Zpět do poradny

Včelí pyl

Otázky a odpovědi

Pyl perga užívejte cca měsíc a poté nechte týden pauzu. Tuto kúru opakujte.

Jitka Šimková,rodinná firma Pleva

Nebojte nemají pro sebe málo. Včelám se odebírá jen část pylu.

Veronika Plevová,rodinná firma Pleva

Ani u jedné situace není vhodné pyl užívat (ani fermentovaný). Dle dostupné literatury se užívání pylu nedodporučuje těhotným ženám, kdy jsou ledviny přetížené těhotenstvím, při onemocnění ledvin a při nádorových onemocněních, při nichž by nadbytek bílkovin z pylu mohl způsobit opětovný růst nádoru (Hajdušková J.: Včelí produkty očima lékaře, Praha: Český svaz včelařů, 2006).

U nádorových onemocnění dosud není prokázáno jak pyl na nádorové bujení působí. V otázce vhodnosti užívání pylu při onkologických onemocněních stojí proti sobě dvě názorové skupiny - jedna tvrdí, že to nevadí a druhá, že pyl nádorové bujení podporuje a proto opatrnosti není nikdy dost.

Veronika Plevová,rodinná firma Pleva

Květový pyl je možné užívat po lžičkách - jednu až tři lžičky denně. Můžete ho zamíchat do medu nebo nasypat do jogurtu. Pyl nemíchejte do ničeho teplého ani nezapíjejte horkými nápoji. Také ho nedoporučujeme užívat při onemocnění ledvin, nádorových onemocněních a první 3 měsíce těhotenství.


Adéla Kubánková,rodinná firma Pleva

Pyl je dobré nechat kvasit, tím se stává stravitelnějším: asi 40 ml převařené vody smíchejte s 25 g medu a 100 g pylu. Řádně promíchejte, dejte do skleniček a nechejte 3 dny v otevřené sklenici při pokojové teplotě.

Pyl je možné jíst po lžičkách přímo bez jakékoliv úpravy. Pyl nemíchejte do ničeho teplého ani nezapíjejte horkými nápoji. Užívejte 1-3 lžičky denně, děti a při prevenci poloviční dávku. Při nízkém tlaku doporučujeme užívat na noc.

Dle zkušeností našich zákazníků víme, že pyl užívají na snížení tlaku, cholesterolu, na posílení imunity, při zbytnělé prostatě, na krvetvorbu, na obnovu životních sil. Více informací najdete v článku Co je to květový pyl?.


Veronika Plevová,rodinná firma Pleva

Zkušenosti našich zákazníků:


„Užívám sama i moje zvířátka. Doplněk pro chameleona, ježka bělobřichého i krevetky. Baští celá rodina :-)“

Mirca | zdroj: e-shop, zákazník hodnotil Květový rouskovaný pyl


„** výborný na posílení imunity** doporučuji“

Pavla Chocholová | zdroj: e-shop, zákazník hodnotil Květový rouskovaný pyl


„Výborný. Zdravý. Pomohl mě i 8letému synovi v období chřipek. Přestáli jsme toto období ve zdraví.“

Eva Nezdarová | zdroj: e-shop, zákazník hodnotil Květový pyl v medu


Články k tématu:

Co je to květový pyl?

Kalendář alergika

Chcete se na něco zeptat? Využijte naši zákaznickou poradnu
Vložit dotaz
Sdílejte produkt s přáteli