Naše medovina vyhrála v celosvětové soutěži Mead Madness Cup

Naše medovina vyhrála v celosvětové soutěži Mead Madness Cup

Nikdy dřív nás nenapadlo, co pro nás výhra Jiskřivé medoviny s červeným rybízem v největší evropské soutěži medovin může znamenat. Naše medoviny pro nás představují tu nejlepší chuť a kvalitu, a právě proto je děláme. I od našich zákazníků máme úžasné ohlasy, kterých si neskutečně vážíme. Proč se tedy přihlašovat do soutěže? I když výhra není tím nejdůležitějším, toto ocenění nás potěšilo a znamená pro nás nádhernou zpětnou vazbu z tak trochu jiné úrovně. Navíc podpořila naše nadšení pro výrobu dalších jedinečných medovin, takže slibujeme - máte se na co těšit!

Ve světové soutěži Mead Madness Cup 2019 jsme vyhráli zlatou medaili v kategorii ovocných medovin z bobulového ovoce. Soutěže se zúčastnila téměř stovka medovin z 20 nejrůznějších zemí světa, ať už z Evropy, Japonska, Nového Zélandu nebo Kanady. My jsme sem poslali konkrétně jednu z našich limitovaných medovin, kterých během roku nabízíme hned několik – naši Jiskřivou medovinu s červeným rybízem.

soutěž medovin

Mead Madness Cup je pravděpodobně největší mezinárodní soutěž medovin v Evropě. Je pořádána ve spolupráci s Evropskou asociací výrobců medovin (EMMA) a pořádá se jako doprovodná akce Evropské konference výrobců medovin. Letos proběhl její druhý ročník. Prestiž této soutěže zvyšuje účast porotců z řad nejrůznějších odborníků z celé Evropy. Na celkové výsledky letošního ročníku se můžete podívat tady.

Proč jsme se dřív soutěží neúčastnili?

medoviny, Mead Madness Cup, Pleva

Nikdy jsem neměl potřebu medovinu do jakékoliv soutěže přihlásit (a zaslat). I když naše Rodinná firma Pleva medoviny prodává, což mě moc těší, nikdy mě nenapadlo, že by mohly vyhrávat světové soutěže.

Tedy, nechápejte to špatně, snažím se je u nás v Potštejně dělat co nejlíp dokážu a umím. Přidávám do nich jen a pouze to nejlepší – nejkvalitnější český med, kvasinky a případně ovoce nebo bylinky ze zahrádky nebo jiné přírodní poklady. Všechny druhy medovin kvasí pouze zastudena, aby si uchovaly to nejlepší z medu. Nepotřeboval jsem proto k výrobě žádné srovnání, medoviny prostě dělám s radostí a pro radost, a to mi stačí.

Až jsme se jednou soutěže zúčastnili…

Nápad dostal můj syn Lukáš, který má mimo jiné na starost komunikaci s našimi obchodními zástupkyněmi. Když jsme totiž asi před dvěma roky vyhráli soutěž zveřejněnou jedním českým týdeníkem, kde ochutnávali a hodnotily nejrůznější medoviny z pražského Muzea medoviny - souboj tehdy vyhrála naše akátová medovina. Zajímavé pro nás bylo, že prodejny měly o výherní medovinu mnohem větší zájem. Mohly totiž předat dále poselství, že se jedná o prověřenou a kvalitní medovinu, která obstála ve zkoušce oproti ostatním medovým nápojům. A to samozřejmě respektujeme.

Jiskřivá medovina s červeným rybízem Pleva - vítězná medovina Mead Madness Cup

Před pár lety jsem začal kromě tradičních medovin z různých druhů medů vyrábět také medoviny s dalšími dary přírody. Tuhle s jablíčky, jindy zase s levandulí. Tyto „limitky“ jsem dával jako dárek rodině a přátelům. Všem většinou medoviny moc chutnaly (největší úspěch slavil každoroční soudek jostové pod vánočním stromkem), proto jsme je zařadili i do nabídky pro vás, naše zákazníky. A i od vás dostáváme na naše limitované jedinečné medoviny nadšené reakce, kterých si velmi ceníme.

Neustále hledáme cesty, jak se zlepšovat, jak dělat medovinu lépe. Experimentujeme a zkoušíme nové postupy. Lukáš tedy přišel s tím, že by pro nás mohlo být přínosné získat i názor ze zahraničí – jak si naše medovina stojí oproti těm anglickým, slovenským apod.? I když medovinu děláme s láskou a s chutí, přece jen nejsme someliéři. Proto pro nás vítězství představuje úžasnou zpětnou vazbu. Říká nám, že naše medovina obstála i mezi odborníky, a že to tak v tom našem potštejnském sklepě děláme dobře.

Neznamená to, že vítězná medovina bude pro každého ta nejlepší

Mimochodem si stále myslíme, že ocenění odborníky neznamená, že oceněná rybízová medovina bude nutně chutnat úplně všem. Každý z nás má jiné chuťové buňky – když se zeptáte mě, řeknu vám, že naše nej medovina je úplně jiná, než kterou vám doporučí mí synové nebo moje manželka :-) Takže vás vybízím, abyste si i vy našli tu svou oblíbenou. Vždy budu moc rád, když mi dáte vědět svůj názor na kteroukoliv z našich medovin. Vyrábím je pro vás, a proto chci, aby chutnaly především vám. Děkuji za váš názor, na zdraví!

vybrat si medovinu

 

Milan Pleva
zakladatel rodinné firmy

Od mládí jsou jeho koníčkem včelky, z koníčka se později stalo podnikání. Zajišťuje chod firmy, aby vše fungovalo jak má. Každý nápad umí realizovat. Velmi ho baví vyrábět omezené série různých druhů medovin a zkoušet nové postupy při výrobě medoviny. Když má trochu času, hned je u včel.

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit