0 Kč(0 ks)
Zpět

Nejkrásnější krajina široko daleko. Přijeďte k nám na kole!

Nejkrásnější krajina široko daleko. Přijeďte k nám na kole!

17. 07. 2015

Proč si neužít léto v sedle kola a neprojet místa, která se vám uloží hluboko do paměti? Připravili jsme pro vás nenáročnou trasu v kraji našich včelek a úlů, mnoha památek a výborných restaurací. Vítejte v Potštejně!

Sami tudy jezdíme i s malými dětmi, takže to určitě zvládnou i lidé s horší kondicí. Celá trasa měří 21 kilometrů a i když tu máme celkem hodně kopců, vede převážně po rovince.

Kudy jet a co vás čeká můžete detailně vidět na serveru mapy.cz, kam se prokliknete přes obrázek níže. Výlet začíná v Potštejně u konzumu, snadno jej najdete podle dětského hřiště. Vydáme se směrem k westernovému kempu Vochtánka. Pokračovat budeme do přírodní rezervace Modlivý důl, která byla založená roku 1956 a dodnes obsahuje původní skladbu dřevin typickou pro náš kraj.

Jen co párkrát šlápnete do pedálů, dojedete až do Brné a po 1,5 km se dostanete k řece Divoká orlice. Podél ní pak dojedete až do krásného městečka Litice nad Orlicí, kde můžete navštívit velmi zachovalý hrad ze 13. století. Je z něj krásný výhled a nezapomeňte se zhluboka nadechnout našeho úžasně čistého vzduchu!

Z Litic to už můžete vzít vlakem, ale to byste se připravili o to nejlepší. Jeďte raději podél řeky zpátky do Potštejna, kde stojí zřícenina hradu a také nově zrekonstruovaný zámek s těmi největšími atrakcemi pro děti – Bubákovem a výbornou cukrárnou. Zámek samotný určitě stojí za prohlídku a nenechte si ujít ani Řemeslný pivovar Clock, kde vám načepují poctivé pivo podle vlastní (a velmi úspěšné) receptury.

Trasa cyklovýletu
Celou mapu s trasou najdete zde.

Věříme, že se vám bude výlet líbit a z celého dne budete mít nezapomenutelné zážitky. Níže ještě najdete několik fotografií, které jsme pořídili z našeho posledního výletu po této trase. Snad vám pomohou v orientaci.

Máte i vy nějaké dobré tipy na výlety, nebo byste se chtěli na něco přeptat? Napište nám do diskuse!

 

Přečtěte si také:

Jak pečovat o pokožku na dovolené? Tipy a triky, které vás zachrání

Začalo období dovolených, výletů a vodních radovánek, ale také různých bolístek, které nám dokážou znepříjemnit život. Přinášíme vám proto rady a tipy, jak se rychle zotavit a nekazit si náladu.

Aby klouby šlapaly jako hodinky. Užijte si letní cyklocestování!

Venku už je nádherně, cyklostezky se plní a cyklisté dohánějí kilometry, které nenajeli přes zimu. Pořádně zabrat dostávají hlavně kolena – největší klouby v lidském těle. A přitom bolet vůbec nemusejí, stačí jen dodržovat pár zásad a hodně se nám uleví.

Všechny články z rubriky

Diskuse

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz