Výrobky se včelím jedem mohou být vhodné i pro alergiky

Výrobky se včelím jedem mohou být vhodné i pro alergiky

Pokud vás trápí alergie na včelí bodnutí, možná vás překvapí, že jedinečnou péči včelího jedu v kosmetice si můžete dopřát i vy. Nedostanete ho totiž hluboko pod kůži koncentrovaný na jedno jediné místo, ale ve velmi malém množství si jej nanesete na pokožku, kde se rovnoměrně rozloží a alergickou reakci tak vůbec nemusí vyvolat.

Včelí jed – smrtelná tekutina i lék

Včelí jed (apisin nebo apitoxin) máme často spojený pouze s negativními konotacemi. Včela dělnice jím paralyzuje své nepřátele, což může zejména u dětí a starších lidí přinést tragické důsledky. Nažloutlá hustá tekutina, která má štiplavý a silný zápach, byla ale odpradávna využívána v lidovém léčitelství. Bojovala zejména proti revmatismu, zánětům a různým kožním potížím. Nás samozřejmě lákalo poslední možné využití, proto jsme včelí jed přimíchali do krému.

Pro kapku včelího jedu včelka neumře

Včelky máme rádi a připadá nám nesmyslné, aby kvůli kapce jedu umíraly, proto se nemusíte bát, že by s každou krabičkou krému bylo spojeno uhynutí včelky. Při sběru včelího jedu využíváme odolnost žihadla proti vytržení.

V praxi to funguje tak, že včelky přebíhají přes sklo s mikrotenovou folií. Nad folií jsou natažené drátky, v nichž probíhá slabý elektrický proud, který včelce nic neudělá, ale podráždí ji. Ona píchne a na skle zůstane kapička jedu. Tenká mikrotenová folie jí umožní hladce vytáhnout žihadlo a odletět zase na louku.

Krém s kapičkou včelího jedu je vhodný i pro alergiky

Krém s kapičkou včelího jedu

Alergici si často myslí, že jsou jim včelí výrobky přísně zapovězeny. Je to snad ten nejčastější mýtus, kterým je včelí kosmetika opředena. Kosmetika se včelím jedem alergickou reakci vůbec vyvolat nemusí a i alergik může své pokožce dopřát jedinečnou péči včelího jedu.

Zatímco včela bodne žihadlo hluboko do kůže a jed tak dostanete do těla lokálně v koncentrované podobě, krémem nebo mastí si budete mazat pokožku na povrchu. Jedu navíc obsahuje velmi malé množství, které se po nanesení na pokožku rovnoměrně rozloží. Nicméně alergie jsou velmi individuální a proto určitě zpočátku doporučujeme postupovat pomalu a obezřetně.

Pokud to tedy jako alergik chcete se včelami zkusit a dát jim šanci, například náš Krém s kapičkou včelího jedu je ideální možnost. Mimo včelí jed obsahuje přírodní oleje a vosky, proto se velmi rychle vstřebává. Jeho pravidelné používání pomáhá předcházet projevům stárnutí a pleť se stává pevnější a pružnější.Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit