I muži by se měli namazat

I muži by se měli namazat

Muži mají silnější a pevnější pokožku než ženy, navíc obsahuje spoustu kolagenu, proto to téměř vypadá, že vůbec nestárnou. Stárnutí je sice dožene téměř o 20 let později než ženy, ale o to rychlejší a intenzivnější je jeho průběh. Právě proto by si měli přečíst něco málo o hydrataci pleti, protože co se v mládí naučíš, ve stáří…

Muži mají o 20 % silnější pleť než ženy a obsahuje spoustu kolagenu

Kůže každého člověka je jiná, možná už jste zaslechli svou ženu, jak mluví o tom, že má suchý typ pleti, a její kamarádka má zase problémy s mastnou pletí. Rozdíly mezi těmito typy pleti ale nejsou tak závratné jako odlišnosti ženské a mužské pleti. Pokožka mužů je totiž o 20 % silnější než pokožka žen a obsahuje daleko více kolagenu, proto má zdravý a velmi pevný vzhled. Muži navíc ztrácejí kolagen daleko pomaleji, zatímco u žen se produkce kolagenu začíná brzdit už kolem 25 let. Právě proto se mnohdy zdá, že muži téměř nestárnou a stále vypadají na 30 let. Mužská pokožka vypadá perfektně poměrně dlouhou dobu, nicméně i na muže dojde a péči rozhodně potřebovat budou.

Problémy pánské pleti

Obecně muže trápí poněkud jiné potíže než ženy. Mají více mazových žláz, tedy i více pórů, které jsou potenciální hrozbou při tvorbě akné. Nestárnou postupně, ale skokově. Jejich pleť nebývá suchá, že spíše ochablá a unavená. Trápí je kruhy pod očima a nateklá víčka. Pleť pánů sice stárne později, ale její stárnutí je skutečně intenzivní a změny jsou opravdu výrazné.

Holení narušuje kožní buňky

Naše pokožka je tvořena několika vrstvami. První vrstva (epidermis) se skládá z vrstev buněk, které spolu s vámi zrají, ale také ztrácejí svá jádra a vytvářejí nepříjemnou zrohovatělou vrstvu na povrchu. Druhá vrstva (derma) obsahuje vazivové buňky, cévy, nervová zakončení, mazové a potní žlázy i vlasové folikuly. A třetí vrstvou je podkožní tuková tkáň.

vrstvy kůže

Když se ženy baví o pleti a její hydrataci, mají na mysli první vrstvu, jejíž povrch obsahuje asi 20 % vody. Je tvořen vrstvou rohových buněk, které obsahují keratin, a hydrolipidovým pláštěm. A právě povrch epidermis potřebuje vaši péči. Voda je totiž obsažena především ve spodních dvou vrstvách pleti. Pokud jí není mnoho, nedostane se ani na povrch epidermis a pleť je vysušená.

Každodenní holení pokožku nejen dráždí, ale navíc narušuje přirozenou ochrannou vrstvu pokožky, která ji chrání před vnějšími vlivy a pomáhá v ní udržovat vlhkost. A právě nedostatek vlhkosti často vede k matné, zašedlé a někdy i olupující se pokožce. Suchá pleť je pak citlivá, u mužů drsná a u žen povadlá, způsobuje nepříjemné pnutí a snadno reaguje zarudnutím.

Proto si i mužská pokožka zaslouží pro zachování zdravého a svěžího vzhledu pravidelnou kosmetickou péči, která jí dodá hydrataci a ochrání ji před vysycháním. Holení může také někdy vést k zarůstání vousů, přečtěte si jak mu zamezit.

Důkladná hydratace vhodným krémem

Nejdůležitějším prvkem zdravé pokožky je voda. Ta z kohoutku, ale také ta z hydratačního krému. Pravidelnou hydratací vhodným krémem pomůžete zadržet vodu v povrchových vrstvách kůže, především ve zrohovatělé části – a tím vlastně zpomalíte celý proces rohovatění.

Pánský pleťový krém s propolisem

Krém dodává nejen vlhkost, ale na povrchu pleti vytváří také jemný film, který pomáhá omezovat celkovou ztrátu vody, k níž dochází při slunění nebo třeba pocení. Speciálně pro specifickou mužskou pleť jsme vyvinuli Pánský krém s propolisem.

Předpokládáme, že to bude jediný krém na kosmetické poličce muže, a tak jsme při jeho vývoji mysleli na celodenní používání. Přírodní pleťový krém s obsahem propolisu s hydratačním účinkem ochrání přes den pleť proti UV záření, vysoušení a atmosférickým vlivům.

Má zklidňující a regenerační účinek na pokožku po holení, pokožku příjemně zklidní, zvláční, sníží negativní vliv holení a podporuje tvorbu přirozeného ochranného filmu pleti. Díky lehké konzistenci se krém dobře vstřebává a jemně voní bergamotovým olejem a propolisem.

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit