0 Kč(0 ks)
Zpět

Domácí mandlové máslo s medem a skořicí pro jarní probuzení

Domácí mandlové máslo s medem a skořicí pro jarní probuzení

Na jaře je potřeba náš organismus posilovat, zejména kvůli velmi rychlému střídání počasí. Zkuste všem neduhům předejít a vyzkoušejte recept na domácí mandlové máslo s medem a skořicí. Stačí vám na něj pouhopouhých 5 ingrediencí.

Velkolepé účinky skořice

Skořice nejen dodá oříškovým máslům výbornou chuť, ale jedná se i o přírodního bojovníka s nadváhou a s cukrovkou. Pomůže k očištění střev od parazitů, takže podpoří dobré trávení a zbavování se škodlivých látek. Toto velmi chutné koření také dodává tělu energii a funguje jako antioxidant. Skvělá věc právě proti jarní únavě a oslabení organismu! Vědci dokonce tvrdí, že skořice pomáhá regulovat chybně zvýšenou hladinu cukru v krvi. Konzumace skořice tak může pomoci držet cukrovku pod kontrolou.

Účinky skořice se pak zvyšují právě při její kombinaci s medem. Zkuste si doma vyrobit jednoduché domácí mandlové máslo kombinací těchto surovin!

Mandlové máslo s medem a skořicí

Ingredience:

  • 2 a čtvrt šálku mandlí
  • 3/4 lžičky soli
  • 1 lžíce chuťově neutrálního oleje (slunečnicový nebo řepkový)
  • 2 lžíce medu
  • půl lžičky mleté skořice

Postup:

Rozprostřete mandle na plech a opečte je v troubě předehřáté na 160 °C dokud nebudou jemně vonět. Nechte je vychladnout alespoň tak, aby nebyly horké. Pak je nasypte do robotu a mixujte je asi 2 minuty. Přidejte sůl a olej a mixujte, dokud konzistence nebude máslová. Může to trvat až 20 minut. Stírejte případné nerozmixované zbytky ze stěn robotu. Na závěr přidejte med a skořici podle chuti.

V lednici v uzavřené nádobě vydrží máslo až 4 týdny. Hotové máslo si můžete namazat na chleba, nebo jej jíst rovnou lžící :) Nebojte se v receptu ani použití jiných oříšků!

Přečtěte si také:

Zlaté mléko kurkuma

Zlaté mléko – zdravý nápoj z kurkumy

Pokud vás zrovna neužije na detoxikační kúry, ale přesto chcete na jaře organismu dopřát něco skutečně zdravého, vyzkoušejte zlaté mléko. Příprava je velmi snadná...

čaj nachlazení

Lepší než antibiotika: bojujeme s nachlazením pomocí čaje

Právě nyní nastává období, kdy je lidský organismus nejzranitelnější – začíná sychravý podzim. Často nás bolí v krku, míváme rýmu, trápí nás nespavost...

med skořice

Med se skořicí pro hubnutí, bystřejší mozek i snížení cholesterolu

O bylinkách a alternativní medicíně si můžeme myslet cokoli, při nachlazení ale po čaji s medem a citrónem sahá každý z nás. Pojďte se podívat, jak moc tuto kombinaci...

Všechny články z rubriky

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz