Pro menší zásilky balíkovna za 60 Kč, nebo zásilkovna za 69 Kč. Doprava zdarma nad 2300,-

Jak pečovat o pleť na ostrém jarním sluníčku

Jak pečovat o pleť na ostrém jarním sluníčku

„Nejdříve jsem si všimla popraskané pokožky na rukou, postupně mi ale začaly osychat i tváře a celkově moje pleť nyní vypadá velmi unaveně. Co si myslíte, že mi chybí za vitamín?“ Radíme naší zákaznici, jaké vitamíny napomáhají zkvalitnění pokožky.

Zákaznice Jana nám přes chat vpravém dolním rohu položila dotaz, který možná bude zajímat i vás. Postupně jsme zjistili, že ještě v zimě Jana neměla žádné problémy, výrazné vysušování pokožky a únava přišly až s jarními výkyvy teplot a vlhkostí vzduchu.

Ano, jaro dává naší pokožce pěkně zabrat.

Nejde přitom jen o vliv počasí, ale i vnitřních pochodů v našem těle. Organismus je totiž po zimě vyčerpaný, ať už bereme sebelepší vitamíny, nebo si dopřáváme relaxaci a hodně spánku. V zimě nám totiž výrazně chybí sluníčko, čímž trpí nejen kosti kvůli snížené tvorbě vitamínu D, ale i naše psychika.

Sečteno a podrtrženo, na jaře musíme změnit svoje návyky. Zvláště, pokud je nám více než 30 let – s přibývajícím věkem se naše pokožka vyrovnává se zátěží hůře než v energií nabitých 20ti. Pojďme si to všechno probrat a na závěr článku ukázat, co jsme Janě odepsali ;-)

Náš tip

Náš tip

Dejte si před spaním mléko a med. Bude se vám nejenom krásně spát, ale zlepšíte i svou pleť. Do sklenice vlažného nebo max. 60°C mléka přidejte čajovou lžičku medu a vypijte. Pleť bude ráno uvolněnější. Ze stejné směsi se dělají také nejrůznější masky na akné. Asi nejznámější je mléko a med ve stejném poměru jako výše, plus droždí. Vše rozmíchejte, potřete pleť a po 20 minutách omyjte vlažnou vodou.

Dnešní standardní péče o pleť

Doby, kdy makeup používaly jen modelky, herečky a vrcholové manažerky, jsou už (někdy bohužel) dávno pryč. Makeup, korektory a spousta další kosmetiky se staly standardem – klasicky si ráno nanášíme základ (bázi), makeup, korektor a vše ještě přepudrujeme.

Běžné ráno potom vypadá tak, že pleť čistíme od nočního krému, nejčastěji micelární vodou a tonikem. Ty pečlivější z nás používají v dalším kroku nejrůznější séra, která jim zpravidla poradí kosmetička pro jejich typ pleti.

Následuje výživa, někdy pomocí hydratačního denního krému, některá z nás volí raději olej, který uzamkne vláhu v pokožce a zaručí hydrataci. Až potom přichází „malování“ od báze až po pudr a večer zase to samé – odlíčit pomocí micelární vody nebo oleje, znovu tonikum, noční krém a šup do postele.

Pleťový krém s medem

Pro dlouhý pracovní den

Pleťová voda

Na šetrné odlíčení

Noční pleťový krém

Vydatná noční hydratace

ALE...

... ale i přes takto mnohonásobnou hydrataci a důkladnou péči může pleť trpět. Zvláště, když na vatové tamponky tlačíme a pleť při čištění neúměrně dráždíme. Pokud nemáte výrazně problematickou pleť a nemusíte skrývat jizvičky nebo pupínky, je opravdu nutné používat makeup každý den a trávit hodiny u zrcadla?

Na jaře nechejte pokožku odpočívat a energii věnujte spíše do hledání příčin všech nedostatků, než do jejich zakrývání. Tak, jako to udělala Jana.

V tomto období víc než kdy jindy potřebuje naše pokožka soubor vitamínů a různých látek, který do sebe můžeme dostat buď pomocí tabletek a stravy, nebo výživných krémů. Vezmeme to podle abecedy:

Vitamín A Vitamín B Vitamín C Vitamín E Měď Zinek
Zásadní vitamín pro naši pleť. Přispívá ke správné tvorbě mazu, působí proti akné. Získáme jej ze zeleniny, jako mrkve, brokolice nebo zelí, dále ryb a žloutku. Béčko máme v kůži, vlasech nebo nehtech. Pomáhá při hojení, ale pozor pozor: nadbytek může způsobovat tvorbu pupínků. Hojně zastoupen je v pivovarských kvasnicích, luštěninách a ořeších. Blahodárné céčko s výraznými antioxidačními účinky. Pomáhá čistit pleť i organismus, u pokožky působí proti tvorbě vrásek. Najdeme jej v ovoci, zelenině, potravinách i nápojích. Také s tímto vitamínem můžete oddálit tvorbu vrásek, navíc pomáhá pokožce vyrovnat se s působením UV záření. Zastoupen je v másle, burácích, sóji a mase savců. Společně s dalšími vitamíny nám měď pomáhá zvýšit produkci kolagenu. Prospívá pružnosti pokožky, nehtů, kloubů i vaziv. Najdeme ji v kakau, oříškách, houbách a játrech. Spása pro každou pleť! Je skvělý na problémy s akné, působí pozitivně na kvalitu nehtů, vlasů a metabolismus. Příjem zaručíme konzumací jater, mořských plodů, žloutků a mléka.

Detoxikace organismuAlfou a omegou je přitom voda, která stojí na počátku správné hydratace a vylučování škodlivin – doporučuje se denně vypít alespoň 2,5 litru tekutin. Více než 4 litry se naopak nedoporučují.

Jaká by to měla být tekutina, se odborníci málokdy zmiňují, takže jen dodejme, že přeslazené limonády to opravdu nejsou. Nejlepší je neslazená neperlivá voda, tu kohoutkovou nechtejte chvíli odstát.

Výborné jsou také čerstvé šťávy přímo z odšťavňovače, které pomohou i s pročištěním organismu.

A jak jsme odpověděli Janě?

Pleťová kosmetika PlevaNa jaře bývá popraskaná a unavená pokožka poměrně častým problémem, se kterým pomůže zvýšený příjem tekutin a především vitamínů A a E.

Pokožku se určitě vyplatí důkladně hydratovat, přičemž nestačí použít jen tak nějaký mastný krém, ale opravdu kvalitní s hydratačními účinky. Pleť je zbytečné zatěžovat kombinací mnoha přípravků, dopřejte ji čas na regeneraci. Pozor také na nadměrné namáčení pokožky a hlavně používání agresivních mýdel, která narušují vrchní ochrannou vrstvu kůže.

Jana nám napsala ještě jednou po necelých dvou týdnech a kvalita pokožky se jí opravdu zlepšila. Největší váhu přitom dala změně hydratačního krému. Doufáme, že byl od nás :-)