Doručení na výdejní místo od 67 Kč, doručení na adresu od 104 Kč. Doprava zdarma nad 2300,-

Zpět do poradny

Propolisová tinktura - zkušenosti

Otázky a odpovědi

Na bradavice doporučujeme surový propolis nebo propolisové kapky, s oběma máme velice dobré zkušenosti.

Surový propolis se na bradavice používá následovně: oddělíme kuličku propolisu, mírně prohněteme mezi prsty, až změkne, tak tuto kuličku namačkáme na bradavici a přelepíme omyvatelnou leukoplastí s polštářkem.  Nechá se tam bez přestávky až do vypadnutí bradavice. Pokud se náplast odlepí, tak přilepíme znovu.

Propolisové kapky se používají podobně, jen s tím rozdílem, že kapky nakapeme na kousek vaty a přilepíme. Občas na vatu přikápneme další kapky, aby bradavice byla neustále v kontaktu s propolisem. Takto necháme do samovolného vypadnutí bradavice. Pokud se odlepí, tak přelepíme stejným způsobem znovu.

U obou způsobů ošetření platí, že by se bradavice neměly rýpat ani stříhat. Důležité je, aby propolis působil na bradavice neustále a tím je dostal ven. Výhodou této přírodní látky oproti různým lékařským zásahům je, že bradavice již nevyroste.

Na toto téma jsme napsali zajímavý článek Bradavice: co s nimi?


Milan Pleva,rodinná firma Pleva

Můžete užívat 2x denně 15 kapek do 0,5-1 dcl vlažné vody, vykloktat a poté spolknout.


Veronika Plevová,rodinná firma Pleva

Při léčbě molusek doporučujeme používat na mytí mýdlo s propolisem a postižená místa potírat tinkturou z propolisu (stačí 2 x denně). Jakmile se vytvoří stroupek je vhodné začít mazat propolisovou mastí nebo čistě přírodním bambuckým balzámem s propolisem.

U propolisu je dobré nejprve vyzkoušet, zda na něj není dítě alergické. Potřete spodní stranu zápěstí propolisovou tinkturou, pokud se do 24 hodin neprojeví alergická reakce, tak dítě není alergické a můžete začít s léčbou.

Více informací o moluskách a dalších možnostech léčby se dočtete v našem článku - Moluska trápí nejčastěji děti do 8 let věku

Adéla Kubánková,rodinná firma Pleva

Tinktura obsahuje 10 % propolisu.


Milan Pleva,rodinná firma Pleva

Ano, propolisovou tinkturu můžeme doporučit, tinkturou koutky potírejte, rána se zatáhne a vyčistí. Po zaschnutí by bylo dobré mazat medovou mastí s propolisem a běžně používat medový balzám na rty s příchutí vanilky.


Veronika Plevová,rodinná firma Pleva

Ano, propolisové kapky můžeme doporučit k posílení imunity, užívají se vnitřně - do 1 dcl vlažné vody 10 kapek 2 x denně po dobu tří týdnů. Celoročně lze imunitu posilovat i samotným medem, denně si můžete dopřát i několik lžiček - pro dospělé doporučujeme lesní med a pro děti květový med.


Veronika Plevová,rodinná firma Pleva

Ze zkušeností našich zákazníků, můžete podávat 20-30 kapek propolisové tinktury 3x denně do 1 dcl vlažné vody.


Veronika Plevová,rodinná firma Pleva

Zkušenosti našich zákazníků:

„Výborný na opary. Stačí jedna kapička na začátku a brzy zanikne.“

Zuzana Kočí | zdroj: e-shop, zákazník hodnotil Mast s propolisem


„Přítel trpí častým výskytem aftů a tento produkt si velmi pochvaluje. Afty mizí rychleji a proces hojení jako takový je méně nepříjemný. Tedy když pominu samotnou aplikaci, po které místo aftu štípe jako čert.
Za tu úlevu to ale stojí!“

Lenka Nesibová | zdroj: e-shop, zákazník hodnotil Propolisovou tinkturu


„U nás používáme na lidi i zvířata. Pomáhá na zanícené rány, bolení v krku, na akné ekzémy, při nachlazení. Je to nejpoužívanější věc v lékárničce.“

Petra Štěpánková | zdroj: e-shop, zákazník hodnotil Propolisovou tinkturu


„Pro mě neocenitelný pomocník. Mám hrůzu ze zubaře a musím říct, že jakmile cítím, že bude nějaký problém začnu potírat propolisem a nikdy se nestalo, že by mi nepomohl.
Jako prevenci mám ještě ústní vodu a ústní sprej.“

Martina Hoffmanová | zdroj: Facebook, zákazník hodnotil Propolisovou tinkturu


„My jsme se díky propolisu zbavili molusek, bradaviček a kuřích ok.“

Veronika Tajbrová | zdroj: Facebook, zákazník hodnotil Propolisovou tinkturu


„www.pleva.cz má v ČR bezkonkurenčně nejkvalitnější výrobky. 40 let nakupují hojivou mast, kapky, ústní vodu atd... s propolisem. Když se v kuchyni říznu, do rána je zhojená rána, nebo kapkami zaháním akutní bolest zubů, aftu, dětem potřu odřené koleno... “

Anonymní uživatel | zdroj: Heureka, zákazník hodnotil Propolisovou tinkturu


„Doslova VŠELÉK. Okamžitá úleva - afty a zranění v dutině ústní, bolest v krku, paradontické dásně, celkově výborný jako prevence v dutině ústní. Vně kapku na drobné kožní defekty a akné. Vnitřně do 100 ml vody a zapít, jako prevence a pro posílení imunitního systému.“

Iveta Bláhová | zdroj: e-shop, zákazník hodnotil Propolisovou tinkturu


„První pomoc při popáleninách, opařeninách. Už několikrát mě kapky zachránily, když jsem se polila vařící vodou, nebo mi při smažení vystříkl olej na prsty - nezůstala ani stopa (kromě barvy ;) ), ani náznak puchýře. Nedám na propolisovou tinkturu dopustit, nesmí chybět v lékárničce.“

Hana Klimešová | zdroj: e-shop, zákazník hodnotil Propolisovou tinkturu


Články k tématu:

Propolisová tinktura - zkušenosti s použitím

Bradavice: co s nimi?

Moluska trápí děti do 8 let věku

Co je to propolis?

Chcete se na něco zeptat? Využijte naši zákaznickou poradnu
Vložit dotaz
Sdílejte produkt s přáteli