Řešení suché pokožky: Pentavitin

Řešení suché pokožky: Pentavitin

Všimli jste si toho, že si čím dál častěji začínáme v obchodech pročítat složení potravin? Obracíme tabulku čokolády, abychom zjistili, zda má dostatečný podíl kakaa. Vybíráme si celozrnné pečivo a obloukem se vyhýbáme výrobkům s palmovým olejem. Pokuste se něco podobného jako s potravinami udělat s kosmetikou. Nejde to. Protože složení obsahuje jeden cizí název za druhým a žádnému nerozumíte. Proto jsme pro vás připravili sérii článků, která se zaměří na účinné látky v krémech, které jsou známkou toho, že výrobek je kvalitní. První z nich je Pentavitin, složka, která by se měla objevit ve složení účinného krému na suchou pleť.

Hydratace na správném místě

Trápení se suchou kůží je celoroční záležitost, extrémně vysušená pokožka trápí mnohé z vás v zimě, ale suchou pleť míváme běžně také po koupání, sprchování nebo třeba návštěvě bazénu či koupaliště. Opakované mytí může z pokožky odstranit vlhkost a narušit funkci kožní bariéry, takže pokožka začně být hrubší, napnutá, nebo dokonce zarudlá, šupinatá a svědivá. Suchá kůže je známkou toho, že pokožka v horních vrstvách je málo hydratovaná. Spodní vrstvy pokožky jsou zato téměř vždy hydratovány velmi dobře, protože o přísun tekutin se stará vnitřní hydratační mechanismus.

Tajemství vyřešení suché kůže tedy není jen o dostatečném množství vlhkosti, ale také o tom, udržet ji tam, kde je potřeba. Pokud zajistíte dostatek vlhkosti na správném místě, nemusí vás už suchá pleť nikdy trápit.

Pentavitin reguluje a udržuje vlhkost pokožky

Pentavitin je přírodní sacharidový komplex rostlinného původu, který má podobné složení jako vrstva pokožky nazývaná Stratum corneum a váže se na keratin doslova jako magnet. Rozsáhlé klinické studie zkoumaly vazbu Pentavitinu na e-amino skupiny lysinu v keratinu, která vede k tomu, že perfektně splyne s povrchovými vrstvami pokožky a uzamyká v ní vlhkost jako magnet. Posiluje také přirozenou kožní bariéru pokožky a zabraňuje další dehydrataci.

hydratace pokožky pentavitin, Pleva

Pentavitin tak za jakýchkoli podmínek reguluje a udržuje vlhkost pokožky. Je to vysoce účinný regulátor vlhkosti pleti, který funguje i v nejsušších oblastech, kde tradiční zvlhčující látky a prostředky ztrácejí svou účinnost. Zároveň dlouhodobě snižuje suchost pleti a její podráždění, odolává i smytí. Proto bývá Pentavitin součástí denních i nočních krémů, ale také sér a dalších přípravků na suchou pokožku.

Výborné výsledky v klinických testech

Přírodní komplex Pentavitin byl několikrát testován a vždy si vedl velmi dobře. Dynamická bioinženýrská metoda MAT potvrdila, že Pentavitin účinně akumuluje vlhkost na povrchu Stratum corneum (vrstva pokožky, kterou potřebujeme hydratovat) a udržuje v pokožce vlhkost.

S pomocí technologie pro vizualizaci hydratace pokožky obličeje bylo provedeno měření hydratace pleti po aplikaci Pentavitinu. Nejprve po třech hodinách po jednorázové aplikaci 3% Pentavitinu, kdy už bylo patrné zvýšení hydratace v oblasti čela, očí a tváří. Druhé měření bylo provedeno po 28 dnech, kdy byl 3% Pentavitin aplikován dvakrát denně, zlepšení hydratace pokožky posuďte sami:

výsledky hydratace pokožky po aplikaci Pentavitinu
Zdroj: DSM

Výborně si vedl také v testu sledujícím relativní vlhkost, kde v regulaci vlhkosti ve srovnání s glycerinem a močovinou dosáhl skvělých výsledků. Zajímavé jsou i testy dlouhodobého chronického zvlhčování pokožky, v nichž opět v porovnání s glycerinem prokázal příznivou zvlhčující aktivitu. Ve srovnání s glycerinem poskytuje Pentavitin až o 43 % více hydratace suché pokožce a až o 42 % normální pleti.

Pentavitin v naší kosmetice

Skvělé vlastnosti látky Pentavitin (INCI: Saccharide Isomerate) jsme využili v těchto produktech:

Olivem 1000, Hydratační krém s medem, Pleva

Hydratační krém s medem

Přírodní složení si poradí se suchou pletí, hydratuje ji a zpevňuje, zároveň posiluje kožní bariéru a ochrání tak pleť před vysycháním a škodlivými okolními vlivy. Účinná látka Pentavitin působí na vodu jako magnet a udržuje pokožku dlouhodobě hydratovanou. Pro téměř okamžitý efekt jsme přidali výtažek z květů africké rostliny Spilanthes Acmella (Gatuline In-Tense), který zpevňuje a vypíná pleť a tím i pomáhá vyhlazovat vrásky. Krém se rychle vstřebává a nezanechává pocit mastnoty.


Olivem 1000, Elixír mládí s mateří kašičkou, Pleva

Elixír mládí s mateří kašičkou

Přírodní krém, určený pro ženy 45+, které se o svou pleť chtějí starat a na vrásky mají ještě času dost. Elixír díky mateří kašičce a složkám d'Orientine S a Pentavitin dodává pleti ztracenou pevnost a hydratuje ji, výtažek z řas EPS white zase omezuje tvorbu pigmentových skvrn. První známky zpevnění pleti jsou viditelné již po 28 dnech. Krém je lehký a příjemně rychle se vstřebává.


Olivem 1000, Krém na dekolt s medem, Pleva

Krém na dekolt s medem

Tento přírodní krém jsme vyvinuli pro cílenou péči o jemnou a namáhanou pokožku v oblasti dekoltu. Pomáhá s regenerací buněk, dodává pokožce pružnost, zpevňuje ji, hydratuje a odstraňuje kožní vrásky. Kromě medu a dalších látek v něm najdete i extrakt z datlí, výtažky z řas a Gatuline In-Tense – vysoce účinné přírodní látky vyhlazující vrásky. Navíc také omezuje tvorbu pigmentových skvrn a zpomaluje stárnutí.


Olivem 1000, Krém s kapičkou včelího jedu, Pleva

Krém s kapičkou včelího jedu

Výživný krém lehké konzistence na bázi přirodních olejů a vosků, který se dobře vstřebává, velmi účinně hydratuje a obnovuje narušený lipidický film. Výtažky z řas a Apisin podporují tvorbu kolagenu a chrání před volnými radikály. Neméně důležitou vlastností je také protizánětlivý účinek, díky kterému se krém hodí při péči o problematickou pleť. Pravidelné používání krému napomáhá předcházet projevům stárnutí. Pleť se stává pevnější a pružnější.

Pentavitin zkrátka působí na vodu jako magnet a udržuje pokožku dlouhodobě hydratovanou. A právě pro své schopnosti hloubkově hydratovat pokožku a posílit její bariérové funkce se stal jednou z hlavních složek našich přírodních krémů.

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit