Jak vybrat vánoční dárek pro ženy

Jak vybrat vánoční dárek pro ženy

Výběr vánočních dárků pro ženy nemusí být tak náročný, jak si mnozí muži myslí. Obdarovaná se nepotřebuje nutně cítit jako Popelka a po rozlousknutí tří kouzelných oříšků očekávat jedno překvapení za druhým. Radost v jejích očích probudí hlavně dárek, který je vybíraný s cílem potěšit a ne odškrtnout si splněnou povinnost. Máme pro vás několik rad, jak při výběru dárků pro ženy postupovat. A přejeme vám, aby vás ty správné oříšky při letošních nákupech cvrnkly přímo do nosu.

Dárek není „jenom“ dárek

Ženy vnímají dárky od mužů poněkud jinak. Více než materiální či praktická hodnota daru je často zajímá, jak moc na ni jejich autor myslel, jestli jí naslouchá, rozumí a jestli vůbec tuší, co by ji opravdu potěšilo. Samotný dárek často ztotožňují se vztahem darujícího k obdarované. Když si na ně Ježíšek vzpomene s novou sadou vařeček, výkonnější žehličkou nebo praktickými potahy do auta, může se stát, že vyvalí oči a překvapeně kroutí hlavou. I když se vám v takových případech povede ženu překvapit, nejsou praktické dárky pro většinu žen nejšťastnější volba.

Vycházejte tedy z toho, co vaši dámu těší a jak a čím ráda tráví čas. A myslete také na to, že většinu žen nejvíce ze všeho potěší čas strávený s vámi. Proto radost z dárku zdvojnásobíte, pokud se vám do něho povede nějakým způsobem zakomponovat i společně strávený čas. Zkrátka, abyste potěšili ženu, základem úspěchu je zapojit do vymýšlení dárku především srdce.

Tipy na dárky schraňujte průběžně

Zapisujte si průběžně každý náznak, nebo vyslovené přání. Ve chvíli, kdy budete shánět dárek, stačí do "seznamu přání" nahlédnout, případně nenápadně položit pár doplňujících otázek a hned budete mít s výběrem dárku jasno. Navíc obdarovanou oslníte tím, že si všímáte jejích přání a toto vědomí ji potěší možná víc než samotný dárek.

Jen a jen pro tebe, drahá

Ženy samozřejmě spoustu praktických věcí dostávají nebo si je dokonce přejí, protože považují za rozumnější říci si tchyni o sadu šesti skleniček než se nechat překvapit novým svetrem s jelenem nebo obrazem podle vkusu maminky svého muže.

jak vybrat vánoční dárek pro ženu

Jenže ony se praktické dárky nasčítají: to máte jeden od vlastních rodičů, druhý od partnerových rodičů, třetí od prarodičů, od tety, sestry nebo bráchy. Domácnost bude v novém roce perfektně vybavena a praktické dárky mají samozřejmě něco do sebe, ovšem alespoň od svého partnera žena většinou čeká něco originálního, zajímavého a určeného jen a jen pro ni.

Určitému typu žen uděláte radost originálním vánočním dárkem vlastní výroby. Velmi je potěší vlastnoručně vyrobené, nalepené a okomentované fotoalbum, originální výšivka na polštářku nebo vyřezávaný stojan na tužky nebo kosmetické štětce. Někteří muži dokonce vyrobí krabičku na šperky, náhrdelník z pastelek nebo společně s dětmi vytvoří zajímavou dekoraci. Pěkným vlastnoručně vyrobeným dárkem mohou být zarámované fotografie symbolizující váš vztah, ať už se jedná o profesionální svatební fotografie nebo rozverné momenty z dovolené.

Ne každá žena však ocení samovýrobní kreativní vánoční dárek – zkuste se proto o vhodnosti výrobku poradit s jejími kamarádkami nebo se sousedkou.

Na výzvědy za kamarádkami

Pokud se vám stále nedaří zjistit, jaký dárek by mohl vaší dámě vykouzlit úsměv na tváři, často stačí zeptat se kamarádky. I když se při příchodu holek často klidíte z obýváku a v předsíni zakopáváte o nepraktické kozačky spíše s nechutí, mohly by se při výběru vánočních dárků pro ženu stát cennými spojenci. Ony totiž často nejlépe ví, o čem vaše žena sní, jaké jsou její nenaplněné plány a touhy. Zkuste vzít telefon a vysvětlit její kamarádce, že jste s výběrem dárku v koncích a potřebujete svoji ženu potěšit. Nezapomeňte se zmínit o tom, že ona má výborný vkus a že má s vaší ženou úžasný vztah a nejlépe ví, co by ji potěšilo.

Garantujeme vám, že najdete skvělého spojence při výběru vánočních dárků pro vaši ženu, a ve výjimečných případech se může dokonce stát, že při nákupech pořídí dárky pro vaši ženu jedním vrzem s nějakými maličkostmi pro sebe.

Vydejte se na průzkum

Další možností, kterak najít inspiraci pro vánoční dárek, který potěší, je vydat se na sondáž do koupelny. Vhodným dárkem je například kvalitní parfém, držte se však kousků nalezených v koupelně a nepouštějte se do nejistých vod experimentů (pokud ovšem zrovna nespadá do kategorie tajných přání, zjištěných od kamarádky :-). 

tipy na vánoční dárek pro ženu

Jestliže o sebe vaše žena ráda pečuje, prozkoumejte kosmetiku, kterou používá. Zaměřte se spíše na tělová mléka, pleťové krémy, šampony a sprchové gely konkrétních značek, které v koupelně naleznete.

Pečující kosmetika je obecně jako dárek pro ženu vhodnější než kosmetika dekorativní. Laky na nehty, oční stíny či rtěnky bývají spíše jednorázovým nákupem, takže po nich nedoporučujeme sahat. Pokud byste chtěli přeci jenom volit dekorativní kosmetiku, zkuste spíše balzám na rty, make-up, pudr nebo tvářenku, většina žen se totiž drží osvědčených produktů a značek.

Obhlédnout také můžete (pokud to tedy už nevíte :-), zda vaše žena nosí spíše šperky či bižuterii. Šperky představují velkou sázku na jistotu, málokterá žena totiž pohrdne šperkem. S bižuterií to tak jisté není – pokud ji v koupelně, na nočním stolku či ve šperkovnici neobjevíte, rozhodně se touto cestou nevydávejte.

Dárkový poukaz nemusí být dárkem z nouze

Z vlastní zkušenosti dobře víme, že někdy je těžké trefit se s výběrem dárku do vkusu. Obzvláště, pokud si obdarovaná ráda vybírá věci podle sebe. V takovém případě může být dobrou volbou dárkový poukaz do oblíbeného kadeřnictví, kosmetického či wellness studia, na vysněný kurz, nebo do oblíbeného obchodu.

Vánoční dárkový poukaz pleva

Náš vánoční dárkový poukaz lze uplatnit na všechny naše výrobky – od léčivé a pečující kosmetiky se včelími produkty, přes knihy a další dárečky až po širokou nabídku voňavých dárkových balíčků a našich poctivých medovin. Náš dárkový poukaz je skvělým řešením nejen v případě, kdy si s výběrem toho pravého dárku nejste jistí, ale také tehdy, když vám na výběr nezbývá dostatek času. Jeho elektronickou formu můžete totiž objednat i na Štědrý den (jen to musíte stihnout do 15 hodin). A jakmile vám přistane v emailu, stačí ho jen vytisknout a darovat.

Pokud dárkový poukaz vychází z výše uvedených pravidel a bude odrazem toho, co obdarovanou těší, nebo po čem touží, určitě nešlápnete vedle. Pokud si navíc dáte práci s originálním zabalením poukazu, popř. ho doplníte nějakou trefnou drobností či osobním věnováním, určitě zabodujete.

Dárkové sady

Pokud máte rádi úhledně zabalené a pečlivě připravené dárky, ale zároveň je pro vás těžké zkombinovat kosmetiku tak, aby oku lahodila a zároveň se dámě vašeho srdce hodila, můžete si vybrat některou z našich dárkových vánočních sad pro ženy. Jsou velmi oblíbené, určitě mezi nimi vyberete ten pravý dárek pro manželku či přítelkyni, babičku i dceru, ale také maminku nebo tu zlatou kolegyni v práci, která občas udělá nepříjemné papírování za vás.

tipy na vánoční dárek pro ženu

Každoročně také přidáváme mezi oblíbené dárkové stálice několik sad nových, podívejte se na letošní novinky!

Do některých sad jsme také přidali Louku v kuličce, která představuje originální způsob, jak darovat květiny a zároveň udělat něco pro přírodu. Semínkové kuličky, ze kterých vyrostou medonosné rostliny, potěší obdarovanou a následně i včely, motýly a další hmyz. Více o Louce v kuličce a jejím pěstování se dozvíte v článku Seedballs: Kuličky plné louky pro včelky a brouky

Vybrali jsme pro vás pár tipů z bohaté nabídky našich dárkových sad pro ženy, jsou mezi nimi jak naše klasické sady v kartonových či krásných dřevěných krabicích, které se dají mimo jiné využít pro výrobu hmyzího hotelu, tak sady v našich nových elegantních černých krabicích s magnetickým zavíráním, které jsou samy o sobě malým dárkem, který najde další praktické využití.


Dárek pro ženu

Medový balíček pro ženy

Rozmazlete ženu, na které vám záleží. Maminku, sestru, babičku, partnerku nebo manželku. Voňavá sada pro medové rozmazlení potěší každou milovnici sladkého medu a kvalitní kosmetiky, která těží z jeho účinků. Touhle dárkovou sadou totiž jednoznačně řeknete: Užij si svoji medovou chvilku, moje drahá.

Denní pleťový krém s medem hydratuje a vyživuje pleť a dodává jí sametovou hebkost, Medový oční krém zlepšuje pružnost očního okolí, podporuje jeho regeneraci a vyhlazuje mimické vrásky. Medové mýdlo pomáhá udržovat pokožku správně hydratovanou, zjemňuje ji, zvláčňuje a ještě kouzelně voní. Žádná medová sada se neobejde bez kvalitního medu. Ať už na mlsání, nebo pro kosmetické využití třeba v domácí pleťové masce.


Dárek pro ženu

Kouzlo včelích produktů

Do této sady jsme zabalili kousek kouzla hned čtyř včelích produktů. Medový krém na ruce v sobě spojuje péči medu a ochrannou funkci včelího vosku pro hebkou a nádherně provoněnou pokožku. V balzámu na rty jsme med a včelí vosk doplnili ještě propolisem, který napomáhá regeneraci a balzám tak zajistí krásně jemné a vláčné rty navzdory rozmarům počasí. Kombinace kvalitní hořké čokolády a blahodárného včelího pylu je nejen jedinečným chuťovým zážitkem, ale také zásobárnou energie. A svíčka ze včelího vosku báječně provoní domov jemnou medovou vůní.

Sadu jsme zabalili do nové krabice s kartonovou vložkou s výseky pro jednotlivé produkty namísto dřevité výplně a vybrat si můžete ze dvou barevných variant - klasické hnědé, nebo černé.


Dárek pro ženu

Medový balíček luční kvítí

Balíček plný přírody potěší každou ženu, které je blízká a ráda ji vnímá všemi smysly. Krásný polštářek plněný voňavými bylinkami s motivem lučního kvítí rozjasní a provoní domov a pomůže ke klidnému spánku. Lahodné chutě a vůně pečených ovocných čajů s květovým medem si může vychutnat z hrnečku se stejným lučním motivem. Péči přírodního pleťového regeneračního krému s propolisem může své pleti dopřát díky vědomostem, které jsme získali od včel, pro něž je luční kvítí nepostradatelné. V sadě proto najde také semínkové kuličky s lučními květinami, které potěší jak obdarovanou, tak včelky.


Dárek pro ženu

Dárková kazeta - Pohlazení pro dámy

Že se dá ženám občas těžko trefit do vkusu, už asi poznal někdy každý, a to ať už dárek vybírá muž nebo také žena. Ale my víme, jak ženy potěšit. Kvalitou, voňavou péčí a něčím pro potěchu chuťových pohárků. A právě na to jsme mysleli, když jsme připravovali dárkovou kazetu složenou z kvalitních produktů pro úžasné dámy všude kolem nás. Obsahuje vyváženou kombinaci praktičnosti a rozmazlování. A říká jediné: Užij si každou chvilku!

Sada je zabalená v naší nové krabici, kterou jsme schválně pojali minimalisticky - v elegantní černé barvě, ozdobená jen jemnou vlnkou. Díky tomu se nabízí pro další využití v domácnosti na skladování dokumentů, šátků či jiných pokladů, nebo může putovat dál jako dárkové balení na překvapení pro někoho dalšího.


Dárek pro ženu

Vůně včelích pokladů

Touto menší dárkovou sadou plnou vůní včelího úlu zaručeně potěšíte každou milovnici včelích pokladů. Poklidný večer při svitu medově vonící svíčky ze včelího vosku a s lahodnou chutí pečeného malinového čaje s medem. Jemná mýdla s propolisem, medem a mateří kašičkou rozmazlí a provoní pokožku a přírodní regenerační Medový krém na ruce dopřeje namáhané pokožce rukou intenzivní péči a ochranu bez pocitu mastnoty.


Dárek pro ženu

Pro krásný vlas jsme tu zas

Která žena by si nepřála mít vlasy krásné, zdravé, husté, lesklé a plné života? Do této sady jsme koncentrovali sílu včelích produktů, které to umožní.

Medový šampon s kondicionérem vlasy posílí, a zpevní, díky obsaženému kondicionéru usnadní rozčesávání, omezí poletování vlasů a dodá jim nádherný lesk. Propolisová vlasová voda napomůže k vitálnímu stavu vlasové pokožky a podpoří růst nových vlasů. A naše novinka - Vlasové sérum s mateří kašičkou povzbudí činnost vlasových kořínků, omezí vypadávání vlasů a probudí je k životu.


Dárek pro ženu


Dárková kazeta - Medový zážitek

Dárkovou kazetou Medový zážitek se tak trochu vracíme k našim začátkům. U zrodu naší firmy stály totiž ty nejvyhlášenější medy z celého okolí a kvalitní včelí produkty. Postupně jsme k nim začali přidávat účinnou přírodní kosmetiku i kdejakou radost. A právě takový by měl Medový zážitek zabalený v elegantní krabici s magnetickým uzávěrem být – především o radosti z praktického a chutného dárku i ze samotného obdarování. Pro všechny mlsalky je jako dělaný.


Dárek pro ženu


Krabice plná pokladů

Překvapte nádherným dárkem plným chutí a vůní včelího úlu. Krásná dřevěná krabice ukrývá voňavou medovou kosmetiku pro denní i noční rozmazlení pleti, lahodnou hořkou čokoládu s rouskovým pylem a provokující chuť kakaových bobů v medu pro potěšení chuťových buněk, voňavý pečený čaj s medem a malinami a jemnou lipovou medovinu pro pohodové chvíle. Poklady, které přinesou radost i dlouho po Vánocích :-)

Sada je zabalena v krásné dřevěná krabici, která je jako stvořená stát se snadno a rychle hmyzím hotelem, který bude dlouho dělat radost také hmyzu a jeho nájemníci se odmění pilnou prací na zahrádce.


Kromě naší pleťové, tělové či hojivé kosmetiky se včelími produkty, lahodných medovin a voňavých dárkových balíčků můžete vybírat také z našeho dárkového sortimentu, najdete tam mimo jiné krásné knihy ze světa včel a hmyzů vůbec, dobroty inspirované chutěmi ze včelího úlu, voňavé dekorativní polštářky s bylinkami pro klidný spánek a další dárky a dárečky pro radost. Přejeme vám krásné chvíle kolem vánočního stromečku a mnoho radosti při rozbalování těch nejúžasnějších dárků.

Kouknout na všechny dárkové sady pro ženy

 

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit