Dvě medaile  ze světové soutěže medovin. Menší zásilky na výdejní místo od 65 Kč. Doprava zdarma nad 2300,-

Jak vybrat dárek pro rodiče, kteří „nic nepotřebují“

Jak vybrat dárek pro rodiče, kteří „nic nepotřebují“

„Vždyť my všechno máme,“ odpovídá moje maminka tradičně na dotaz, co by si přáli k Vánocům. „A nedělejte si škodu,“ přidává se babička, která už předem přichází s výčtem toho, co ještě od loňských narozenin nerozbalila a nevyužila. Pokud máte podobně skromné rodiče či prarodiče, ale zároveň jim chcete udělat radost a potěšit je, máme pro vás spoustu tipů na dárky. K Vánocům, narozeninám, svátkům, výročím, zlaté svatbě, odchodu do důchodu nebo třeba jenom za to, že si k sobě v létě na týden vezmou vnoučata a vy díky nim máte zase o starost méně.

Darujte společně strávený čas

Zatímco ve třiceti toužíme po krásně vybaveném obýváku, bazénu pod okny a materiální dárky jsou pro nás příjemným zpestřením domácnosti, vaši rodiče někde kolem padesátky, šedesátky na hmotné statky už tolik nehledí. Naopak se často zbavují nepotřebných zbytečností a člověk by si skoro řekl, že si na internetu přečetli něco o minimalismu. S odstupem času totiž dobře vědí, co je v životě skutečně důležité a co dává smysl. Nejcennějším se pro ně stává čas, který strávíte s nimi. Právě proto je pro vaše rodiče často nejcennější „pouhá“ návštěva.

Na oslavu svátku můžete třeba pozvat maminku na posezení s kávou a zákuskem, vsadíme se, že zabodujete. Pokud chcete dopřát vašim rodičům společný příjemný zážitek, třeba k výročí svatby nebo jinému jubileu, kupte jim lístky do divadla nebo na koncert některého z interpretů jejich mládí. Zavzpomínají na staré časy, dostanou se ven mezi vrstevníky a přijdou na jiné myšlenky.

společný čas jako dárek pro rodiče

A jestli jim chcete opravdu udělat radost, vezměte je někam na společně strávený víkend. I kratičká dovolená v nedalekém městě, lázních, horách nebo někde, kde se budou cítit příjemně, bude pro vaše rodiče velkým a vítaným zpestřením.

V dnešní době, ovlivněné situací způsobenou koronavirem to však s těmito tipy není tak jednoduché. Stále ale platí, možná ještě více než dřív, že váš čas a vaše pozornost je pro rodiče i prarodiče tím nejcennějším. Radost tak můžete udělat třeba tím, že jim zařídíte a vysvětlíte přiměřené možnosti online komunikace, která jim umožní být stále součástí vašich životů. Jako dárek pro ně můžete natočit veselé video s blahopřáním nebo připravit prezentaci z povedených fotek, popřípadě uspořádat malou oslavu na dálku. A až se věci vrátí do starých kolejí, můžete na tyto netradiční dárky společně zavzpomínat.

Možná si toho ve shonu vlastního života ani nevšimnete, ale když překročíte 20. rok života, máte za sebou 80 až 90 procent času, který za celý život strávíte se svými rodiči. Alespoň to říká statistika.

Tipy na dárky ke zlaté svatbě či narozeninám

Pokud mají vaši rodiče ve svém věku potíže s pohybem nebo jim jsou kulturní aktivity cizí a vašeho tatínka by do divadla nedostal nikdo ani zamlada, natož na stará kolena, určitě zvolte některou z méně náročných, a přesto příjemných variant. K nejoblíbenějším patří koláže z fotografií či celé fotoknihy. Mohou zahrnovat nejen jejich vlastní svatbu, fotografie z dovolených nebo výletů, ale také fotografie dětí, vnoučat nebo pravnoučat.

jak vybrat dárek pro rodiče

Pokud už máte dítka, která udrží v ruce pastelky, vodovky nebo fixky, poproste je o portrét dědy s babičkou. Originální obraz nechte zarámovat a obdarujte jím své rodiče, uvidíte, že jedno oko nezůstane suché.

Zatímco babičku určitě potěší květiny, dědové zase často ocení dárkové koše se spoustou dobrot. A pokud chcete být opravdu originální, můžete svým rodičům dopřát soukromý houslový koncert, projížďku kočárem taženým koňmi nebo poukaz na večeři v indické či japonské restauraci.

Vánoční dárkový poukaz pleva

Z vlastní zkušenosti dobře víme, že někdy je těžké trefit se dárkem do vkusu. Obzvláště, pokud si obdarovaný rád vybírá věci podle sebe a současná koronavirová situace navíc komplikuje bloumání po obchodech s nadějí, že nás něco cvrnkne do nosu. V takovém případě může být dobrou volbou také dárkový poukaz na nákup v oblíbeném obchodě.

A darovat můžete také poukaz na nákup u nás. Náš dárkový poukaz, lze uplatnit na všechny naše výrobky – od léčivé a pečující kosmetiky se včelími produkty, přes knihy až po širokou nabídku voňavých dárkových balíčků a našich poctivých medovin.

Dárkový poukaz je skvělým řešením nejen v případě, kdy si s výběrem toho pravého dárku nejste jistí, ale také tehdy, když vám na výběr nezbývá dostatek času. Jeho elektronickou formu můžete navíc objednat i na poslední chvíli - i na Štědrý den (jen to musíte stihnout do 15 hodin). A jakmile vám přistane v emailu, stačí ho jen vytisknout a darovat.

Dárky a dárkové sady pro rodiče a prarodiče

Oblíbeným řešením dárků pro významné příležitosti bývají dárkové kazety - při příležitosti odchodu do důchodu, k narozeninám, k svátků, k výročí svatby nebo k Vánocům. V naší nabídce najdete jak dárkové kazety s výborným alkoholem, tak dárkové sady mýdel i přírodní kosmetiku pro zralou pleť. Kromě dárkových sad můžete vybírat z našich produktů pleťové nebo tělové kosmetiky pro ženy i muže, skvělé a oblíbené a účinné vlasové kosmetiky či kosmetiky hojivé. Také u nás najdete poctivé medoviny, výborné a blahodárné medové laskominy a spoustu jiných dárkových inspirací - například křišťálové sklenice na medovinu, hmyzí hotely nebo krásné knihy ze světa včel a hmyzu vůbec. Pojďme se teď podívat na pár nejoblíbenějších dárkových sad, které jsou velmi vhodné pro rodiče i prarodiče:


Vánoční dárkové balíčky, Pro lepší den, pleva

Pro lepší den

Každý z nás se potřebuje na chvilku zastavit, přestat chvátat a vychutnat si malé milé okamžiky. A tahle sada je plná úžasných maličkostí, které přinesou velkou radost. Třeba kousek delikátní hořké čokolády v dokonalé kombinaci s blahodárným včelím pylem. Chvilka pohody nad šálkem pečeného čaje, jehož chuť dokonale vystihuje jeho název: Medová malina. Spolehlivý pomocník v podobě pečujícího a hojivého balzámu, který je po ruce, kdykoli je potřeba. Nebo příjemný večer se sklenkou lahodné medoviny z limitované edice.

Krásnou dřevěnou krabici jsme vybrali záměrně, nejen proto, že dobře vypadá a jde hezky recyklovat. Ve skutečnosti kromě krabice darujete i něco navíc. Obdarovaný ji totiž může rovnou použít na stavbu hmyzího hotelu, což je dle naší zkušenosti velmi oblíbená aktivita, do které se může snadno zapojit celá rodina. A nakonec se bude radovat také hmyz, který v hmyzím hotelu na jaře najde klidné útočiště.

Kouknout na sadu


Vánoční dárkové balíčky, Dárek z úlu pro královnu, pleva

Dárek z úlu pro královnu

Dopřejte mamince či babičce, aby se cítila jako královna. V této sadě jí věnujete péči, díky které bude krásná, plná energie a dobré nálady. Elixír mládí zajistí královskou péči pleti od 45 let, aby ji netrápil úbytek kolagenu, vznik hlubších vrásek ani pigmentové skvrny. Mateří kašička, výstižně nazývaná "výživa královen", dodá přírodní cestou životní sílu. Jemná, mezi ženami velmi oblíbená sladce akátová medovina potěší chuťové pohárky obdarované a Louka v kuličce vykouzlí příjemný pocit a úsměv při objevení prvního kvítku. Už víte, komu Dárek z úlu pro královnu věnujete?

Kouknout na sadu


Vánoční dárkové balíčky, Pro každou příležitost, pleva

Pro každou příležitost

Perfektní dárek pro každého tatínka či dědečka, který umí ocenit dobré pití. Medová pálenka z archivní potštejnské medoviny je letošní žhavou novinkou a tak trošku naším splněným snem. Do sady jsme k ní přibalili i naši tradiční potštejnskou medovinu. Můžete tak ochutnat i ten poctivý základ, který Medovci propůjčuje charakteristickou vůní medu a výraznou chuť vyzrálé, za studena kvašené medoviny.

Tato originální dárková sada bude také skvělou volbou pro chuťové experimentátory, ale darovat ji můžete také páru, který se tak úplně neshodne, jestli raději alkohol tvrdý, nebo sladký :-)

Kouknout na sadu


Vánoční dárkové balíčky, Medový balíček pro radost, pleva

Medový balíček pro radost

Sadou Medový balíček pro radost potěšíte všechny, kteří si dovedou vychutnat i "obyčejné" chvíle v životě a také všechny milovníky medu. Poklidné večerní posezení při svitu voňavé svíčky ze včelího vosku a ochutnávání lahodné Potštejnské medoviny. Sladké ráno s výborným českým medem. Nadýchaný domácí medový perníček k zakousnutí, když přijde chuť. Tento balíček udělá radost hned několikrát!

Medový balíček se výborně hodí například k příležitostem jako je odchod do důchodu, svátek nebo „jen“ poděkování za hlídání vašich ratolestí během léta nebo vaší služební cesty. Jsme přesvědčeni o tom, že musí potěšit každého obdarovaného.

Kouknout na sadu


Vánoční dárkové balíčky, Čajové okouzlení, pleva

Čajové okouzlení

Voňavá dárková sada, kterou potěšíte všechny milovníky čajů. A obzvláště ty, kteří si svůj šálek čaje neumí představit bez medu. Dva druhy sypaného čaje pro příjemná rána i chvíle odpočinku. Pečený čaj plný chutí letního ovoce s medem pro rychlé zahřátí či osvěžení. Pro oslazení poctivý český med s tradiční dřevěnou medonoskou pro jeho stylové nabírání a medový perníček k přikousnutí.

Věnujte vašim drahým dárkovou sadu, která voní medem a pohodou. Při posezení nad voňavým čajem se může obdarovaná (nebo obdarovaný :-) potěšit pohledem na rozkvétající život ze semínkových kuliček.

Kouknout na sadu


Vánoční dárkové kazety, Vnitřní pohlazení pro dva, pleva

Vnitřní pohlazení pro dva

Dárková sada Vnitřní pohlazení pro dva vyvrací zažitou a zcela nesprávnou myšlenku, že dárkové kazety jsou vhodné především pro ženy. Dárková kazeta s výbornými medovinami zaručeně potěší především tatínky a dědečky.

Obsahuje pestrý výběr našich lahodných medovin – medovinu ze slunečnicového medu, z akátového medu a z lesního medu. A dva keramické pohárky z chráněné dílny Kopeček, které přímo lákají k degustaci. Maminku potěší, že se nejedná o tvrdý alkohol a voňavou sladkou medovinu si také ráda nalije. A tátovi budou zářit oči už po prvním doušku.

Kouknout na sadu


Vánoční dárkové balíčky, Degustace - zážitek pro celou rodinu, pleva

Degustace - zážitek pro celou rodinu

Tato ochutnávací sada je to pravé medové pro všechny milovníky medů a zajímavých chutí. V sadě najdou 8 medíků s příměsemi z naší nabídky dle aktuálních skladových zásob (mateří kašička, propolis, květový pyl, guarana, rakytník, ženšen, schizandra, pohyb, kakaové boby nebo zázvor). Otevření každé sklenice bude nový zážitek. Medy s příměsí jsou báječné nejen pro potěšení chuťových pohárků, ale i pro své účinky.

Součástí sady je ručně vyráběná dřevěná lžička, ideální právě pro nabírání medu. Má mimo jiné tu úžasnou vlastnost, že při styku s potravinami neničí blahodárné látky v nich obsažené.

Kouknout na sadu


Vánoční dárkové balíčky, Krabička první pomoci, pleva

Krabička první pomoci

Praktická dárková sada plná pomocníků rovnou ze včelího úlu! Účinná propolisová mast s regeneračním účinkem zahojí, mast se včelím jedem uleví od bolavých kloubů, propolisová tinktura si díky obsahu antimikrobiálních látek poradí s řadou kožních problémů a bolístek, tradiční potštejnská medovina nedá šanci špatné náladě a Louka v kuličce potěší nejen obdarovaného, ale poslouží také jako první pomoc pro hladový hmyz.

Kouknout na sadu


Vánoční dárkové balíčky, Medové pohlazení, pleva

Medové pohlazení

Luxusní dárková sada v krásné dřevěné krabici s lanovým uchem potěší každou ženu, která si ráda vychutná medové pohlazení - ať pokožky, nebo chuťových pohárků. Produkty jsme do ní poskládali tak, aby se stala milým dárkem pro maminku, babičku nebo tchyni. Každá bude s radostí objevovat její kouzelné medové poklady a těšit se z rozkvétajícího života ze semínkových kuliček.

Sada je zabalená v elegantní dřevěné krabici, kterou kromě jiného praktického využití může obdarovaná také využít jako základ pro snadnou výrobu hmyzího hotelu a poskytnout tak útočiště užitečnému hmyzu.

Kouknout na sadu


Vánoční dárkové balíčky, Mužská záležitost, pleva

Mužská záležitost

Praktická - protože to je přesně to, co muži ocení - sada pro muže v dřevěné dárkové krabici, která je nejen krásná, ale také se skvěle hodí na přestavbu na hmyzí hotýlek. Obsahuje zklidňující propolisovou vodu po holení, která obdarovaného po prvním použití přesvědčí, že už nechce žádnou jinou, pánský krém s propolisem, vyvinutý speciálně pro specifické potřeby pánské pleti a medový sprchový šampon pro tělo i vlasy, který je oblíbený mimo jiné i díky své příjemné vůni.

Každého milovníka dobrého pití pak potěší naše tradiční potštejnská medovina a z její 10leté sestřičky vypálený Medovec - naše letošní novinka, medová pálenka, kterou necháváme zrát ve specifickém prostředí úlu za působení včelího záření.

Kouknout na sadu


Vánoční dárkové balíčky, Energie pro každý den, pleva

Energie pro každý den

Příroda je nezdolná, dovede se se vším poprat. Může nám být nejen velkou inspirací a učitelkou, ale dovedeme z ní také načerpat spoustu energie a životní síly. S touto sadou ji můžete nadělit i svým blízkým. Hodí se v sychravých podzimních dnech, pro sváteční restart organismu po Vánocích, nebo na jarní únavu. Vyvážený organismus a silná imunita jsou obzvláště v současné době neocenitelné. Darujte svým blízkým přírodní kúru, která jim dodá energii a harmonizuje tělo i duši.

Dárková sada obsahuje také semínkové kuličky, které stačí jednoduše položit do hlíny na zahrádce nebo do květináčku, zalévat a sledovat, jak vzniká nový život. Výsledkem bude kousek kvetoucí louky, jejíž květy potěší nejen včelky, motýly a další hmyz ale také pěstitele. 

Kouknout na sadu


Věříme, že jste si vybrali. A pokud třeba ještě váháte nebo hledáte to pravé ořechové, podívejte se na kompletní nabídku našich dárkových sad.

Kouknout na všechny dárkové sady

 

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit

Kalendář alergika

Pylová sezona trvá zpravidla deset měsíců v roce, od pylových alergií si nejvíce odpočinete v zimním období, ovšem zase častěji hr ...

Celý článek