Pro menší zásilky balíkovna za 60 Kč, nebo zásilkovna za 69 Kč. Doprava zdarma nad 2300,-

Vylepšili jsme složení Pleťové vody na akné s propolisem - PHYCOSACCHARIDE AC

Vylepšili jsme složení Pleťové vody na akné s propolisem - PHYCOSACCHARIDE AC

Do naší tradiční a oblíbené pleťové vody určené pro problematickou pleť jsme přidali novou surovinu. Jedná se o látku PHYCOSACCHARIDE AC, která léčí všechny kožní poruchy spojené s akné a dosahuje přitom pozoruhodných výsledků. Pomáhá s nadměrnou tvorbou mazu, redukuje bakterie a léčí bakteriální skvrny, působí na příčiny vzniku akné a poradí si i se záněty a jizvami.

Klinické studie potvrzují skvělé výsledky a první testování v rodinném kruhu naznačuje, že nová Pleťová voda na akné s propolisem bude daleko účinnější.

Pleťová voda pro problematickou pleť

Před několika lety jsme uvedli na trh Pleťovou vodu na akné s propolisem, která si za tu dobu vybudovala své stálé zákazníky a stala se jedním z oblíbených a často nakupovaných produktů. I proto jsme se po letech drobnohledem podívali na její složení a prozkoumali, zda nejsou na trhu nové látky, které bychom do ní mohli přimíchat, abychom ještě vylepšili její složení, tedy především její účinky. Extrakty z mořských řas jsme vyměnili za ještě účinnější ingredienci s krkolomným názvem PHYCOSACCHARIDE AC. Nová pleťová voda má trošku jinou vůni než její předchozí varianta, ovšem s akné si poradí daleko intenzivněji.

Komplexní léčba kožních poruch spojených s akné

Biotechnologická látka PHYCOSACCHARIDE AC léčí všechny kožní poruchy spojené s akné, tedy nadměrnou tvorbu kožního mazu, bakteriální skvrny, samotné akné, záněty a jizvy. Jedná se o hloubkovou komplexní léčbu, která díky specifickému oligoalginátu zajišťuje pleti opravný účinek. Jeho činnost je inspirována původním obranným systémem vyvinutým mezi hnědou řasou a jejími symbiotickými mikroorganismy. PHYCOSACCHARIDE AC nabízí velmi uklidňující a neagresivní léčbu.

Vývoj složky začal překvapivým objevem

Ingredience PHYCOSACCHARIDE AC vznikla vlastně úplně náhodou a je poměrně překvapivým objevem, na který vědci přišli „jen tak“. Některé hnědé řasy mají sacharidovou kompozici, která je velmi prospěšná pro zdraví kůže. A právě při zkoumání složení buněčných stěn bohatých na slizy, objevily laboratoře Codif Recherche et Nature mořský mikroorganismus, který je v symbióze s hnědou řasou.

Úloha tohoto organismu je ve vzájemném vztahu poměrně zásadní. Samotná řasa totiž není schopna kontrolovat akumulaci a degradaci polysacharidů tvořících sliz. Mikroorganismus zasahuje do jejich trávení a vylučuje enzym zvaný alginát lyáza. Jejich symbiotický vztah je ovšem ještě zajímavější, když je napadena hnědá řasa. Za takových okolností mikroorganismus syntetizuje velké množství alginát lyázy do malých fragmentů oligosacharidů schopných aktivace obranných systémů řasy.

Díky tomuto objevu mohou laboratoře získávat alginát lyázu mořského původu, poté oligoalginát a následně klíčovou látku PHYCOSACCHARIDE AC.

Mechanismus řešení problémů

PHYCOSACCHARIDE AC, Pleťová voda na akné Pleva
Obrázek převzat z klinické studie CODIF.

Akné je výsledkem různých metabolických poruch na úrovni mazových žláz v pokožce. Jejich funkcí je vytvářet přirozenou bariéru povrchu pokožky a zároveň omezovat ztrátu vody. Pokud však dojde k hormonálním změnám, mazové žlázy začnou vylučovat větší množství mazu a pleť se stává nepříjemně lesklá a mastná. Když je navíc nadměrná produkce mazu doprovázena vývojem bakterií, vzniká infekce a začne se tvořit akné.

Odborníci rozlišují dvě fáze akné:

  • Retenční fáze - v první fázi dochází k zadržování kožního mazu pod povrchem kůže. Vytvářejí se bílé tečky nebo komedony, tedy černé tečky (to zejména v případě, kdy je tento fenomén provázen akumulací keratinu).

  • Zánětlivá fáze - druhá fáze zahrnuje sekundární projevy, tedy zánět folikulu, který je ve většině případů provázen bakteriální infekcí. Pro zánětlivou fázi jsou charakteristické červené pupínky (papuly).

PHYCOSACCHARIDE AC stojí u samotných kořenů celého problému – neřeší tedy jenom následky, ale skutečné příčiny. Redukuje totiž tvorbu kožního mazu a bakterií, které mají tendenci akné podporovat a rozšiřovat. Zároveň účinně léčí již existující zánět a urychluje hojení. Pro představu uvedeme několik výsledků z klinických studií:

výsledky klinické studie Phycosaccharide AC, Pleva
Grafy jsou převzaty z klinické studie CODIF.

Účinné látky zároveň podporují a mobilizují keratinocyty a pomáhají rozšiřovat jejich kolonie. Keratinocyty jsou látky, které využijete zejména při léčbě již existujícího akné, protože podporují jeho hojení. PHYCOSACCHARIDE AC zaznamenovalo v souvislosti s keratinocyty významné účinky – látka má opravdu výrazný vliv na zvýšení kolonií, konkrétně je na klinickém vzorku zvýšila o 136 %.

Keratinocyty z lidské pokožky, PHYCOSACCHARIDE AC, Pleva
Keratinocyty z lidské pokožky kultivované bez nebo s 0,5% Phycosaccharide AC po dobu 16 dnů. Obrázek převzat z klinické studie CODIF.

Klinických testů látky PHYCOSACCHARIDE AC se zúčastnilo 20 dobrovolníků ve věku 14 až 30 let s problémy s akné. Dvakrát denně jim byl aplikován krém obsahující pouhé 1 % PHYCOSACCHARIDE AC, přičemž studie probíhala 28 dnů.

Phycosaccharide AC, léčba akné, Pleva
Obrázek převzat z klinické studie CODIF.

Výsledky testování:

  • Po necelém měsíci bylo množství mazu na povrchu kůže sníženo v průměru o 15 %, v nejlepších případech pak o 57 %. Po vysazení léčby se pak pokožka nezačala mastit okamžitě, ale dlouhou dobu zůstávala zdravá a nemastná. Rychlost mastění se oproti předchozímu stavu snížila o 9 %.
  • Retenční fáze tvorby akné se v průměru snížila o 6 %, v nejlepších případech pak o 44 %.
  • Komedony se tvořily o 3 % méně častěji, v nejlepších případech o 18 %.
  • Mikrocysty způsobující vřídky vznikaly o 3 % méně častěji, v nejlepších případech o 26 %.
  • Zánětlivost pleti se snížila o 5 %, v nejlepších případech o 14 %.
  • Vznik samotných vřídků byl omezen o 4 %, v nejlepších případech o 12 %.

Pokud se rozhodnete naši vylepšenou Pleťovou vodu na akné s propolisem vyzkoušet, aplikujte ji pravidelně dvakrát denně alespoň po dobu dvou měsíců. Vaše pleť totiž potřebuje na ozdravení čas.

Podívat se na Pleťovou vodu na akné s propolisem

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit