Pro menší zásilky balíkovna za 65 Kč, nebo zásilkovna za 69 Kč. Doprava zdarma nad 2300,-

Od ženy ženám: Jak být krásná, odpočatá a svěží

Od ženy ženám: Jak být krásná, odpočatá a svěží

Žena je přirozeným srdcem domova i domácnosti. Snaží se být tou nejlepší maminkou pro své děti a jako babička se věnovat vnoučatům. Má se za to, že pro muže by měla být manželkou, kamarádkou a milenkou. Zároveň je ovšem potřeba, aby byla kuchařkou, hospodyní a realizátorkou (či podněcovatelkou) všech změn v domácnosti i na zahradě. A v neposlední řadě by měla též vykonávat smysluplnou práci. Na jednu ženu je toho až až. Přesto se dají role, které žena chce plnit, vybalancovat a najít mezi nimi harmonii a radost.

Poradím vám, jak to dělám já sama

Rozhodně si nemyslím, že život ženy je peříčko. Sama jsem mnohokrát v životě zažila období, kdy nebylo na relaxaci a tvořivost ani pomyšlení. Když jsem v noci vstávala k malým dětem. Když jsme začínali podnikat a manžel zůstal často několik dnů v Praze a já se musela postarat o tři malé děti a spoustu domácích zvířat.

Hanka Plevová, harmonie pro spokojený život

Když se ozvaly zdravotní problémy, které mi včas připomněly, že bych měla více odpočívat a myslet na sebe. Moje rady vychází především z toho, že na ženě stojí v rodině prakticky všechno. Když není odpočatá a spokojená žena, nemůže toho mnoho fungovat. Každodenně bychom tedy měly pečovat nejen o své blízké, ale také o sebe. A být k sobě stejně vřelé a láskyplné jako k těm nejmenším v rodině. Dám vám tedy pár rad pro péči o sebe, své tělo a své vztahy, kterými se řídím já:

Žena krásná

Milovat své tělo je podmínkou k tomu být zdravá. A právě ze zdraví vychází veškerá krása. Každá žena je krásná, smyslná a jedinečná. Proto si dopřávám kvalitní péči, alespoň jednou za tři měsíce zavolám svému kadeřníkovi a oblékám se do barev, které mi sluší. Ráda si dopřeji hezké oblečení, protože se řídím svým oblíbeným citátem:

„Když jsme dokonale oblečeni, dává nám to pocit vnitřního klidu, který náboženství přinést nedokáže.“

Ralph Waldo Emerson

Žena odpočatá

Každý večer se ukládám do postele s pozitivními myšlenkami a snažím se vstávat s úsměvem. Spánek léčí, obnovuje buňky a dodává energii. Léčivou vnitřní sílu získanou spánkem pak používám k léčení těla během dne. Naše mysl, tělo a orgány se totiž neustále každý den mění. A kvalita spojení mezi nimi záleží především na nás – na tom, v co věříme a na co myslíme. Proto si nepřipouštím negativní myšlenky.

Žena v pohybu

Cvičením ze sebe dostávám negativní myšlenky a zaplavím tělo energií. Radost z pohybu mi přináší i nejpřirozenější lidský pohyb – totiž chůze. Cvičím pro uvolnění, zdravý krk a rovná záda. Pohyb a s ním spojenou zábavu považuji za záruku nestárnutí. (Občas ji samozřejmě podpořím naším Elixírem mládí, ale to jenom pro jistotu.)

Žena laskavá

Nejdůležitější je pro mne rodina. Můj manžel, děti a vnoučata mají vždycky přednost před vším ostatním. Nikdy nepracuji o víkendech, protože mám na práci spoustu zábavy: výtvarničím a čtu si s vnoučaty, beru je na výlety, sbírám ovoce na naše limitované medoviny, starám se o trvalky pro včelky, vyrážíme s manželem na procházky a necháváme hlavám odpočinout, aby měly od pondělka zase skvělé nápady.

babička čte dětem, Hanka Plevová

Žena pročištěná

Uklízím zvenčí i zevnitř. Zbavuji se věcí, které mi neslouží. Kamarádku obdaruji sukní, u které už nedopnu zip. Sousedku knihou, co by mi už jenom ležela na poličce. Dcera si ráda vybere z obrazů, které už nemám kam pověsit. Nechci žít ve skladu, ale v příjemném prostředí. A zbytečnosti neskladuji ani v hlavě. Odpouštím, netrápím se starými křivdami, a i když někdy druhá strana nemá pravdu, jsem velkorysá a ustoupím.

Žena tvořivá

Není tajemstvím, že se věnuji vlastní výtvarné tvorbě. Pastelky jsem dostala do ruky asi ve dvou letech a od té doby jsem je nepustila. Maluji po večerech, o víkendech, s vnoučaty i sama. Tvořivost mi přináší radost a potěšení. Když dělám něco, co nemusím a co po mně nikdo nevyžaduje, dává mi to neobyčejnou svěžest a uvolnění. A je vlastně úplně jedno, jestli tvoříte s pastelkami v ruce nebo získáte nejvíc radosti a rovnováhy v koňském sedle, při klapání šicího stroje nebo když fotíte berušky v zahradě. Každý má rád to svoje. A je škoda si to nedopřát častěji, protože nám to dává energii a svěžest do všech ostatních činností.

žena tvořivá, Hanka Plevová

Žena harmonická

Abych mohla dávat, pracovat a rozdávat, potřebuji se také na chvilku zastavit. Dopřeji si klid a čas pro sebe i své myšlenky. Umím se ztišit, zastavit, jenom pozorovat vlastní dech či přírodu. Díky chvílím o samotě naberu sílu a získám úplnou harmonii.

Dělat si chvilky pro sebe je důležité nejen pro mne, ale pro celou moji rodinu. Díky nim jsem odpočatá, energická a vnitřně spokojená.

Hanka Plevová
zakladatelka rodinné firmy

Vždy plná dobrých nápadů, ráda vymýšlí, vylepšuje a realizuje. Bdí nad chodem firmy, důležitý je pro ni spokojený a šťastný zákazník i zaměstnanec. Nejvíce nových výrobků má na svědomí právě Hanka. Ve volných chvílích ráda cestuje, maluje, čte, nebo se stará o zahrádku plnou květin. Zajímá se o zdravý životní styl.

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit