0 Kč(0 ks)
Zpět

Přírodní zmírnění projevů ekzémů a vyrážek

Přírodní zmírnění projevů ekzémů a vyrážek

26. 06. 2018

Dříve už jsme se věnovali křehkému imunitnímu systému, který trápí časté ekzémy, alergie či vyrážky. Zaměřili jsme se především na vnitřní hledisko léčby, které je velmi podstatné. Druhou stranou mince je samotná pomoc při léčbě a zmírnění projevů ekzémů a vyrážek. Tedy vše, co můžeme pro svou pokožku udělat z vnějšku. Proto se dnes zaměříme na speciální koupele včetně koupání v moři, na to, čím si pokožku můžete namazat, ale také na bylinky a správnou životosprávu.

Speciální koupele a pobyt u moře

Na přírodním zmírnění projevů ekzémů se mohou výrazným způsobem podílet koupele. V současné době se nejčastěji setkáte s olejovými koupelemi a ochrannými oleji před koupelí. Skvělý je například tea tree olej, který nejenže má antiseptické vlastnosti a usnadňuje hojení, ale navíc pomáhá mírnit svědění.

Náš tip

Otrubové koupele mají skvělé výsledky především u miminek a menších dětí.

Dříve se poměrně hojně využívaly koupele otrubové a škrobové. Ústup od těchto dvou surovin souvisel především s tím, že některým pacientům nevyhovovaly, zatímco s oleji nemá potíže téměř nikdo. Otruby tedy nikdy na své účinnosti neztratily. Pro otruby už ovšem nemusíte složitě do místního JZD, dají se objednat snadno přes internet.

S koupáním a sprchováním obecně to ovšem není dobré přehánět – ideální interval je jedno sprchování za dva až tři dny, které by mělo trvat do pěti minut. Po rychlé sprše je důležité na kůži netlačit, nevysušovat ji hrubě ručníkem, ale třeba se zachumlat do příjemného bavlněného župánku, který vás jistě dobře osuší bez zbytečného drhnutí těla.

Lidem trpícím ekzémy či vyrážkami léčbu usnadňuje pobyt u moře. Ideální je delší, třeba desetidenní nebo čtrnáctidenní dovolená, na které bude mít vaše tělo čas na všechny důležité procesy. První dny se totiž ekzémy a atopické ekzémy vlivem působení mořské vody většinou zhorší. Až za několik dnů se začínají zlepšovat či trvale hojit. Kůže pak může vydržet zahojená různou dobu – od několika týdnů po mnoho měsíců. Právě v závislosti na délce zhojení kůže si atopici i lidé trpící ekzémem mohou spočítat, jak často by měli k moři jezdit.

Promazávání a přírodní kosmetika pro citlivou pokožku

Při ekzémech i vyrážkách je velmi důležité věnovat své pokožce zvýšenou péči, určitě vám to vrátí postupně se zlepšujícím stavem. Pokožku můžete promazávat speciálními mastmi, určenými právě na váš typ vyrážky či ekzému. Obecně doporučované jsou konopné masti a konopný olej, který můžete užívat dokonce i vnitřně. Pokud byste chtěli zařadit konopné přípravky i do procesu očisty, existuje celá řada velmi účinných mýdel s přísadami konopného oleje či samotného konopí. Další účinnou bylinnou pomoc představují gely či masti s měsíčkem lékařským a lopuchem větším, který je sice v této oblasti méně známý, ale velmi úspěšně používaný. S pravidelným promazáváním pokožky úzce souvisí také každodenní péče o pleť jako takovou.

„Bambucký balzám používám už přibližně rok. Nejvíce se mi hodí v zimě, kdy potřebuji pokožku pořádně vyživit a promastit. Používám ho jako krém po odlíčení na odpoledne nebo po vyčistění pleti na noc. Jako denní krém je pro moji mastnou pleť skutečně příliš mastný. Výjimečně se mi hodí na promáznutí suchých míst s vyrážkou nebo obecně vysušených kloubů na rukou. Když zkrátka opomenu pravidelnou péči, bambucký balzám vše velmi rychle dožene.“

Veronika

Naši zákazníci s citlivou pokožkou v souvislosti s ekzémy často zmiňují účinky Bambuckého balzámu s propolisem. Účinná pomoc z přírody vyniká spojením bambuckého másla a extraktu z propolisu. Bambucké máslo pleť zjemňuje a dodává jí potřebnou pružnost, zatímco extrakt z propolisu pokožku regeneruje.

„Několik měsíců jsem se nemohla zbavit vyrážky, která se mi objevila na obličeji. Bambucký balzám jsem si koupila právě kvůli tomu a zabralo to.“

Andrea

Bambucký balzám s propolisem má celou řadu možných užití – spousta našich zákaznic ho používá jako účinný noční krém pro výživu pokožky, jiným zase pomáhá jako všestranná mast pro nejrůznější účely a další část zákazníků ho používá k pravidelnému mazání problematické pleti. O zkušenostech našich zákaznic s Bambuckým balzámem si můžete přečíst v článku Bambucký balzám s propolisem: naše zákaznice ho vyzkoušely a prozradí vám, jaký je.

přírodní léčba ekzému, bambucký balzám s propolisem

Bambucký balzám s propolisem

Bambucký balzám s propolisem přispívá k celkovému zdraví pokožky a jeho účinky jsou vidět hned po první aplikaci.

Extrakt z propolisu má výrazné antiseptické účinky, proto je vhodný zejména pro problematickou pleť, která potřebuje urychlit proces hojení a zamezit vzniku případných jizviček. Extrakt z propolisu také pomáhá zvyšovat propustnost pleti, aby do ní snáze procházely vitamíny, mastné kyseliny, antioxidanty i fytostroly obsažené v bambuckém másle.

O své zkušenosti s ekzémy se s námi podělili i naši další zákazníci:

„Nemůžu si vynachválit medovou mast s propolisem, je to opravdu kouzelná mastička, za dva týdny zmizel ekzém v dlani, kterého jsem se nemohla zbavit. Výborná na opary, lišaje, alergické reakce na kov. Máme pořád po ruce a doporučujeme všem známým!“

Jitka

„Propolisová mast byla darem a pomohla daleko lépe než cokoliv na podrážděnou pokožku s exémem.“

Jakub

„Propolisová mast je unikátní nesmírně účinná mast na jakýkoliv ekzém.“

Pavel

„Paní doktorka mě léčila "niklový ekzém" a stav se nezlepšil ani po půl roce. Po přečtení vaší nabídky produktů jsem zkusila mast s propolisem. Byla jsem mile překvapená když pouze po jednom týdnu nebylo po ekzému ani stopy.“

Hana

„Na medovou mast s propolisem nedám dopustit. Je to náš malý zázrak. Dcera má atopický ekzém a mast ho krásně hojí. Sbohem kortikoidy.“

Klara

„Po ročním boji s ekzémem na dlaních a nohách a po vyzkoušení různých mastí od kožního lékaře jsem náhodou narazila na vaši mast s propolisem. Nebudu tu psát, že bylo po pár dnech vyhráno, ale mast používám už tři týdn a kůže bolestivě nepraská, nebolí, nesvědá a ekzém postupně mizí. Jsem nadšená a moc děkuji. Mohu všem jen vřele doporučit.“

Vendula

„Už rok mě trápí po několika letech ekzém na rukou, v posledním měsíci jsem je měla katastrofické, popraskané, suché, bolelo to, svědělo to, dostala jsem od maminky propolisovou mast, která se jen válela nepoužitá. Během tří dnů se mi ruce strašně zlepšily, začala se mi odlupovat kůže, hojit se rány, pro mě je tato mast zázrak :) moc se mi ulevilo, budu doporučovat všude!“

Denisa

Strava a životospráva

S kožními problémy může souviset i celkový stav vaší imunity, právě proto byste měli své tělo stravou posilovat a živit ho pestře a vyváženě. Pokožce velmi pomáhají zejména omega 3 mastné kyseliny, které se vyskytují v rybím tuku či pupalkovém a lněném oleji. V jídelníčku by měly být bohatě zastoupeny vitamíny A, E a D, ale také zinek, který posiluje funkci imunitního systému a podporuje hojení. Ke zlepšování pokožky, trpící ekzémy přispívá i zdravý životní styl obecně, zejména kvalitní odpočinek v tiché a klidné ložnici. Právě v ní byste si měli pohlídat také vlhkost vzduchu – pokud je vlivem vytápění nedostatečná, určitě si pořiďte zvlhčovač nebo závěsné nádoby na vodu k radiátoru. Vzduch úžasně zvlhčíte a určitě se vám bude lépe usínat. Právě odpočinek a dostatek spánku působí na ekzémy přímo blahodárně.

Náš tip

Když už s ekzémem či vyrážkou používáte rukavice, měli byste si na sebe navléct rovnou dvoje. Nejprve nebarvené bavlněné rukavice, které ochrání pokožku, a až na ně klasické gumové rukavice.

Stále také pátrejte po spouštěcích faktorech a snažte se jim vyhýbat. Preventivně byste se také měli vyhnout navoněným chemickým mýdlům a nevhodným dráždivým prostředkům na mytí nádobí a úklid. Obecně by bylo určitě nejlepší používat na mytí nádobí i úklid rukavice, protože samotný styk s vodou a s ním spojené následné vysušování pokožky není pro problematickou pleť to pravé ořechové. Další možností je používání přírodních a neparfemovaných mýdel a přírodních mycích i čisticích prostředků.

Bylinky a zase bylinky

Bylinky můžete využít při koupelích, zaměřit se na vyhledávání „těch správných“ při výběru mýdel nebo jimi podpořit hojení ekzémů a vyrážek samostatně.

Slavná česká bylinkářka Jarmila Podhorná doporučuje zaměřit se na odplísnění organismu, se kterým pomůže penízovka a pupeny z černého rybízu. Tinkturu z obojího doporučuje dávkovat každodenně v množství dvou až šesti kapek. Zároveň zmiňuje účinky lopuchu a lopuchového oleje. Z bylinek vhodných pro koupelové směsi upozorňuje na kostival, lopuch a pýr. Mezi bylinkami je na posílení imunity a hojení pokožky skutečně vyhlášený černý rybíz, konkrétně výtažek z jeho pupenů. Pomáhají ale také další bylinky: lesní a černý bez, bazalka posvátná, ořešák královský nebo rooibos.

Přejeme vám, abyste mezi výše uvedenými tipy našli právě takovou přírodní pomoc, kterou vaše tělo potřebuje. Ať už se budete dva týdny sluníčkovat u moře nebo zvolíte změnu jídelníčku a bylinkovou podporu, věříme, že přírodní zmírnění projevů ekzémů a vyrážek pomůže celkovému hojení a obecně zlepšení stavu vaší pokožky.

Přečtěte si také:

Křehký imunitní systém a ekzémy, alergie a vyrážky

Nepříjemné projevy atopického ekzému nebo alergie můžete zmírnit a dokonce zcela odstranit vlastními silami a to pokud podpoříte svůj imunitní systém.

Bambucký balzám s propolisem: naše zákaznice ho vyzkoušely a prozradí vám, jaký je

Náš obsáhlý dotazník vyplnilo 79 respondentek a rádi bychom se s vámi o výsledky průzkumu podělili. Předčily totiž naše očekávání.

Vitamíny získáváme díky správné výživě

Lidský organismus nedokáže až na několik výjimek vitamíny vyrobit, proto je tak důležité dbát na správnou výživu a jednotlivé vitamíny pravidelně doplňovat. Existuje základních 13 typů vitamínů a my se dnes zaměříme na čtyři z nich.

Všechny články z rubriky

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz