Obdarujte včelky nákupem "Potěšení pro včelky" ke Světovému dni včel. K tomu od nás dostanete 2x dárky.

Zpět do poradny

Mateří kašička, jak užívat a dávkovat?

Najdete zde odpovědi na nejčastější otázky z naší poradny, zkušenosti našich zákazníků nebo rozcestník souvisejících článků.

Otázky a odpovědi

Pokud máte podezření na onkologické onemocnění, tak mateří kašičku nedoporučujeme užívat. U nádorových onemocněních je třeba snížit hladinu bílkovin a hormonů v těle a zastavit tak další růst. Proto nemůžeme podávat látku, která naopak účinky výživy a hormonů zvyšuje.

V případě, že se nádorové onemocnění vyloučilo, můžete mateří kašičku užívat, v nabídce máme lyofilizovanou mateří kašičku nebo med s příměsí mateří kašičky. Mateří kašičku si dopřejte nejlépe ráno nalačno 20 minut před jídlem. U lyofilizované mateří kašičky přiloženou odměrkou naberte mateří kašičku (cca 1 mm pod okraj). Dávku mateří kašičky, vysypte na polévkovou lžíci (plastovou, dřevěnou, nebo keramickou – nesmí být kovová) a přidejte další dvě odměrky vody. Důkladně promíchejte odměrkou, aby se mateří kašička rozpustila. Nechte minimálně 1 minutu rozplynout pod jazykem a poté spolkněte. Mateří kašičku lze podávat i několik týdnů (40 dní = 6 týdnů). Kúru je vhodné opakovat několikrát za rok, nejlépe v jarních měsících.

U mateří kašičky v medu doporučujeme dospělému užívat jednu až dvě lžičky mateří kašičky v medu.

Dětem a těhotným a kojícím ženám mateří kašičku nedoporučujeme užívat.

Adéla Kubánková,rodinná firma Pleva

Ano, mateří kašičku v medu můžete užívat denně. Dospělému člověku doporučujeme maximálně dvě kávové lžičky denně. Dětem a těhotným a kojícím ženám tento med s mateří kašičkou nedoporučujeme.

Adéla Kubánková,rodinná firma Pleva

V těhotenství není vhodné užívat mateří kašičku.

Veronika Plevová,rodinná firma Pleva

Ze zkušeností našich zákazníků víme, že je na tyto problémy mateří kašička vhodná. Provádí se 30ti denní kůra 2 x až 3 x do roka. Mateří kašičku je vhodné užívat před otěhotněním, ale ne v době těhotensví. Kašičku může užívat i Váš partner.


Veronika Plevová,rodinná firma Pleva

Mateří kašička se nesmí dlouhodobě užívat, protože i když jde o přírodní léčbu, tak obsahuje přírodní hormony. Při dlouhodobém užívání by mohla nastat hormonální nerovnováha.

Léčebnou kúru mateří kašičkou je dobré dělat 2 x až 3 x do roka po dobu cca 30 dní. Vyzkoušet můžete i propolisové kapky 2 x denně 20 kapek do 1 dcl vlažné vody do dobu 3 týdnů poté na 14 dní přestávka. Tuto kúru můžete používat dlouhodobě a kombinovat i s mateří kašičkou.


Veronika Plevová,rodinná firma Pleva

Zkušenosti našich zákazníků:


„Výborný produkt a dobré zkušenosti s jeho účinky.“

JLL | zdroj: e-schop, zákazník hodnotil Mateří kašičku v medu


„Úžasná, budu kupovat opakovaně.“

Lenka Čmaradová | zákazník hodnotil Mateří kašičku v medu


Články k tématu:

Získávání a zpracování mateří kašičky

Lyofilizace umožňuje zachovat cenné vlastnosti mateří kašičky

Chcete se na něco zeptat? Využijte naši zákaznickou poradnu
Vložit dotaz
Sdílejte produkt s přáteli