje hučení v uších. Je na to některý z přípravků? Děkuji.

  Administrátor Veronika Plevová (Administrátor) 23. 09. 2015 | 09:35

  Dobrý den, doporučila bych Vám nakapat na vatičku propolisové kapky a na noc vložit do ucha. Přeji hezký den a brzké uzdravení

Alternativní produkty

 • Gel s propolisem - Pleva

  Gel s propolisem - Pleva
  (8)
  Dostupnost Dostupnost: Skladem
  ks
  87 Kč
 • Mast s propolisem - Pleva

  Mast s propolisem - Pleva
  (11)
  Dostupnost Dostupnost: Skladem
  ks
  69 Kč
 • Medová mast s propolisem - Pleva

  Medová mast s propolisem - Pleva
  (12)
  Dostupnost Dostupnost: Skladem
  ks
  72 Kč
 • Mýdlo s propolisem (hnědé) - Pleva

  Mýdlo s propolisem (hnědé) - Pleva
  (11)
  Dostupnost Dostupnost: Skladem
  ks
  49 Kč
 • Propolis v medu - Pleva

  Propolis v medu - Pleva
  (9)
  Dostupnost Dostupnost: Skladem
  ks
  115 Kč
 • Propolisová tinktura 48 g - Pleva

  Propolisová tinktura 48 g - Pleva
  (12)
  Dostupnost Dostupnost: Skladem
  ks
  94 Kč
 • Propolisové kapky - tinktura 48 g - Pleva

  Propolisové kapky - tinktura 48 g - Pleva
  (14)
  Dostupnost Dostupnost: Skladem
  ks
  94 Kč
 • Propolisové kapky - tinktura 22 g - Pleva

  Propolisové kapky - tinktura 22 g - Pleva
  (11)
  Dostupnost Dostupnost: Skladem
  ks
  56 Kč
 • Novinka

  Propolisová mast, velké balení

  Propolisová mast, velké balení
  (0)
  Dostupnost Dostupnost: Není skladem
  ks
  222 Kč

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz