0 Kč(0 ks)
Zpět

Jak ochránit své ruce před mrazem? Pár rad pro následující dny

Jak ochránit své ruce před mrazem? Pár rad pro následující dny

19. 01. 2016

Podle předpovědi k nám konečně dorazí opravdová zima a teploty na horách klesnou hluboko pod -10 °C. Podívejte se, jak ochránit svou pokožku a na co si dát pozor, aby netrpěla popraskáním, zarudnutím a záděry.

Na následujících řádcích najdete rady spíše obecného rázu, péče o pokožku je totiž komplexní záležitostí a je dobré myslet na vše. Neboli: žádný krém vás neochrání, pokud se ke své pokožce budete chovat macešsky. Pokud si ale následující tipy vezmete k srdci, můžete mít krásně hebké ruce i v těch největších mrazech.

Pomoci vám mohou i některé naše produkty, najdete je až na úplném konci článku. Pro rychlou regeneraci můžeme doporučit Balzám na popraskanou pokožku a dva naše výživné krémy – ten s mateří kašičkou pro jemnou a podrážděnou pokožku, ten s propolisem na problematický typ náchylný k ekzémům.

Jak na suché a popraskané ruce

Ruce si myjte jen po nezbytně nutnou dobu – častý kontakt s vodou totiž paradoxně vysušuje. Je to problém mnoha žen, které musí mýt nádobí a celkově se starat o domácnost. Pokud oslabená a podrážděná pokožka navíc přijde do kontaktu s čistícími prostředky, hrozí i vznik nepříjemných ekzémů.

Doporučujeme proto používat rukavice a ruce několikrát denně natírat krémem, klidně i pokud je ještě nemáte zcela suché. Ideální jsou v tomto ohledu krémy s medem, který pokožku zvláčňuje, doporučit ale můžeme i olejovou lázeň. Nahřejte sklenici olivového oleje na přibližně 40 °C a ruce vložte do blahodárné směsi alespoň na pět minut. Poté osušte ručníkem a nechejte volně dýchat. Skvěle funguje nejen na pokožku, ale i na nehty.

Auuu, mám záděru!

A když už jsme u těch nehtíků, nesmíme zapomenout ani na malé, ale hodně nepříjemné nedokonalosti našeho těla – záděry. Mohou být pěkně bolestivé a dokonce se můžou zanítit, takže se léčba natáhne klidně na celý týden. A kdo na ně trpí? Většinou lidé, kteří často máčí ruce ve vodě, ale mohou to být i lidé z kanceláře. Jak je to možné? Papír totiž z rukou vysává tuk, čímž ruce vysouší, a dělá tak ideální prostředí pro vznik záděrek.

Záděra u nehtu
Foto: Peter Griffin, publicdomainpictures

Pro minimalizaci jejich vzniku můžeme doporučit manikúru a preventivně každý kousek suché kůže odstřihnout hned v zárodku. Několikrát denně také vezměte kvalitní krém, okolí nehtů nakrémujte a nechte pár minutek působit. Opět pomáhá i olejová lázeň. A co když už se záděrka vytvoří? Ihned po odchlípnutí kůžičky šetrně přebytečnou kůži odstřihněte pomocí ostrých nůžek. Žádné velké rýpání nůžkami na papír – jeden střih a je to! Pokožku pak vyživte krémem a ochraňte náplastí, ať se rána nezvětšuje třeba zachytáváním o vlněné rukavice.

Hlavní je hydratace

Extrémní výkyvy teplot, kdy přecházíme z tepla domova do zimy, zapříčiňují, že pokožka praská a silně se vysušuje. Ve vzduchu je totiž málo vlhkosti. Jak se tedy chránit? Důležitá je hydratace, proto mažte, co to jde.

Nejhorší je zimní období logicky pro ty, kteří mají pokožku suchou. Teploty silně pod bodem mrazu ale dělají „vrásky na čele“ i těm, kteří s pokožkou jinak problémy nemají. Prevencí je hydratace a také doplňování vitamínů – důležitý je hlavně vitamín C, který minimalizuje začervenání.

Ušetřete za topení

Jedním z důvodů problémů s pokožkou je právě její nadměrné vysušování. Za to nemohou pouze nízké teploty venku, ale také přílišné vytápění domácností. Pokožka totiž špatně snáší přechody z tepla do zimy. Proto můžeme dle vlastních zkušeností doporučit pohrát si s topením. Mít doma krásně vytopeno na 25 °C a sledovat přes okno děti hrající si ve sněhu, zní jako pohádka, ovšem vaší pokožce to rozhodně neprospěje.

Když o pár stupňů teplotu snížíte, můžete dosáhnout, stejně jako my, výrazně lepších výsledků. A pokud například kvůli dětem chcete mít doma doopravdy větší teplo, zkuste topení ubrat alespoň v chodbě, což může před odchodem ven zlepšit aklimatizaci pokožky.

A stejné je to i s máčením v horké vodě – kouřící vana sice vypadá krásně, prospívá nám ale spíše studenější voda a kratší koupele.

Balzám na popraskanou pokožku

Balzám na popraskanou pokožku

Výživný krém s mateří kašičkou

Výživný krém s mateří kašičkou

Výživný krém s propolisem

Výživný krém s propolisem

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz