Naše zákaznice testovaly masti na ekzém a suchou pokožku

Naše zákaznice testovaly masti na ekzém a suchou pokožku

Zpětná vazba je pro nás velmi důležitá a proto pokračujeme v testování našich produktů našimi zákazníky. Na začátku letošního roku jsme k otestování nabídli produkty s propolisem, které jsou určené na ekzematickou a suchou pokožku. Jako obvykle jsme testující požádali o zaslání krátkých videí se zkušenostmi z testování. A měli jsme radost :-)

Dvě masti s propolisem na ekzematickou pokožku v praxi

Začátkem ledna letošního roku jsme na našem Facebooku a Instagramu oslovili naše zákazníky a zákaznice, které trápí ekzematická ložiska s nabídkou testování dvou našich produktů s propolisem, které by si s nimi měly poradit. Zájem byl tentokrát poněkud genderově nevyvážený, tak jsme produkty k testování zaslali 15 zájemkyním. Testování probíhalo cca 6 týdnů, aby testující měly dostatek času vyzkoušet tyto produkty:

Mast s propolisem

Propolisová mast se pro své regenerační účinky používá na suchou, popraskanou, podrážděnou a poškozenou kůži. Obsažené aktivní látky jsou známy pro hojivé účinky. Mast je vhodná k péči o pokožku náchylnou na plísně, ekzémy a také v oblasti hemeroidů. Je to zkrátka skvělý pomocník do každé domácí lékárničky. Navíc příjemně voní po propolisu.

Mast s propolisem Pleva

Bambucký balzám s propolisem

Tento balzám je přírodní variací masti s propolisem. Má široké možnosti použití, můžete jej použít jako mast pro lokální aplikaci i jako pleťový krém. Má výrazné antiseptické účinky, je vhodný při péči o problémovou pleť, protože urychluje celý proces hojení a omezuje vznik jizviček díky zvýšení elasticity.

Bambucký balzám s propolisem Pleva

Shrnutí výsledků

Po šestitýdenním testování obou mastí se nám nakonec sešlo 11 recenzí. Moc nás potěšilo, že vlastně potvrdily naše dosavadní zkušenosti s účinky obou produktů, které testujícím s jejich kožními problémy (či jejich ratolestí :-) pomohly.

Co testující řekly o Masti s propolisem?

Zkušenosti našich testujících ukázaly, že Mast s propolisem je účinná na široké spektrum problémů, ať už se jedná o ekzém, suchou pokožku, opary či třeba škrábance od koček. U masti s propolisem si našim testerkám také líbilo, že je balená ve skle.

„Mastička mi hodně pomohla s tím, že se mi suchá kůže na prstu začala vylupovat. Sem tam tedy ještě nějaké suché místo na prstu mám, ale už je to o 80 % lepší, než to bylo předtím, což jsem úplně koukala.“

Marcela

„Po několika dnech používání zmizelo zarudnutí a přestala jsem pociťovat svědění. Už po měsíci na tom místě, co jsem měla ten ekzém, jsem necítila vůbec, že mám suchou pokožku. Všechny příznaky toho ekzému - zarudnutí, svědění a suchá pokožka úplně jako zmizely.“

Natalie

„V zimě mívám taková ta červená místa, suchá na rukou, na to je taky super, stačí opravdu jenom slabá vrstvička. Osvědčila se mi i na kočičí škrábnutí, různé oděrky. Příjemně voní, doporučím do každé lékárničky.“

Karolína

„Mast s propolisem používáme i na jizvičky nebo různé takové odřeninky a tak, kde potřebuje ranka trošku promazat a fakt funguje úplně úžasně.“

Kristýna

Podívejte se na sestřih hodnocení Masti s propolisem:


Co testující řekly o Bambuckém balzámu s propolisem?

U Bambuckého balzámu si naše testerky chválily jeho příjemnou konzistenci a rychlejší vstřebatelnost. Potvrdily jeho účinky na suchou a ekzematickou pokožku, u lupénky pomohl potlačit svědivost. Osvědčil se také například na odřený nos po rýmě a jako výživný a regenerační pleťový krém.

„Určitě mi na ty moje suché ruce hrozně pomohl. Už nemám takové ty papírové suché ruce a konečně i na omak jsou příjemnější a musím říct, že mi opravdu ty ruce hodně zvláčnil.“

Marcela

„Zkoušela jsem na ekzematická místa, ale i na suchá místa, jako třeba na lokty. A po nějakém měsíci používání musím říct, že fakt mi to pomohlo.“

MIrka

„Bambucký balzám můžu doporučit i já, mažu si ho, protože mám docela hodně suchou pleť a velmi, velmi pomáhá.“

Kristýna

„Ten jsem začala používat vždycky na noc jako takový regenerační elixír na pleť a určitě potom po ránu je ta pleť taková vyhlazenější, bez pupínků, taková jemná. Osvědčil se mi skvěle i u syna na odřený nos při rýmě.“

Karolína

Podívejte se na sestřih hodnocení Bambuckého balzámu s propolisem:


Celková hodnocení

„Produkty určitě za sebe můžu doporučit, suchá místa vyživí a potom tolika nesvědí.“

Adéla

„Myslím si, že ten kdo má ekzém, tak sám ví, jaké to je nepříjemné a tadyhle to mi s tím pomohlo.“

Denisa

„Budu zkoušet testovat dál, moc děkuju za možnost tuto kosmetiku vyzkoušet a za sebe jako za ekzematika doporučuju.“

Mirka

„Neumím říct, který krém je lepší, ale určitě si oba dva pořídím znova, protože mi to zachránilo ruce.“

Tereza

„Pokud tedy taky hledáte přírodní pomocníky, kteří si poradí s ekzémem, se suchou pokožkou, oděrkami a ještě k tomu krásně voní, tak moc ráda tyto dva produkty doporučuju.“

Karolína

Podívejte se na sestřih celkových hodnocení:


Přestože je alergie na propolis poměrně vzácná, vyskytnout se může. Proto nemáte-li s propolisem zatím zkušenost, pro jistotu si před jeho použitím ověřte, zda ho v pořádku snášíte. Naneste malé množství přípravku s propolisem na vnitřní stranu předloktí a nejméně hodinu vyčkejte, zda se neprojeví alergická reakce. Pokud se tak nestane, můžete produkty s propolisem bez obav používat.

Alergie se však může vyskytnout i na jiné složky v kosmetice. Například jedna z našich zákaznic se kvůli alergické reakci po použití Bambuckého balzámu s propolisem domnívala, že nebude moci propolis používat. Ukázalo se však, že má alergii na ořechy a problémy jí způsobilo bambucké máslo. Na své potíže tedy vyzkoušela klasickou Mast s propolisem s vazelínovým základem a problém byl vyřešen. Ani striktně přírodní složení tedy nemusí vyhovovat všem.

Bambucký balzám
s propolisem

Ekzémy, vyrážky a další kožní projevy mohou výrazně ovlivnit kvalitu života, avšak správný přístup může přinést úlevu a zlepšení či dokonce jejich úplné odstranění. Kromě nalezení vhodných přípravků pro vnější léčbu a zmírnění projevů ekzémů a vyrážek může mnohdy pomoci přistoupit ke kožním problémům celistvěji. Kožními projevy nám tělo totiž obvykle sděluje, že něco není v rovnováze.

Klíčem může být nalezení a eliminace příčiny či spouštěčů, důležitou roli hraje celkový stav imunitního systému a nezanedbatelný vliv má také psychika. Příčin může být samozřejmě více a ne vždy je dokážeme ovlivnit, za zkoušku ale rozhodně stojí udělat v životě pár změn: ozdravení životního stylu a jídelníčku, pravidelná fyzická aktivita, kvalitní odpočinek a zlepšení zvládání stresu.

Všem našim testujícím moc děkujeme, že nám věnovaly čas a podělily se s námi o své zkušenosti, které mohou pomoci našim dalším zákazníkům při hledání řešení na jejich kožní problémy.

Sdílejte produkt s přáteli