0 Kč(0 ks)
Zpět

Zázračný zázvorový sirup s citronem a medem

Zázračný zázvorový sirup s citronem a medem

28. 12. 2017

Pokud jste stejně jako my příznivcem spíše prevence než léčby a spíše drobných malých kroků ke zdraví než dvou léků na snížení teploty na dlani, určitě vás zaujme zázvorový sirup vyrobený ze superzdravých potravin. Obsahuje všechny barvy podzimu a vůně zimy a určitě vám období plné plískanic zpříjemní, ať už budete v kanceláři nebo doma pod dekou.

Citron posílí imunitní systém a obranyschopnost

Na citron si všichni vzpomeneme, když se nám nedostává vitaminu C, nebo když si na nás pomalu brousí zuby chřipka.

Citron je ale nedoceněný pomocník při celé řadě dalších zdravotních obtíží. Obsahuje totiž velké množství vápníku, draslíku, fosforu, hořčíku, železa a zinku. Podporuje také tvorbu kolagenu, proto urychluje hojení. Díky obsahu flavonoidů s antioxidačními vlastnostmi je preventivním prostředkem proti kardiovaskulárním chorobám a rakovinnému bujení.

V zimě posílí váš imutitní systém a obranyschopnost, má antibakteriální účinky a snižuje horečku. Citronová šťáva pročišťuje játra i ledviny a uklidní překyselený žaludek a celkově pomůže při zažívání. Citron pomůže i v ústní dutině – působí jako lokální antiseptikum zabraňující kvašení, proto se s ním vyhnete zápachu z úst. Zabraňuje také krvácení dásní a pomáhá při aftech nebo proti zubnímu kameni.

Skořice prohřeje celé tělo

Další kouzelnou složkou zázračně zdravého sirupu je skořice, která má neuvěřitelnou schopnost prohřát celé tělo. Pokud vás trápí studené ruce nebo nohy, přidávejte si skořici do čaje nebo s ní při přípravě sirupu nešetřete.

Právě díky svým schopnostem je skořice typickým kořením podzimního a zimního období – prohřeje totiž i pořádně promrzlý organismus a zároveň posiluje imunitní systém. Skořice chrání tělo před viry a bakteriemi, proto se díky jejímu pravidelnému užívání vyhnete všem typickým chřipkám a rýmám. Výjimečné účinky prokázala skořice i při podpoře funkce mozku. Konzumace skořice a pouhé vnímání její vůně zlepšilo v jednom výzkumu testovaným dobrovolníkům paměť i pozornost při práci. Preventivně se užívá proti Alzheimerově chorobě i rakovině.

V Japonsku a Austrálii prokázaly nedávno prováděné výzkumy, že skořice úspěšně pomáhá v léčbě rakoviny kostí, žaludku i střev. Skořice se totiž postará o to, že se k nádoru nedostává dostatečné množství živin a kyslíku. Pacientům s rakovinou podávají lžíci medu a lžíci skořice třikrát denně po dobu jednoho měsíce.

Hřebíček pročišťuje organismus

Stejně jako předchozí suroviny má hřebíček antibakteriální účinky, ničí tedy bakterie a posiluje celkovou imunitu.

Pomáhá k blahodárnému pročištění organismu a při vnitřním i vnějším použití působí dezinfekčně. Snižuje a odbourává bolest, proto se často využívá při bolestech zubů nebo dásní. Rozkousaný hřebíček pak osvěžuje dech. Pomůže při rýmě, zánětech horních cest dýchacích, plic i dutin. Povzbuzuje také činnost srdce a poradí si se střevními záněty. Účinně bojuje proti vráskám a působí také jako afrodiziakum povzbuzující smysly.

Citrony, zázvor, hřebíček, skořice a med – koncentrovaná síla přírody

Připravte si výjimečně dobrý sirup vytvořený ze samých superpotravin, pomůže vám překonat podzimní nachlazení, zimní chřipku, krásně prohřeje organismus a pohladí i na duši. Příprava sirupu je velmi snadná, jeho chuť výtečná a účinky na zdraví neocenitelné. Doporučujeme po malých dávkách užívat celý podzim a zimu.

Zázvorový sirup s citronem, medem, skořicí a hřebíčkem - posílení imunity - Pleva
Fotky z přípravy sirupu najdete v galerii níže.

Zázvorový sirup s citronem a medem

Připravte si:

  • 3 citrony
  • 10 cm zázvoru
  • 3–4 čajové lžičky hřebíčku
  • 1–2 čajové lžičky skořice
  • 0,5–0,75 kg tekutého medu
  • 1 kg prázdnou sklenici, do které celou tu dobrotu připravíte

Postup:

Na dno sklenice naskládejte několik koleček oloupaného citronu a plátky oloupaného zázvoru, posypte je skořicí a hřebíčkem a zalijte medem tak, aby byla celá vrstva pod medem. Tento postup opakujte až do naplnění sklenice. Končit byste měli medovou vrstvou. Sklenici s náloží zdraví uskladněte v lednici. Po 2–3 dnech celá hmota zřídne a vytvoří se konzistentní sirup.

Zázvor lékařský v medu, Pleva

Věříme, že vám Zázračný zázvorový sirup s citronem a medem zpříjemní podzimní plískanice, studené zimní dny i rozmarné jarní počasí a ochrání vás před chřipkou i nachlazením. Zázračnou kombinaci zázvoru a medu si ale také můžete snadno a pohodlně vychutnat v naší dobrotě!

Další tipy a recepty proti nachlazení a rýmě najdete v našem ebooku!

SkypeFacebookTwitter

Mobil: 739 045 380
Po-Pá: 7:00 - 15:00
Email: obchod@pleva.cz