Doručení na výdejní místo od 67 Kč, doručení na adresu od 104 Kč. Doprava zdarma nad 2300,-

Komplexní léčba kožních poruch spojených s akné - PHYCOSACCHARIDE AC

Komplexní léčba kožních poruch spojených s akné - PHYCOSACCHARIDE AC

Biotechnologická látka PHYCOSACCHARIDE AC léčí všechny kožní poruchy spojené s akné a dosahuje přitom pozoruhodných výsledků. Pomáhá s nadměrnou tvorbou mazu, redukuje bakterie a léčí bakteriální skvrny, působí na příčiny vzniku akné a poradí si i se záněty a jizvami. Klinické studie potvrzují skvělé výsledky, proto jsme tuto látku využili v naší pleťové vodě a pleťovém krému na akné s propolisem.

Vývoj složky začal překvapivým objevem

Ingredience Phycosaccharide AC vznikla vlastně úplně náhodou a je poměrně překvapivým objevem, na který vědci přišli „jen tak“. Některé hnědé řasy mají sacharidovou kompozici, která je velmi prospěšná pro zdraví kůže. A právě při zkoumání složení buněčných stěn bohatých na slizy, objevily laboratoře Codif Recherche et Nature mořský mikroorganismus, který je v symbióze s hnědou řasou.

mořské řasy

Úloha tohoto organismu je ve vzájemném vztahu poměrně zásadní. Samotná řasa totiž není schopna kontrolovat akumulaci a degradaci polysacharidů tvořících sliz. Mikroorganismus zasahuje do jejich trávení a vylučuje enzym zvaný alginát lyáza.

Jejich symbiotický vztah je ovšem ještě zajímavější, když je napadena hnědá řasa. Za takových okolností mikroorganismus syntetizuje velké množství alginát lyázy do malých fragmentů oligosacharidů schopných aktivace obranných systémů řasy.

Díky tomuto objevu mohou laboratoře získávat alginát lyázu mořského původu, poté oligoalginát a následně klíčovou látku Phycosaccharide AC.

Komplexní léčba kožních poruch spojených s akné

Biotechnologická látka Phycosaccharide AC léčí všechny kožní poruchy spojené s akné, tedy nadměrnou tvorbu kožního mazu, bakteriální skvrny, samotné akné, záněty a jizvy. Jedná se o hloubkovou komplexní léčbu, která díky specifickému oligoalginátu zajišťuje pleti opravný účinek. Jeho činnost je inspirována původním obranným systémem vyvinutým mezi hnědou řasou a jejími symbiotickými mikroorganismy. Phycosaccharide AC nabízí velmi uklidňující a neagresivní léčbu.

Mechanismus řešení problémů

Akné je výsledkem různých metabolických poruch na úrovni mazových žláz v pokožce. Jejich funkcí je vytvářet přirozenou bariéru povrchu pokožky a zároveň omezovat ztrátu vody. Pokud však dojde k hormonálním změnám, mazové žlázy začnou vylučovat větší množství mazu a pleť se stává nepříjemně lesklá a mastná. Když je navíc nadměrná produkce mazu doprovázena vývojem bakterií, vzniká infekce a začne se tvořit akné.

Odborníci rozlišují dvě fáze akné:

  • Retenční fáze - v první fázi dochází k zadržování kožního mazu pod povrchem kůže. Vytvářejí se bílé tečky nebo komedony, tedy černé tečky (to zejména v případě, kdy je tento fenomén provázen akumulací keratinu).

  • Zánětlivá fáze - druhá fáze zahrnuje sekundární projevy, tedy zánět folikulu, který je ve většině případů provázen bakteriální infekcí. Pro zánětlivou fázi jsou charakteristické červené pupínky (papuly).

fáze akné, léčba akné
Obrázek převzat z klinické studie CODIF.

Phycosaccharide AC stojí u kořenů celého problému

A to proto, že neřeší jenom následky, ale skutečné příčiny akné. Pro představu uvedeme několik výsledků z klinických studií. Phycosaccharide AC redukuje tvorbu kožního mazu a omezuje růst bakterií, které mají tendenci akné podporovat a rozšiřovat. Zároveň účinně léčí již existující zánět a urychluje hojení.

výsledky klinické studie Phycosaccharide AC, Pleva
Grafy jsou převzaty z klinické studie CODIF.


Účinné látky zároveň podporují a mobilizují keratinocyty a pomáhají rozšiřovat jejich kolonie. Keratinocyty jsou látky, které využijete zejména při léčbě již existujícího akné, protože podporují jeho hojení. Phycosaccharide AC zaznamenovalo v souvislosti s keratinocyty významné účinky – látka má opravdu výrazný vliv na zvýšení kolonií, konkrétně je na klinickém vzorku zvýšila o 136 %.

Keratinocyty z lidské pokožky, PHYCOSACCHARIDE AC, Pleva
Keratinocyty z lidské pokožky kultivované bez nebo s 0,5% Phycosaccharide AC po dobu 16 dnů. Obrázek převzat z klinické studie CODIF.


Klinických testů látky Phycosaccharide AC se zúčastnilo 20 dobrovolníků ve věku 14 až 30 let s problémy s akné. Dvakrát denně jim byl aplikován krém obsahující pouhé 1 % Phycosaccharide AC, přičemž studie probíhala 28 dnů.

účinnost PHYCOSACCHARIDE AC při léčbě akné
Obrázek převzat z klinické studie CODIF.

Výsledky testování:
  • Po necelém měsíci bylo množství mazu na povrchu kůže sníženo v průměru o 15 %, v nejlepších případech pak o 57 %. Po vysazení léčby se pak pokožka nezačala mastit okamžitě, ale dlouhou dobu zůstávala zdravá a nemastná. Rychlost mastění se oproti předchozímu stavu snížila o 9 %.
  • Retenční fáze tvorby akné se v průměru snížila o 6 %, v nejlepších případech pak o 44 %.
  • Komedony se tvořily o 3 % méně častěji, v nejlepších případech o 18 %.
  • Mikrocysty způsobující vřídky vznikaly o 3 % méně častěji, v nejlepších případech o 26 %.
  • Zánětlivost pleti se snížila o 5 %, v nejlepších případech o 14 %.
  • Vznik samotných vřídků byl omezen o 4 %, v nejlepších případech o 12 %.

Phycosaccharide AC v naší kosmetice na akné

Skvělé vlastnosti látky Phycosaccharide AC (INCI: Hydrolyzed Algin, Aqua, Zinc Sulfate) jsme využili v naší pleťové vodě a pleťovém krému na akné s propolisem.

Oba výrobky si od svého uvedení na trh našly své stálé zákazníky a staly se jedněmi z oblíbených a často nakupovaných produktů. I proto jsme se po letech drobnohledem podívali na jejich složení a prozkoumali, zda nejsou na trhu nové látky, o které bychom je mohli obohatit, abychom ještě vylepšili jejich složení a především účinky. A protože nás nadchly výsledky a účinky Phycosaccharide AC, nahradili jsme jím ve složení extrakty z mořských řas.

PHYCOSACCHARIDE AC, Pleťová voda na akné s propolisem, Pleva

Pleťová voda na akné s propolisem

Pleťovou vodu na akné jsme vyvinuli pro problematickou pleť, která je citlivější, trpí záněty, akné a častěji se mastí. Propolis působí protizánětlivě a má výrazné hojivé účinky. Druhou zásadní látkou pleťové vody je nyní Phycosaccharide AC, která si poradí s kompletním zlepšením všech kožních poruch spojených s akné, čímž ještě vylepšila celkovou účinnost pleťové vody.

Pleťovou vodu na akné si pochvalují dokonce i zákaznice, které už akné dávno nemají, ale vyhovuje jim hloubkové čištění pleti a to, že si pleťová voda poradí s mastnou pletí. Pokud se rozhodnete pleťovou vodu vyzkoušet, aplikujte ji pravidelně dvakrát denně alespoň po dobu dvou měsíců. Vaše pleť totiž potřebuje na ozdravení čas.


PHYCOSACCHARIDE AC, Pleťový krém na akné s propolisem, Pleva

Pleťový krém na akné

Krém na akné je určený speciálně pro problematickou, zánětlivou a aknózní pleť, ať už teenagerů nebo dospělých. Obsahuje účinný propolis, bohatou směs bioaktivních látek, které včelky sbírají z pupenů i kůry stromů a rostlin. V úlu ho pak využijí jako ochranu před nákazou a šířením bakterií. Propolis na pleť působí podobně – protimikrobiálně. Další účinnou složkou je, jak již víte, Phycosaccharide AC, díky němuž krém poskytuje komplexní péči a poradí si prakticky se všemi problémy aknózní pleti.

Pleťový krém na akné není určený jenom pro teenagery, ale pro všechny, které trápí problematická, zánětlivá a aknózní pleť. Zároveň pomůže také ženám s citlivější pletí, které mají problém najít „ten svůj“ krém, protože jejich jemná pleť na spoustu složek v krémech často nevhodně reaguje.


Pleťovou vodu na akné s propolisem a Pleťový krém na akné nabízíme také ve společné sadě pro problematickou pleť. Díky současnému používání přípravků se výrazně zvyšuje jejich účinnost.

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit