Zpět do poradny

Mateří kašička, jak užívat a dávkovat?

Otázky a odpovědi

Pokud máte podezření na onkologické onemocnění, tak mateří kašičku nedoporučujeme užívat. U nádorových onemocněních je třeba snížit hladinu bílkovin a hormonů v těle a zastavit tak další růst. Proto nemůžeme podávat látku, která naopak účinky výživy a hormonů zvyšuje.

V případě, že se nádorové onemocnění vyloučilo, můžete mateří kašičku užívat, v nabídce máme lyofilizovanou mateří kašičku nebo med s příměsí mateří kašičky. Mateří kašičku si dopřejte nejlépe ráno nalačno 20 minut před jídlem. U lyofilizované mateří kašičky přiloženou odměrkou naberte mateří kašičku (cca 1 mm pod okraj). Dávku mateří kašičky, vysypte na polévkovou lžíci (plastovou, dřevěnou, nebo keramickou – nesmí být kovová) a přidejte další dvě odměrky vody. Důkladně promíchejte odměrkou, aby se mateří kašička rozpustila. Nechte minimálně 1 minutu rozplynout pod jazykem a poté spolkněte. Mateří kašičku lze podávat i několik týdnů (40 dní = 6 týdnů). Kúru je vhodné opakovat několikrát za rok, nejlépe v jarních měsících.

U mateří kašičky v medu doporučujeme dospělému užívat jednu až dvě lžičky mateří kašičky v medu.

Dětem a těhotným a kojícím ženám mateří kašičku nedoporučujeme užívat.

Adéla Kubánková,rodinná firma Pleva

Ano, mateří kašičku v medu můžete užívat denně. Dospělému člověku doporučujeme maximálně dvě kávové lžičky denně. Dětem a těhotným a kojícím ženám tento med s mateří kašičkou nedoporučujeme.

Adéla Kubánková,rodinná firma Pleva

V těhotenství není vhodné užívat mateří kašičku.

Veronika Plevová,rodinná firma Pleva

Ze zkušeností našich zákazníků víme, že je na tyto problémy mateří kašička vhodná. Provádí se 30ti denní kůra 2 x až 3 x do roka. Mateří kašičku je vhodné užívat před otěhotněním, ale ne v době těhotensví. Kašičku může užívat i Váš partner.


Veronika Plevová,rodinná firma Pleva

Mateří kašička se nesmí dlouhodobě užívat, protože i když jde o přírodní léčbu, tak obsahuje přírodní hormony. Při dlouhodobém užívání by mohla nastat hormonální nerovnováha.

Léčebnou kúru mateří kašičkou je dobré dělat 2 x až 3 x do roka po dobu cca 30 dní. Vyzkoušet můžete i propolisové kapky 2 x denně 20 kapek do 1 dcl vlažné vody do dobu 3 týdnů poté na 14 dní přestávka. Tuto kúru můžete používat dlouhodobě a kombinovat i s mateří kašičkou.


Veronika Plevová,rodinná firma Pleva

Nesmí se užívat z toho důvodu, že obsahuje látky, které pomáhají buňkám regenerovat. Není však úplně prokázané, že pomáhají regenerovat jen těm zdravým buňkám.


Adéla Kubánková,rodinná firma Pleva

Doporučujeme užívat maximálně dvě kávové lžičky denně pro dospělé. Dětem a těhotným a kojícím ženám tento med s mateří kašičkou nedoporučujeme.


Adéla Kubánková,rodinná firma Pleva

Zkušenosti našich zákazníků:


„Výborný produkt a dobré zkušenosti s jeho účinky.“

JLL | zdroj: e-shop, zákazník hodnotil Mateří kašičku v medu


„Úžasná, budu kupovat opakovaně.“

Lenka Čmaradová | zdroj: e-shop, zákazník hodnotil Mateří kašičku v medu


Články k tématu:

Získávání a zpracování mateří kašičky

Lyofilizace umožňuje zachovat cenné vlastnosti mateří kašičky

Co je to vlastně mateří kašička?

Chcete se na něco zeptat? Využijte naši zákaznickou poradnu
Vložit dotaz
Sdílejte produkt s přáteli