Naše lipová medovina získala ocenění Regionální potravina roku 2023

Naše lipová medovina získala ocenění Regionální potravina roku 2023

Minulý týden jsem se zúčastnil krásné akce a to slavnostního předávání cen Regionální potravina roku Královéhradeckého kraje, kde jsme s naší Medovinou z lipového medu vyhráli v kategorii Nealkoholické a alkoholické nápoje. Ocenění nám udělalo velkou radost a moc si ho ceníme. A to nejen proto, že naše lipová medovina i mezi mnoha dalšími přihlášenými nápoji zaujala porotu svou vynikající chutí, ale také proto, že díky této výhře procestuje s ostatními oceněnými potravinami celou Českou republiku.

Medovina z lipového medu Pleva získala titul Regionální potravina Královéhradeckého kraje 2023

Medovina z lipového medu Pleva získala titul Regionální potravina Královéhradeckého kraje 2023

V letošním 14. ročníku se soutěže o prestižní značku Regionální potravina v Královéhradeckém kraji účastnilo 138 produktů od 41 místních výrobců. Z tohoto množství lahůdek hodnotitelská komise vybrala a cenu udělila devíti výrobkům a my jsme s naší lipovou medovinou mezi nimi! Je pro nás obrovským potěšením a poctou, že se zařadila mezi ty nejlepší regionální produkty našeho kraje.

Vážíme si také toho, že byla vybrána do pořadu Kluci v akci, ve kterém Ondřej Slanina s Tomášem Poppem upekli výborný bůček na medovině. Originální recept budete moci vidět během prázdnin na ČT1. Těšíme se, až ho vyzkoušíte!

Medovina z lipového medu Pleva v pořadu Kluci v akci

Medovina z lipového medu Pleva v pořadu Kluci v akci

Medovina z lipového medu Pleva v pořadu Kluci v akci


Medovina z lipového medu

Medovina z lipového medu 0,2l

Medovina z lipového medu 0,5l

Chuťově jemná medovina vzniká kvašením lipového medu za použití speciálních kvasinek bez dalšího přidaného cukru. Protože chceme zachovat důležité látky obsažené v medu, nepoužíváme při výrobě medoviny tepelné úpravy.

Chuť medoviny plně odráží kvalitu medu, ze kterého se vyrábí. Poctivý proces výroby, dlouhé zrání i péče o správné uskladnění dělají medovinu z lipového medu výjimečně chutným nápojem.

Lipová medovina už má na kontě dvě ocenění, v roce 2021 získala bronzovou medaili v kategorii tradičních medovin v slovenské soutěži medovin Medovinka roka. Pokud by vás zajímalo, jaká ocenění už naše medoviny nasbíraly, podívejte se na článek, ve kterém jsme je všechny shrnuli.

Mně osobně Medovina z lipového medu připomíná chuť lipového čaje s medem, který jsem pil jako malý a tím mě vrací do vzpomínek na dětství.

Už jste ji ochutnali?

Lukáš Pleva
rozvoj obchodu a marketing

Hledá nové možnosti jak šířit povědomí o účincích včelích produktů. Má na starosti marketing, reklamu a eshop. Stará se o obchodní zástupkyně, takže ho někdy můžete potkat i v terénu. Jeho vize je, aby se kosmetika dostala také více do zahraničí. Ve svém volném čase se věnuje svým dcerám, běhá rád bos a fotí.

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit