Doručení na výdejní místo od 67 Kč, doručení na adresu od 104 Kč. Doprava zdarma nad 2300,-

Müsli 11x jinak (a nejen k snídani)

Müsli 11x jinak (a nejen k snídani)

Víte, že ve většině českých domácností se neustále točí 25 jídel pořád dokola? A podobně jsou na tom snídaně či svačiny. Děláme si je málo pestré a různorodé. Což je nesmírná škoda. Stačila by trocha inspirace a vaše kuchyně bude každý den vonět a chutnat novotou. Tady máte jednu (nejen) snídaňovou.

Snídaně – základ úspěšného dne

Ke snídani každý z nás přistupuje trochu jinak. Najdou se tací, kteří by bez teplého čaje a prvních soust sotva otevřeli oči a vydali se do práce. Děti k snídani trpělivě usazujeme i několikrát a pohledem letmo prověřujeme, jestli nepůjdou do školy hladové.

snídaně s musli

Ale určitě znáte také chronické vynechávače snídaně, kteří si své první jídlo dopřávají až po deváté hodině v práci. Řada z nich k tomu má své důvody, například dodržují tzv. režim TRE (time restricted eating), který v zásadě říká, že bychom tělo neměli neustále krmit jako posvícenskou husu, ale naopak dopřát celé trávicí soustavě oddechový čas, během kterého regeneruje, zaceluje se a obnovuje.

V praxi TRE vypadá docela jednoduše – každý si postupně stanoví, v jak dlouhém časovém intervalu bude jíst a v jak dlouhém nechá naopak tělo vytrávit. Někteří volí systém 12 hodin a 12 hodin, jiní omezují jídelní okno na 10 nebo 9 hodin. Nedá se říct, že by něco bylo „zdravější“ či „přirozenější“, protože každý z nás je jiný a dokonce i v různých etapách života nám vyhovují různé zvyklosti.

jak si vychutnat müsli k snídani i svačině

Ať už začínáte snídat před šestou nebo kolem desáté, máme pro vás spoustu inspirace, jak z jedné krabice müsli naladit jedenáct úžasných snídaní či svačinek. Naše tipy mezi sebou můžete samozřejmě dále kombinovat, nebo si jimi osvěžit své vlastní osvědčené müsli variace.

Zdravá snídaně? Rozhodně müsli, s medem

Na podzim loňského roku jsme vypustili do světa dvě úžasné novinky – ovocné Medové müsli s pylem a Medové müsli s pylem – švestky s čokoládou. Obojí je přesně podle našeho gusta. Poctivé. Plné kvalitních surovin. S obsahem 20 % včelích produktů. A zdravé. Obě müsli stojí na pevném základě bezlepkových ovesných vloček slazených medem.

Medové müsli s pylem – švestky s čokoládou, Pleva

U první krabice ovocného medového müsli jsme rozhodně nešetřili ovocem. Obsahuje sušená jablka, višně i hrušky, k tomu lyofilizované jahody. Vše doplňuje včelí květový pyl a provoňuje skořice. Zkrátka taková müsli klasika, ve které je ovšem cukr nahrazen medem.

Medové müsli s pylem – ovocné, Pleva

Naše druhé medové müsli - švestkové s čokoládou obsahuje až hříšně dobrou kombinaci hořké čokolády a lyofilizovaných švestek, kterou obohacuje pěkné množství květového pylu a namísto cukru je tu samozřejmě opět med.

Ale pojďme už na ty snídaně a svačinky, že?

1.  Klasiku s jogurtem jednou za čas provětrejte mlékem nebo tvarohem

Ano, müsli s jogurtem chutná skvěle. Ovšem rozhodně ne třikrát týdně. Naservírujte sobě i svým blízkým nějaké novinky: mléko od lokálního farmáře nebo poctivý tvaroh. Tělu přinese jiné prospěšné látky a chuťovým pohárkům zase nový požitek.

Müsli s mlékem

2.  S rostlinným mlékem

Ať už z důvodu intolerance laktózy, vyznávání veganského životního stylu, chuti obohatit svůj jídelníček, nebo prostě proto, že vám chutnají, jsou i rostlinná mléka skvělou volbou pro kombinaci s müsli. Sáhněte po svém oblíbeném, vyzkoušejte, které vám ke konkrétnímu müsli nejlépe sedne a nebo kombinujte podle momentální nálady.

3.  Rychlá teplá snídaně

Patříte mezi snídaňáře, kteří potřebují ráno začít něčím teplým? Pak pro vás máme tip na rychlou teplou snídani, která vás nastartuje do nového dne. Do své snídaňové misky nalijte mléko (ano, klidně i to rostlinné), na chvilku šoupněte ohřát do mikrovlnky (u těch rostlinných nepřesahujte teplotu 40 °C, abyste zbytečně nepřišli o vitamíny a další cenné látky), přisypte své oblíbené müsli, lehce promíchejte a nechte si chutnat!

4.  Ghíčko s horkou vodou

Nasypejte müsli do oblíbené misky, dejte na něj lžičku ghí, které zlepšuje glykemický index a skvěle zajistí i to, že vám müsli nebude připadat suché. Potom misku lehce zalijte horkou vodou – ovšem rozhodně ne tak, jako když müsli zaléváte mlékem, jen aby změklo. Méně je více.

müsli  s ghí a horkou vodou

5.  S ovocnou šťávou nebo kompotem

Müsli a ovoce k sobě téměř neodmyslitelně patří. A to ať sušené nebo čerstvé. Ale zkoušeli jste už zalít si müsli namísto mléka ovocnou štávou? Skvěle také funguje kombinace müsli a vašeho oblíbeného ovocného kompotu od babičky. Ideální dobrota pro případy, kdy po ruce zrovna nemáte čerstvé ovoce. Přílišnou sladkost můžete zmírnit přidáním bílého jogurtu.

6.  Zobání jen tak na lžičku

Máte-li práci, ve které se nemůžete jen tak uvelebit ke kancelářskému stolu a dopřát si svačinu, kdykoli potřebujete - vysazujete záhony, roznášíte poštu nebo prodáváte v drogerii - tak určitě z duše nesnášíte tipy na zdravé svačiny, které předpokládají minimálně 10 minut na přípravu a dalších 10 minut na konzumaci. Tolik času vy totiž nemáte. Ale to vůbec nevadí – zdravou krabičku si můžete v rychlosti připravit už ráno po snídani nebo kdykoli máte zrovna volnou chvilku. Müsli, ořechy a lžička. Uzobávat můžete postupně během celého dne.

müsli na lžičku

7.  Smoothie s müsli

Nesou se vaše letní snídaně a svačiny ve znamení smoothie? Ach, jak vám rozumíme. Mnohdy stačí jenom projít zahradu, natrhat dobroty a začít mixovat. Ať už si do něj dáváte jahody nebo listy jahodníku s jablkem, můžete ho místo do sklenice nalít do misky a obohatit müsli. Křupavý element přidá jídlu další prvek a navíc vás příjemně zasytí. Tak až do dna!

8. Rychlá varianta s trochou studené vody

Pokud nemáte žádný dlouhý čas na přípravu pořádné snídaně anebo jste si právě dali poslední mléko z ledničky do kávy, žádné strachy, o své oblíbené müsli dnes rozhodně nepřijdete. Stačí v misce zakápnout müsli trochou studené vody, aby zkřehlo a nebylo suché, a už můžete začít snídat. Krásné ráno!

9.  Nakrájené ovoce s müsli

Nektarinky, broskve, jahody nebo borůvky. Nakrájejte nebo nasypte své oblíbené ovoce do misky. Posypte ho müsli, přidejte opražené oříšky a celou snídani zakápněte lžičkou medu. Nikdy to nebude suché, vždycky to bude dobrota.

müsli s ovocem

10.  Ať žije kaše

Jáhlová? Pohanková? Ovesná? Ať už si vaši oblíbenou přísadu na kaši necháváte přes noc změknout, nebo ji naopak začínáte vařit hned ráno, s müsli dostane úplně jiný říz. Tu v ní něco zakřupe. Tu vám osladí ráno. A tu nádherně zavoní. Vyzkoušejte to.

11. Sklenička i na cesty nebo zdravé pohoštění

Když si zvyknete připravovat zdravé skleničkové svačiny či snídaně, už nikdy nebudete chtít dělat nic jiného. Začněte s müsli a přidávejte na co máte chuť, nebo co je potřeba zpracovat. Zbyla vám půlka banánu, pár kousků sušeného ovoce, kousek kiwi či načatý jogurt? Vše jako když najdete. Ovoce stačí nakrájet, přidat k müsli, přisypat ořechy, sušené ovoce, přidat jogurt či tvaroh a navrch se klidně nebojte přidat navíc lžičku medu – dosladí vám ráno a dodá spoustu energie na celý den. Jestli budete jednotlivé ingredience přidávat po vrstvách, nebo nakonec vše promícháte, to už je jen na vás. Plánujete-li vzít si hotovou snídani nebo svačinku s sebou, připravte si ji do skleničky či misky s víčkem.

Zdravý dezert s müsli a ovocem

Tip: Takové skleničky můžete připravit i jako zdravou variantu pohoštění ať už pro dospělé, nebo pro děti. Stačí sáhnout po pěkných sklenkách či pohárcích a pohrát si s vrstvením. Například müsli, jogurt či tvaroh a ovocná vrstva (ta bude vypadat obzvlášť pěkně, pokud čerstvé ovoce rozmixujete a pro dokonalý efekt rozdělíte do jednotlivých vrstev podle barev), kterou můžete případně dosladit trochou medu nebo vašeho oblíbeného sirupu. Takto pokračujte podle velikosti skleničky. Navrch nasypte trochu müsli, dozdobte ovocem a skvělý zdravý dezert je na světě!


Věříme, že vás naše tipy pro zdravé snídaně a svačiny s müsli inspirovaly. Doufáme, že díky nim budete mít krásnější rána, dny plné energie a nápadů. Pokud máte svůj oblíbený způsob přípravy müsli, který se tu neobjevil, napište nám, rádi ho do našich tipů přidáme! Tak ať vám chutná!


Medové müsli s pylem – švestky s čokoládou

Medové müsli s pylem – ovocné

Med květový pastovaný 950g

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit