Menší zásilky poštovné od 67 Kč. Doprava zdarma nad 2300,-

Zpět do poradny

Jak správně čistit pleť?

Jak správně čistit pleť?

Každá žena touží mít krásnou pleť. Přinášíme vám milé dámy přehledný návod jak toho docílit. Udělejte si svůj pravidelný rituál a užijte si tvář bez chybičky. Pro začátek si ujasněme, že mýdlo na pleť nepatří, ani u kosmetického ošetření, ale ani u běžné hygieny. Čím si mýt obličej, když ne mýdlem? Pojďme se na to spolu podívat.

Aby měly masky a krémy takové účinky, které od nich očekáváme, musíme, jak už to tak bývá, začít u sebe. Základní kroky péče o pleť by se měly stát součástí vaší denní rutiny, a to ráno i večer. Vaše pleť se vám odmění zdravým a mladistvým vzhledem.

První krok: vyčištění pleťovým mlékem

Na konečky prstů nebo na kosmetický tampónek naneste pleťové mléko. Krouživými pohyby jemně promasírujte obličej (doporučujeme rozšířit i na krk a oblast dekoltu), nechte mléko chvilku působit a poté tamponkem setřete. Pro odlíčení očí přiložte tamponek s pleťovým mlékem na oko, nechte chvíli působit a poté jemně stírejte řasenku směrem dolů. Dbejte na to, aby tamponky byly vždy důkladně navlhčené, aby nedocházelo ke zbytečnému mechanickému dráždění pleti. Tamponek můžete nejdříve navlhčit vodou a až pak na něj nanést pleťové mléko.

Klidně zopakujte tento krok i několikrát, něž smyjete z pleti všechny nečistoty. Je možné, že bude potřeba použít více tamponků, vždy čistěte tak dlouho, dokud další tampon nezůstane čistý. I nenalíčený obličej potřebuje tento krok, póry se vám po použití otevřou, pročistí a účinné látky z následně použitých masek a krémů se dostanou hluboko do pokožky. Při ranním čištění pleti můžete tento krok vynechat, protože po noci není pleť natolik znečištěná.

jak správně čistit pleť, pleťové mléko

čištění pleti pleťovým mlékem


Druhý krok: dočištění pleťovou vodou

Na kosmetický tampónek naneste pleťovou vodu. Jemně tamponkem otřete obličej, tím se zbavíte zbytků pleťového mléka a nečistot rozpustných ve vodě. Při ranním čištění tento krok určitě nevynechávejte. Zbavíte tak pleť potu, odumřelých buněk, osvěžíte ji a připravíte pro nanesení krému a make-upu.

jak správně čistit pleť, pleťová voda

čištění pleti pleťovou vodou


Nekombinujte

Jednotlivé složky v produktech by mezi sebou mohly reagovat a poté by se mohla dostavit alergická reakce-štípání, svědění, zarudnutí nebo vyrážka.


Třetí krok: peeling pro odstranění odumřelých kožních buněk

Jednou až třikrát za měsíc je vhodné použít pleťový peeling, který nejenže napomáhá přirozené obnově kožních buněk a vyhladí vaši pleť, ale peelingem důkladně vyčištěná pleť zbavená odumřelé svrchní vrstvy navíc lépe vstřebává účinné a výživné látky z následně použitého krému nebo pleťové masky. Při nanášení, způsobu a četnosti použití peelingu se vždy řiďte doporučeními v návodu vámi zvoleného peelingu. Nakonec pleť opláchněte teplou vodou. Více o peelingu i možnostech jeho použití například pro citlivou či aknózní pleť se dozvíte v tomto článku.

jak správně čistit pleť, pleťový peeling

péče o pleť, pleťový peeling


Čtvrtý krok: pleťová maska pro výživu pleti

Každá pleť potřebuje občas dostat pořádnou výživu a tu jí zajistí pleťová maska. Masku nanášejte konečky prstů nebo pomocí štětečku lehkými tahy a nechte ji 15 minut působit. Ideálně si na tuto vyhraďte čas pro sebe, odpočívejte a relaxujte. Nakonec zbytky masky opláchněte vlažnou vodou. Masku své pleti dopřejte jednou týdně až jednou za dva týdny.

jak správně čistit pleť, pleťová maska

péče o pleť, pleťová maska


Pátý krok: krém pro jemné oční okolí

Jemná oční oblast vyžaduje vlastní speciální péči, ideálně v podobě očního krému pro citlivé oční okolí. Oční krém nanášejte bříšky prsteníčků a jemně vklepejte do očního okolí asi 1cm pod oko. Postupujte vždy od vnějšího koutku k vnitřnímu. Oční krém pak jemně roztírejte krouživými pohyby a dejte mu chvilku, aby se vstřebal. Více o péči o oční okolí i jak ulevit unaveným očím či jak na domácí mikromasáž očního okolí si přečtěte v tomto článku.

jak správně čistit pleť, oční krém

péče o pleť, oční krém


Šestý krok: vybíráme pleťový krém

Poté naneste denní nebo noční pleťový krém vhodný pro vaši pleť a jemným poklepáváním ho zapracujte do pokožky obličeje a krku. Více o používání pleťového krému se dozvíte v článku Krém na obličej: Proč a jak ho používat? Oblast nanášení krému je vhodné rozšířit až na dekolt, kterému často věnujeme jen málo pozornosti, přitom právě tato oblast je velmi namáhaná. Chcete-li dekoltu dopřát cílenou péči, použijte zpevňující krém určený pro dekolt. Tipy jak pečovat o krk a dekolt, aby vypadal co nejdéle svěží najdete v článku Péče o krk a dekolt: krémy, masky, zábaly a cvičení.

jak správně čistit pleť, pleťový krém

čištění pleti, pleťový krém


Postup je jednoduchý a celé ošetření hravě zvládnete třeba v rámci koupele nebo sprchování. Výsledkem za vaše snažení Vám bude krásná a zářivá pleť. Naše pleť je však také odrazem našeho celkového stavu a daní uspěchané době, únavě a stresu mohou být projevy předčasného stárnutí pleti. Proto nezapomínejte kromě správné péče dopřát své pleti (i sami sobě) zasloužený odpočinek, přečtěte si jak na to a zrelaxujte pleť například pomocí domácí masáže obličeje.


Sdílejte produkt s přáteli