0 Kč(0 ks)
Zpět

Suchá pokožka

Suchá pokožka

02. 09. 2017

Suchá pokožka trápí starší lidi, těhotné ženy, ale také ty, kteří se bez kvalitního ochranného krému hodiny vystavují slunečním paprskům nebo používají nevhodné agresivní mycí prostředky. Suchá pleť může být kombinací hormonálních změn, užívaných léků a nedostatečné péče a hydratace. Přečtěte si, co všechno má na vysoušení pleti vliv a neotálejte s pravidelným mazáním jemným tělovým mlékem.

O obličej pečujeme, ale zbytek těla zanedbáváme

Zatímco pleť na obličeji je přes den chráněna proti UV záření denním krémem a v noci hydratována a vyživována krémem nočním, zbytku našeho těla se obyčejně takové péče nedostává. Pravidelné používání krému na ruce sice šlechtí, ale naši péči potřebují také lokty, kolena, paty a vůbec celá pokožka. Kůže nás chrání proti okolnímu prostředí a infekcím, reguluje naši tělesnou teplotu a zároveň je smyslovým orgánem hmatu. Pokud je vysušená, začne se měnit její struktura – je hrubá, napjatá a začíná svědit a bolet. Nedostatečné množství vody zvyšuje také riziko poškození prostřednictvím UV záření a tím předčasné stárnutí.

Náš tip

Více než 40 % dermatologických vyšetření řeší suchou pokožku

Suchá pokožka je totiž velmi častou příčinou mnoha kožních problémů, ať už se jedná o infekce, které poškozenou pletí proniknou, nebo potíže vznikající v souvislosti s vysušením. Potíže nejčastěji vznikají na částech těla, které jsou vystaveny vnějším faktorům přímo, tedy na rukou, nohou a holeních. Suchá pokožka se samozřejmě objevuje také na obličeji, ale s tou si většina žen díky volbě vhodného krému poradí. Často se suchá pokožka bolestivě projeví v oblasti pat – právě na patách je naše kůže nejsilnější a trvalé podceňování její hydratace vede k popraskaným patám, které se mohou dokonce zanítit.

Narušení ochranné bariéry způsobuje úbytek vody

Působení vnějších faktorů velmi často naruší přirozenou ochrannou funkci kůže – přímým následkem toho je pak úbytek vody v pokožce.

Medové tělové mléko - Pleva

Medové tělové mléko - Pleva

Při narušení ochranné bariéry ztrácíte lipidy, které v pokožce vodu zadržují a intenzita úbytku vody se ještě zvyšuje. Vaše pokožka je dehydratována. Pokud dehydratace ovlivní i hlubší vrstvy pokožky, dochází k narušení hydratačních kanálů a snižuje se proudění vody v tkáních. Tyto rozsáhlejší problémy je třeba řešit s dermatologem, nicméně účinnou prevencí je pravidelné používání tělového mléka. Vyzkoušejte třeba naše Medové tělové mléko.

Časté mytí i nešetrné vysoušení pokožku poškozují

Suchá pokožka
Pečlivou péči potřebuje vaše pokožka zejména po opalování.

Suchá pokožka na těle vzniká především v souvislosti s častým mytím nebo mytím nevhodnými či agresivními mycími prostředky. To, že váš sprchový gel nedělá vaší pokožce zrovna nejlepší službu, pocítíte většinou celoplošně a všimnete si toho velmi rychle. Časté mytí souvisí především s pečlivou hygienou a umýváním rukou po příchodu z venku – s tímto lokálním vysoušením si velmi dobře poradíte díky krému na ruce. Škodlivější je ale časté vysoušení pokožky na slunci, obzvlášť pokud nepoužíváte opalovací krém či mléko s vyšším UV faktorem.

Suchou pokožku způsobují také změny počasí

Vysoušení pokožky ale ovlivňuje také spousta vnějších faktorů, s nimiž mnoho nenaděláme, ale můžeme se jim účinně bránit. Na hydrataci naší pleti mají výrazný vliv klimatické podmínky. Pokožce nesvědčí horký, chladný i suchý vzduch – poškozuje její ochrannou funkci. Citlivá je také na změny sezónní, tedy časté přechody mezi zimou a létem, které v posledních letech kvůli klimatickým změnám bohužel zažíváme hned několikrát do roka. Silným vnějším faktorem je také UV záření, které urychluje stárnutí pokožky.

Suchou pleť ovlivňují léky, hormony i váš věk

Faktorů, které ovlivňují suchost pokožky, je samozřejmě celá řada. Mnohdy pokožku vysušují léky, které vám v dobré víře předepíše lékař. Jindy je suchá pleť následkem hormonálních změn, konkrétně estrogenu a testosteronu, které ovlivňují hladinu lipidů a tedy i hydratace pokožky. Klíčový vliv na pokožku má také strava – naše pleť potřebuje dostatek vitaminů a mastných kyselin, aby mohla skvěle fungovat. Suchou pleť ovlivňují ale také faktory, s nimiž toho mnoho nenaděláme, zejména věk či těhotenství.

Náš tip

Pokud chcete projevy suché pokožky zmírnit a dopřát své pleti hydrataci, používejte pravidelně jemné tělové mléko, kterým pomůžete pokožce udržet vlhkost tam, kde je potřeba. Naše Medové tělové mléko navíc krásně voní.

Chcete vědět, který krém se hodí přesně pro Vaši pleť? Stáhněte si náš ebook!

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz