Menší zásilky poštovné od 67 Kč. Doprava zdarma nad 2300,-

AnaGain a jeho vliv na vlasy

AnaGain a jeho vliv na vlasy

Zakládáme si na tom, aby naše kosmetika byla přírodní a šetrná, zároveň ovšem musí být účinná a opravdu pomáhat. Proto sledujeme klinické studie a vyhledáváme takové suroviny, které by podpořili účinnost našich přípravků, ovšem nijak nenarušili jejich přírodní složení. Velmi nás zaujala surovina AnaGain, zejména francouzsko-německá a polská studie o jeho účinnosti, se kterými vás dnes seznámíme.

Prokazatelné účinky přípravku AnaGain

AnaGain je ve vodě rozpustný extrakt z organických hrachových výhonků. Vyvinutý metodou vedenou biologickým testem zvyšuje expresi FGF7 a Noggin, které podporují přirozený růstový cyklus k růstu nových vlasů. Klinické výsledky ukazují, že AnaGain snižuje ztrátu vlasů a zlepšuje vizuální hustotu vlasů.

Výsledky AnaGainu nás zaujaly natolik, že jsme ho přidali do našich vlasových vod a bude součástí složení našich nových šamponů. Účinná látka AnaGain působí pozitivně na vlasový růst, konkrétně ovlivňuje růstovou fázi vlasového folikulu a vývoj vlasu jako takového. Výsledky látky AnaGain nejsou závislé na věku ani pohlaví a potvrzují je hned dvě klinické studie.

Fáze vlasového růstu

Lidské vlasy procházejí třemi růstovými fázemi. První z nich se nazývá anagenní a jedná se o úplně počáteční fázi růstu lidského vlasu. Kompletně se při ní obnovují folikuly, tvoří se nové vlasy a jejich kořenové pochvy. Tato fáze obvykle trvá 3 až 7 let. Po celou dobu anagenní fáze je vlas pevně zakotven ve vlasovém folikulu. Pokud ho chcete vytrhnout, rozhodně to vyžaduje určitou sílu a pro člověka je takové trhání poměrně bolestivé. I v této fázi růstu jsou však mezi rychlostí růstu vlasů značné rozdíly – rychlost se liší i tím, na jaké části pokožky se vlas nachází, zda se jedná o muže či ženy nebo zda patříte k europoidnímu etniku (Evropanům rostou vlasy rychleji než jinými etnikům). Rychlost růstu vlasů se pak bohužel snižuje s přibývajícím věkem.

anagain, růstové fáze vlasů - pleva
Upraveno dle, autor: Fevan

Na konci anagenní fáze dochází k prvním známkám degradace. Buňky vlasové cibulky zastavují metabolismus, rohovatí a vytvářejí kořen. Nastává katagenní fáze, která bývá označována jako klidová nebo přechodová fáze, a dochází při ní k degradaci spodní části vlasového folikulu. Starý vlas vypadává a folikul je připraven na nový začátek růstového cyklu. Po dvou až čtyřech týdnech přechodové fáze nastává fáze telogenní. V této fázi už není vlas silně ukotven a můžete ho vytrhnout během česání či pouhého vázání vlasů do culíku. Vlasy v této fázi vypadávají také při mytí nebo úpravách vlasů. V této době vlasy nerostou, pouze vypadávají. Na konci telogenní fáze vlasový folikul opět vstupuje do anagenní fáze a celý koloběh začíná znovu od začátku.

Francouzsko-německá čtrnáctidenní studie

Látka Anagain byla testována na zátylcích dobrovolníků ve věku od 46 do 60 let. Jednalo se o ženy i muže, kteří si tuto látku aplikovali dvakrát denně po dobu 14 dnů. Dobrovolníci byli na začátku studie důkladně poučeni o tom, že po dobu studie nesmějí používat estrogen obsahující vlasová tonika, terapeutika s vlivem na růst vlasů nebo vlasové šampony obsahující kofein. Před samotným prvním ošetřením přípravkem s látkou AnaGain byly dobrovolníkům odebrány vlasy ze zátylku a byla přesně definována oblast pokožky hlavy, na níž bude studie prováděna. Následovala aplikace balzámu na vlasy obsahujícího 2% látku AnaGain.

AnaGain výsledky klinické studie - Pleva
Znázornění exprese FGF7 a Noggin. Obrázek převzat z klinické studie Mibelle Biochemistry.

Po sedmi dnech následovala kontrola a po 14 dnech byly analyzovány vzorky dobrovolníků. Vzorky byly analyzovány na expresi genů důležitých ve fyziologii vlasů pomocí metody biologického výzkumu RT-qPCR (Kvantitativní polymerázová řetězová reakce). Byla zjištěna zvýšená exprese proteinu Noggin, který zkracuje telogenní fázi a fibroblastového růstového faktoru FGF-7, který urychluje anagenní fázi. Taktéž byly zjištěny pozitivní účinky na vlasy, například zlepšení pigmentace vlasů či jejich lesku. Byl jednoznačně prokázán pozitivní účinek na růst vlasového folikulu a vývoj vlasů. Bylo rovněž prokázáno, že výsledky látky AnaGain nejsou závislé na věku ani pohlaví.

Polská klinická studie

Polská klinická studie se zaměřila na obě základní růstové fáze popsané v odstavci Fáze vlasového růstu. Měřila tedy anagenní fázi s aktivním růstem vlasových folikulů, při níž se kořenové buňky vlasu rozdělují a velmi rychle vznikají nové vlasové folikuly. Sledovala ale také délku a průběh telogenní fáze, tedy vypadávání vlasů v této neaktivní fázi.

Výsledky klinické studie AnaGain
Znázornění nárůstu růstového koeficientu vlasů u dobrovolníků účastnících se klinické studie. Obrázek převzat z klinické studie Mibelle Biochemistry.

Studie se zúčastnili ženy a muži ve věku 21 až 37 let, kteří si nechali aplikovat gel obsahující 4% AnaGain. Studie trvala 3 měsíce a na definovanou zónu pokožky o velikosti 1 čtverečního centimetru si dobrovolníci dvakrát denně aplikovali gel.

Dobrovolníci byli pravidelně pozorováni a účastnili se průběžných měření po dobu celé studie. Výsledky studie jsou ohromující – došlo k významnému nárůstu růstového koeficientu vlasů, a to ze 40 % na rovných 78 %. Součástí studie byl i dotazník, ve kterém dobrovolníci vyplňovali pociťováné změny týkající se vlasů. 85 % dobrovolníků pozorovalo pozitivní výsledky. 95 % dobrovolníků uvedlo, že se velmi zlepšil vzhled jejich vlasů. 71 % dobrovolníků uvádí, že jsou jejich vlasy odolnější, a podle 80 % dobrovolníků jsou jejich vlasy méně lámavé a silnější. 83 % testovaných uvádí, že růst jejich vlasů se znovu obnovil.

AnaGain v naší vlasové kosmetice

Uvedené výsledky jsou podle našeho názoru velmi přesvědčivé, proto jsme rádi, že surovina AnaGain je součástí našich vlasových vod, našich nových přírodních šamponů a vlasového séra. Věříme, že pomohou mnoha ženám i mužům obnovit vlasové folikuly a také růstu i kvalitě vlasů.

Vlasová voda s propolisem Pleva

Vlasová voda s propolisem

Je skvělá pro problematickou vlasovou pokožku, která trpí vysušením, tvorbou lupů a nadměrným vypadáváním vlasů. Vlasová voda jim navrátí sílu, zpevní kořínky a napomůže také růstu nových vlasů – dle zákazníků se účinky projevují už po prvních 14 dnech.

Voda obsahuje dostatek účinné látky a zároveň je k vlasové pokožce maximálně šetrná a dostává ji zpět do správné rovnováhy.

Vlasová voda s mateří kašičkou Pleva

Vlasová voda s mateří kašičkou

Regeneruje vlasy po celé jejich délce, zmírňuje vypadávání a zvyšuje kvalitu vlasů, které budou silnější a lesklejší.

Mateří kašička obsahuje ideální mix vitamínů pro podporu regenerace a kvality vlasů a účinky AnaGainu už znáte. Výsledný účinek samozřejmě vždy závisí na příčině vypadávání a typu vlasů / pokožky a může být individuální, odezva zákazníků je ale skvělá. Nejvíce si u této vlasové vody chválí lesk vlasů, jejich posílení a také podporu růstu.

Šampon s medem pro krásné vlasy Pleva

Šampon s medem pro krásné vlasy

Dodává vlasům jemnost a lesk a posiluje růst nových vlasů. Obsažený kondicionér zabraňuje jejich poletování a usnadňuje rozčesávání.

Šampon má skvělé mycí a odmašťovací účinky, zároveň ale není agresivní a nevysušuje. Vlasové pokožce naopak pomáhá udržovat vláhu, a zrovna u vlasů tak pomáhá účinně předcházet vysušení. Složení šamponu přitom vychází z tradičních receptů, takže k jeho výrobě používáme jen čistě přírodní suroviny.

Šampon Propolis pro vaše vlasy Pleva

Šampon Propolis pro vaše vlasy

Je určený jako rychlá pomoc pro vlasy poškozené, lámavé a slabé, trpící lupy nebo vyšší padavostí. Pomůže vlasům rychle navrátit ztracenou rovnováhu a dostat je zpátky do kondice.

Propolis skvěle pomáhá pokožce s regenerací, další složky šamponu snižují mastivost, ale zároveň vlasovou pokožku hydratují. Šampon zvyšuje celkovou kvalitu vlasů, dodá jim ztracený lesk a posílí růst nových vlasů. A to čistě přírodní cestou.

Vlasové sérum s mateří kašičkou Pleva

Vlasové sérum s mateří kašičkou

Vlasové sérum s mateří kašičkou prospěje bohatým kadeřím, jemným vlasům sestříhaným do mikáda i barveným vlasům, se kterými děláte jeden experiment za druhým. Obsahuje totiž kromě mateří kašičky další tři složky, které vlasy milují: kopřivy, kofein a samozřejmě AnaGain.

Jejich účinné látky působí pozitivně na vlasovou pokožku, snižují vypadávání vlasů a podporují růst nových a silných vlasů. Ovlivňují růstovou fázi i vývoj vlasu, dovedou skvěle prokrvit pokožku a povzbudit činnost vlasových kořínků. Probudí vaše vlasy k životu.

Dejte svým vlasům čas

Připomínáme jednu důležitou věc: Mějte se svými vlasy trpělivost. Často se setkáváme s dotazy, za jak dlouho se změny projeví a kdy vlastně zjistíte, jestli ten či onen šampon opravdu funguje a přináší nějaké výsledky. Takový čas je samozřejmě individuální, ale dopřejte svým vlasům alespoň tři až pět týdnů na rozkoukání a seznámení s novým produktem. Po takové době ho můžete zhodnotit a jasně uvidíte, zda vám pomáhá.

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit