Náš rok 2018: Bezobalové obchody, 2100 vysazených trvalek a hmyzí hotely

Náš rok 2018: Bezobalové obchody, 2100 vysazených trvalek a hmyzí hotely

A je tu každoroční bilancování uplynulého roku, který byl pro nás velice úspěšný. Současně vykračujeme do roku nového se spoustou nových plánů a těšíme se, co nám přinese. Těšte se s námi! Chceme zlepšovat život včel a podívat se na naši zahradu jejich očima. Chystáme se vypilovat receptury našich produktů a zároveň se pokusíme neutopit v obalech, ba naopak jejich množství zredukovat. A začínáme zkoušet i skvělou alternativu: bezobalové obchody.

Včely v roli zahradních architektů

V roce 2018 jsme změnili pravidla chovu včel tak, abychom více ctili jejich přirozenost a potřeby. Ošetřujeme je tak, abychom jim co nejméně zasahovali do jejich přirozeného života. A věříme, že jsou díky tomu spokojenější.

úprava zahrady pro včely a další hmyz, pleva

Zároveň jsme se rozhodli k dalšímu velkému kroku: měníme vzhled zahrady a prostor kolem provozovny tak, aby více vyhovoval včelám. Snažíme se okolní svět vidět očima včel a koncipovat zahradní prostor tak, aby se jim v něm dobře poletovalo i žilo.

Proto jsme zcela změnili tvář zahrady. Vysadili jsme přes 2 100 trvalek a bylin, zahradu osadili 30 košatými keři a vjezd do areálu rovněž osázeli květinami. Keře a ovocné stromy poskytují nejen pastvu pro včely, ale také útočiště pro ptactvo, hmyz i další drobná zvířata.

Pro rok 2019 máme dva speciální cíle, které na naši předchozí činnost navazují:

  • Hmyzí hotely – plánujeme výrobu několika hmyzích hotelů pro včelky samotářky a další hmyz, který se u nás bude chtít ubytovat.

  • Květnatá louka – budeme pokračovat v přeměně naší zahrady v květnatou louku. Včelkám poskytneme více pastvy a sobě pastvu pro oči. Obojí pro nás bude krásná, i když náročná práce. Držte nám palce, určitě vám o tom brzy napíšeme více.

Jak balit bez obalů?

Těžkosti s obaly provázejí naši firmu už dobrých 30 let. Nejprve jsme používali lékárenské masťovky a skleničky. Hanka Plevová ale hned od začátku toužila po krásných obalech. Internet ještě neexistoval, a tak vzala do ruky telefonní seznamy a obvolávala jednu firmu za druhou. Výrobní firmy ovšem nebyly na mikrozakázky zvyklé, a tak jsme místo tří tisíc obalů na mast s propolisem objednávali obalů deset tisíc. Měli jsme jich tehdy plný sklep.

zerowaste, bezobalová sada, pleva

A dnes jsme na tom vlastně hodně podobně. Náš obchod stále produkuje určité množství obalů, proto přemýšlíme, jak je zredukovat na minimum. Cíleně zlepšujeme balení – máme k dispozici více velikostí krabic, proto nemusíme používat tolik vycpávek. Zároveň využíváme již použité krabice na posílání balíků zákazníkům.

Odpady a plasty se snažíme potlačovat i většími baleními produktů – šampony a vlasové vody nabízíme v balení po 500 g a ze dvou variant větších balení si můžete vybrat u Propolisové masti nebo Masti s apisinem. Na Vánoce jsme nabízeli i první bezplastovou dárkovou sadu.

Do nového roku jsme si ovšem předsevzali ještě velkorysejší cíle:

  • Kde to půjde, zapojíme sklo – v roce 2019 se chceme vrátit k prvopočátkům a nabídnout tinkturu a mast s propolisem ve skle.

  • Bezobalové obchody – vidíme velký potenciál v bezobalových prodejnách, které v posledních letech rostou jako houby po dešti. Pro bezobalové prodejny jsme připravili ceník a koncem roku jsme již expedovali první objednávky. Myslíme si, že do bezobalových prodejen chodí přesně ti zákazníci, které naše výrobky budou zajímat a bavit. Těšíme se, co z takové spolupráce vyroste.

Pleva v novém kabátku

V loňském roce jsme začali s velkou změnou designu našich produktů. Starý design nám dobře sloužil skoro 17 let, ale postupně nastal čas na změnu. Začali jsme novými obaly na vlasovou kosmetiku a nyní převlékáme i tu pleťovou. Pro všechny produkty postupně chystáme nový kabátek.

Dobře naložené medoviny

limitované, speciální medoviny pleva

S velkým úspěchem se v loňském roce setkaly limitované edice medovin. Jostová medovina byla pryč prakticky hned a jablečné medoviny s kořením, tzv. štrúdlové už zbývá jen pár kousků. Když jsme před Vánoci medoviny ve firmě degustovali, jednoznačně jsme se shodli na tom, že v příštím roce chceme vám (i nám) dopřát více takových limitovaných kousků - a to nejen na Vánoce.

Nicméně i naše tradiční jednodruhové medoviny se stále těší velké oblibě, například naše akátová medovina se umístila na 2. místě v kategorii nejoblíbenějších jednodruhových medovin roku 2018 v Muzeu medoviny.

Velice nás těší, že se v tomto žebříčku naše medoviny umisťují opakovaně.

Nové produkty a změny receptur

přírodní šampon propolis pro vaše vlasy, pleva

V roce 2018 jsme uvedli na trh opravdu úžasné produkty: dva přírodní šampony - propolisový a medový - a Hydratační pleťový krém s medem. V letošním roce pro vás chystáme hned za pár týdnů báječnou Pomádu na rty s vanilkou. Dokončíme ji tak, aby vás zvládla chránit ještě letošní zimu.

Kromě toho budeme pokračovat ve změnách receptur stávajících produktů. Při obměně receptur využíváme nových poznatků v celém odvětví, ale především nových přírodních surovin. V loňském roce jsme vylepšili složení Pleťové vody na akné s propolisem a to přidáním přírodní látky PHYCOSACCHARIDE AC, která léčí všechny kožní poruchy spojené s akné a dosahuje přitom pozoruhodných výsledků.

Postupné vylepšování receptur čeká krém na ruce, tělové mléko, pleťový krém s propolisem a medový balzám na rty v kelímku i ten s kuličkou. A s ingrediencemi, které do nich přimícháme, vás jako vždy seznámíme tady v našem magazínu.

Úspěšný rok 2018

ocenění za mimořádný přínos regionu 2018, pleva

V uplynulém roce 2018 jsme měli také mnoho důvodů k radosti.

V dubnu k nám přijela natáčet Česká televize a měli jsme to potěšení stát se součástí letního speciálu Toulavé kamery s výstižným podtitulem za rodinným stříbrem.

V srpnu jsme v rámci Roku rodinného podnikání 2018 získali Ocenění za mimořádný přínos regionu, na tento krásný den moc rádi vzpomínáme.

A nádherným završením našeho roku 2018 pro nás bylo vítězství ve veřejném hlasování v soutěži Rodinná firma roku 2018.

V listopadu jsme se spolu s našimi zákazníky a dalšími firmami zapojili do Mezinárodního dne dárcovství v akci Darovací týden Centra Orion. Darovací týden přinesl Centru Orion celkem 50.365,- Kč. Celý výtěžek bude v roce 2019 využit na aktivity určené pro děti i mladé dospělé osoby s handicapem.

Jsme velmi vděční za vaši podporu a přízeň v minulém roce a pevně věříme, že se nám na něj podaří úspěšně navázat v roce 2019.

„Loňský rok byl pro mě i pro celou firmu velmi náročný a krásný zároveň. Obzvláště na závěr roku jsme sklízeli plody dlouholeté práce našich rodičů. Získali jsme prestižní ocenění Rodinná firma roku a já jsem si uvědomil, jak moc jsem na naši práci hrdý. Na takové chvilky se nezapomíná. Ovšem daleko cennější jsou ty okamžiky, kdy jsem před Vánoci procházel firmou a občas jen se zatajeným dechem sledoval, jak úžasný kolektiv vlastně máme. Díky báječně sehranému týmu jsme letos zvládli předvánoční a vánoční nápor na jedničku. Doručovali jsme včas a s úsměvem. A věřím, že úsměv byl i na druhé straně – u našich zákazníků, kteří balíky a balíčky s produkty značky Pleva rozbalovali. Děkujeme za vaši přízeň a přejeme vám rozkvetlý rok 2019.“

Lukáš Pleva rozvoj obchodu a marketingu

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit