Zpět do poradny

Péče o vlasy dle typu

Otázky a odpovědi

Pro rychle se masticí vlasy bych Vám doporučila medový šampon s kondicionérem nebo jeho 100 % přírodní variantu šampon s medem pro krásné vlasy. Medový šampon má neutrální pH, proto je maximálně šetrný a je možné ho používat pro každodenní péči. Péči o vlasy je vhodné doplnit vlasovou vodou s mateří kašičkou.

Veronika Plevová,rodinná firma Pleva

Pro jemné vlasy doporučujeme šampon s medem pro krásné vlasy. Tento šampon zabraňuje nepříjemnému poletování jemných vlasů a díky svým přírodním složkám napomáhá k růstu nových vlasů. Šampon s medem pro krásné vlasy je naší novinkou a pyšní se 100 % přírodním složením.

Další vhodnou péčí o jemné vlasy je šampon s propolisem. Voňavý propolisový šampon účinně umývá a zbavuje mastnoty, která může jemné vlasy zbytečně zatěžovat a ty pak mohou působit poněkud zplihlým dojmem. Tento šampon je vhodný také pro mastnější i poškozené vlasy - výrazně podporuje jejich regeneraci.

K oběma šamponům je vhodné jako doplňkovou péči o vlasy použít vlasovou vodu, která jen vylepší účinek našich šamponů.

Díky vlasové vodě s mateří kašičkou jsou vlasy silnější a lesklé, omezí se jejich vypadávání a podpoří jejich růst. Vlasová voda s propolisem omezuje vypadávání vlasů, působí proti tvorbě lupů a zároveň podporuje růst nových vlasů.

Veronika Plevová,rodinná firma Pleva

Pro suché vlasy obecně platí, že by se neměly mýt každý den a mělo by se omezit fénování. Také je velice důležité používat vlasovou kosmetiku vhodnou pro suché vlasy. Z našich šamponů bych Vám doporučila šampon s propolisem nebo čistě přírodní šampon propolis pro vaše vlasy.

Aby byl výsledek ještě lepší, doporučuji použít vlasovou vodu s propolisem, která se pečlivě vmasíruje bříšky prstů po dobu 3 minut do vlhkých vlasů a pokožky hlavy. Vlasovou vodu neoplachujeme. Masáží pokožky hlavy zlepšíte její prokrvení a vylučování kožního mazu.

Na suché vlasy je vhodné používat regenerační masky častěji než na ostatní typy vlasů, takové masky si samozřejmě můžete koupit, ale i připravit doma ze surovin, které běžně máme po ruce? V našem článku takové recepty na regenerační masky naleznete - https://www.pleva.cz/news/medove-masky-jak-se-postarat-o-vlasy-po-narocne-dovolene

Veronika Plevová,rodinná firma Pleva

Na vypadávání vlasů Vám můžeme doporučit šampon Propolis pro Vaše vlasy nebo šampon s medem pro krásné vlasy. Péči o vlasy je vhodné doplnit použitím bezoplachové vlasové vody s propolisem, která se může kombinovat s vlasovou vodou s mateří kašičkou.


Adéla Kubánková,rodinná firma Pleva

Ano, vlasové vody s propolisem a s mateří kašičkou jsou vhodné i na barvené nebo odbarvené vlasy. I šampony s medem nebo propolisem můžeme doporučit na barvené vlasy.


Veronika Plevová,rodinná firma Pleva

Zkušenosti našich zákazníků:


„Vlasy mám nebarvené, jemné, dlouhé a pokožku se sklonem k maštění. Po umytí tímto šamponem mi vlasy vydrží v kondici velmi dlouho 4-5 dní! Toho jsem s jinými šampony dosahovala stěží. Vlasy jsou hebké, hydratované, přitom nezatížené“

Hana Šnajdrová | zdroj: e-shop, zákazník hodnotil Medový šampon s kondicionérem - Pleva


„Bezvadný šampon. Pokožka hlavy je krásně zklidněná, nesvědí, vlasy vypadají jako nové, krásně se lesknou.“

Františka Macinková | zdroj: e-shop, zákazník hodnotil Šampon Propolis pro vaše vlasy


„Vlasovou vodu jsem použila v kombinaci s Šamponem s propolisem. Již po prvním umytí jsem poznala rozdíl. Vlasy jsem měla po vyfénovéní znatelně hladší a poddajnější, už to nebyla ta suchá sláma.“

Renáta Smolíková | zdroj: e-shop, zákazník hodnotil Vlasovou vodu s mateří kašičkou


Články k tématu:

Péče o jemné vlasy

Medové masky: jak se postarat o vlasy po náročné dovolené?

Vypadávání vlasů

AnaGain a jeho vliv na vlasy

Chcete se na něco zeptat? Využijte naši zákaznickou poradnu
Vložit dotaz
Sdílejte produkt s přáteli