Menší zásilky poštovné od 67 Kč. Doprava zdarma nad 2300,-

Naši partneři a chráněné dílny

Naši partneři a chráněné dílny

Ve dvou se to lépe táhne. Všechno totiž občas klape lépe, když máte pomocnou ruku. A my jich máme hned několik. S některými z našich partnerů spolupracujeme již dlouhá léta, s jinými jsme se dali dohromady, protože nám učarovaly jejich výrobky a chtěli jsme je nabídnout našim zákazníkům. Každý z našich partnerů vyrábí jiné produkty, ale jedno mají společné – lásku k poctivé práci, jejímiž výsledky jsou skutečně originální české výrobky. Rádi vám je představíme jednoho po druhém.


Bag Me

Bag Me voskované ubrousky, ekologické ubrousky, zero waste

Bag Me je malá rodinná firma z Ostravy, která s láskou a v přátelském prostředí vyrábí opakovaně použitelné pomocníky do domácnosti, zejména do kuchyně. Vše vzniklo snahou o minimalizaci domácího odpadu, vznikajícího při nakupování, zpracování a uchovávání potravin. Firma nabízí praktické sady zero waste sáčků na nákup ovoce a zeleniny a sypkých potravin v obchodech bez obalu.

Druhou doménou firmy Bag Me jsou voskované ubrousky ze 100% bavlny a směsi lokálního včelího vosku, pryskyřice a rostlinného oleje. Při správném používání toho hodně vydrží a dokáží v domácnosti jednomu ušetřit metry a metry plastové fólie či alobalu. I nás voskované ubrousky a jejich uplatnění v provozu domácnosti nadchly a proto jsme se ihned rozhodli zařadit je do našeho doplňkového sortimentu.


Jordi's Chocolate

Máme ohromnou radost, že se nám zhruba po 5 letech podařilo navázat na spolupráci s kluky z hradecké čokoládovny Jordi's a vytvořit čokolády se včelím pylem. Naše první spolupráce totiž pro ně nedopadla zrovna nejlépe - v původní receptuře jsme v čokoládě chtěli mít i med a právě ten byl příčinou jejich polámaného stroje. O to více si nyní naší spolupráce ceníme. A i když jsou naše čokolády bez medu, jsou dokonalé, protože jinak to ani v Jordi's neumí.

Čokolády se včelím pylem Jordi's Chocolate, Pleva

Jordi's jsou prvními výrobci čokolády přímo z kakaových bobů (bean to bar čokolády) v České republice. Oproti velkovýrobnám, kde její výroba trvá okolo 8 hodin, dělají v Jordi’s vše ručně, a jedna tabulka tak vzniká nejdříve po 24 hodinách. Nejdůležitějším kritériem je pro ně chuť výsledné čokolády a při výběru surovin nedělají nikdy kompromisy. Vždy chtějí to nejlepší, co svět nabízí a jejich čokolády to na ně prozradí při prvním ochutnání. Však také jako první v ČR získali medaili na prestižní soutěží Bean to Bar čokolád Academy of Chocolate v Lodnýně. A další ocenění sbírají dodnes.

A proč se včelím pylem? Protože víme, že jeho jemná a delikátní chuť je skvělá ve spojení právě s kvalitní čokoládou. A také proto, že obsahuje jedinečnou kombinaci látek, která vlévá krev do žil celé naší přírodě a pro včelky je základem výživy celého úlu. My mu proto říkáme energie v minibalení :-) Jedinečnou kombinaci květového pylu a lahodné čokolády si můžete vychutnat v těchto dvou variantách: Mléčné čokoládě (53%) s rouskovaným pylem a Hořké čokoládě (77%) s pylem perga.

Mléčná čokoláda s rouskovaným pylem je také součásti dárkových kazet Vůně medu a Pohlazení pro dámy, hořkou s pergou jsme přibalili do dárkových kazet Medový zážitek a Energie pro muže.


Palírna Dlabka

V loňském roce jsme si udělali velkou radost a uvedli jsme na trh naši originální medovou pálenku, kterou jsme pojmenovali Medovec. Medovec vzniká z báječně vyzrálé 5leté potštejnské medoviny, jejíž vypálení jsme s důvěrou svěřili malé rodinné palírně Dlabka. A výsledkem jsme byli nadšeni!

Medovec z Potštejna 0,5 l, Pleva

V Dlabce se ve svém řemeslu skvěle vyznají a věnují se mu s radostí a zapálením pro věc. Stejnou důležitost jako dokonalému výsledku přikládají také cestě k jeho dosažení, jejíž samozřejmou součástí je citlivý přístup k přírodě a udržitelné hospodářství, které myslí i na budoucí generace. Po vypálení necháváme vynikající aromatickou pálenku s dlouhotrvajícím nasládlým závěrem zrát ve specifickém prostředí včelího úlu za působení včelího záření.

Letos jsme pro vás navíc připravili opravdovou lahůdku - Medovec ze sudu. Část letošní várky Medovce jsme na radu pana Dlaboly po vypálení nechali půl roku zrát v dubovém sudu, díky čemuž získal trochu jiný chuťový rozměr a krásnou zlatavou barvu. Stále si zachovává svou typickou chuť, avšak zrání v sudu ji obohatilo o jemné tóny dřeva a vanilky. Po stočení do lahví pak samozřejmě stejně jako klasický Medovec dozrával ve včelím záření úlu.

Medovec najdete také v dárkových sadách Pro každou příležitost a Mužská záležitost.


Jana Štrbková

Kniha Moje medová kuchařka, Jana Štrbková, Pleva

Před časem jsme s velkou radostí navázali spolupráci se sympatickou slovenskou foodblogerkou, včelařkou a autorkou úžasné medové kuchařky Janou Štrbkovou. Její kuchařská kniha pro dny sváteční i všední Moje medové kuchařka si nás získala nejen proto, že je medová, ale také proto, že je z ní na první pohled cítit, že recepty i samotná kniha jsou tvořené s láskou a nadšením. Nádherné fotografie, hezky zpracované texty, desítky sladkých i slaných receptů s medem.

A tak po vyzkoušení několika lákavých receptů Hanka Plevová napsala autorce, že tento skvost musíme vydat i v češtině. Domluvili jsme se také na tom, že v rámci kuchařky uděláme i malou osvětu a čtenářům připravíme pár naučných informací o tom, jak mohou lidé včelkám pomáhat.


Planta naturalis

Květiny a včely patří k sobě. V posledních letech však kolem sebe pozorujeme úbytek potravy pro včely, zejména pak v období odkvětu řepky. Podíl na tom má i absence luk, keřů, mezí a polního kvítí. Proces obnovy původních luk, které byly vytlačeny zemědělskými kulturami, může trvat i několik desítek let. Semena lučních rostlin v přírodě poskytují poměrně málo semen, a tak se jednotlivé druhy mohou vyskytovat velmi sporadicky.

Osiva lučních trvalek Planta Naturalis, Pleva

Proto nás nadchlo luční květinové hospodářství Planta naturalis z Markvartic, které vzniklo na základě myšlenky, že je třeba tato semena získat z pěstování. Toto, v České republice ojedinělé pěstování přírodních rostlin, vzniklo v květnu 1993 a má už svou tradici v zakládání květnatých luk výsevem semen.

Hlavním zájmem Planta naturalis jsou květnaté louky a vše kolem nich, součástí jejich činnosti je i záchranné pěstování chráněných rostlin a věnují se také pěstování léčivých bylin, zeleného koření a okrasných rostlin, zejména skalniček.

Jsme moc rádi, že jsme do našeho doplňkového sortimentu mohli zařadit osiva lučních trvalek Trvalky pro včely, Česká květnice a Louka starých časů, která jsou ideální pro navrácení přirozenosti našim trávníkům a vytvoření prostoru pro život hmyzu.

Ve spolupráci s Plantou Naturalis jsme také vytvořili dvě nová osiva lákavá pro včely, motýly a další hmyz - vytrvalé luční květiny s názvem Včelí zahrádka u Plevů a letničkovou směs Letničková včelí zahrádka.


Staročeské novoměstské čaje

Originální produkt a dobrota, na kterou nedáme dopustit, je pečený čaj od rodinné firmy Švorc z brány Orlických hor – Nového Města nad Metují. Staročeské čaje obsahují velké kousky typického českého ovoce, jsou vyráběné s láskou, z kvalitních surovin a bez chemických konzervantů.

Pečený čaj Medová malina, Staročeské novoměstské čaje, Pleva

Výborný pečený čaj Brusinka v zázvoru byl jedním z prvních regionálních výrobků, který jsme do naší nabídky zařadili. Před časem jsme naši spolupráci rozšířili a společně vytvořili náš čaj, který dokonale vystihuje jeho název: Medová malina. V dokonalé kombinaci českého ovoce (malin, červeného rybízu a jahod) má právě malina chuťově navrch a navíc se dokonale doplňuje s medem. A protože se opravdu povedl, rozhodli jsme se k němu letos přidat ještě další. Tentokrát jsme se rozhodli pro meruňku, protože typická, lehce nakyslá chuť šťavnatých meruněk si s medem také báječně rozumí. A tak vznikla Medová meruňka, jejíž chuť skvěle doplňuje červený rybíz a špetka skořice. Všechny tři čaje jsou báječné pro rychlou přípravu teplého i studeného nápoje.

Medovou malinu najdete také v našich dárkových sadách Vůně včelích pokladů, Medové mlsání, Včelí odměna za dobrý skutek, Krabice plná pokladů a v dárkové kazetě Pohlazení pro dámy. Oba naše čaje - Medovou malinu i Medovou meruňku jsme přibalili do dárkových sad Čajové okouzlení a Medový balíček luční kvítí.


Truhlářství Mašek

Když jsme hledali kvalitní dřevěnou lžičku pro nabírání medu jako alternativu ke klasické medonosce, objevili jsme úžasné řemeslné truhlářství pana Maška, které nabízí široký sortiment praktických i dekorativních výrobků z různých druhů dřeva. Krásnou dřevěnou lžičku z černého ořechu doporučujeme nejen pro mlsání medu, ale také pro nabírání lyofilizované mateří kašičky. Lžičku jsme také přidali do dárkové sady medů s názvem Degustace - zážitek pro celou rodinu. Protože dřevo je k medu i dalším potravinám velmi šetrné, příjemné na dotyk a navíc krásně vypadá, přibyl letos k dřevěné lžičce také dřevěný nůž, nepostradatelný pomocník při přípravě oblíbené snídaně či svačinky s medem. A přibalili jsme ho také do dárkové kazety Medový zážitek.

Dřevěný nůž na med, Pleva

Dřevěná miska ve tvaru šestiúhelníku, Pleva

Pro dřevo máme zkrátka slabost a tak jsme naši nabídku dřevěných produktů od pana Maška rozšířili ještě o úžasnou bukovou misku ve tvaru šestiúhelníku - díky tomuto tvaru inspirovaném včelím stavitelstvím, se misky dají skládat vedle sebe a vytvoří tak krásně vypadající "plástev" plnou dobrot, která na stole zabere minimum místa a praktickou dřevěnou karabinu, jejíž tvar také evokuje tvar buňky včelího plástu. Dřevěný nůž, karabinu a misku můžete také získat zdarma za nasbírané medové body v našem medovém věrnostním systému. Podívejte se, jak se do něj zapojit a užívat si výhody!

Dřevěná karabina, Pleva

Dřevěné ručně vyráběné hřebeny, Pleva

Ve své truhlářské dílně na Vysočině pro nás pan Mašek vyrábí také úžasné dřevěné hřebeny. Vybrat si můžete hřeben s rukojetí, jejíž zaoblený tvar příjemně padne do ruky, nebo hřeben bez rukojeti, který se díky své malé velikosti vejde do každé kabelky. Česací zuby hřebenů byly vytvořeny a pečlivě prozkoušeny ve spolupráci s kadeřnicí a jsou tedy vyladěny tak, aby vlasy pročesaly důkladně a zároveň šetrně. Netahají a výrazně snižují poletování vlasů po česání.


Janova Pec

Medové müsli s pylem Janova pec, Pleva

Malý rodinný podnik pana Jana Krále v Horoměřicích u Prahy vyrábí pečené müsli podle vlastních receptur. Vždy jim dominuje jedna chuť, podle které se také jmenují. Základ tvoří ovesné vločky, med a olivový olej. Kromě různých druhů müsli nabízí také pečené ořechy, kaše, sušenky a lyofilizované ovoce. Celý sortiment je bezlepkový.

Sympatická rodinná firma Janova pec nás nadchla nejen kvalitou a skvělou chutí svých výrobků, ale také svým profesionálním a vstřícným přístupem. Proto je nám ctí, že jsme ve spolupráci s nimi mohli vytvořit a nabídnout našim zákazníkům dvě dokonale vyladěná medová müsli s pylem - jedno ovocné a druhé se švestkami a hořkou čokoládou. A proč se včelím pylem? Obsahuje totiž jedinečnou kombinaci látek, která vlévá krev do žil celé naší přírodě. Ne náhodou včelky krmí pylem celý úl.

Medové müsli s pylem - ovocné najdete také v naší dárkové sadě Včelí dobroty.


Renáta Jahodová

Sypaný ovocný čaj Rakytníkové pohlazení s pomerančovým květem, Pleva

Už nějaký čas jsme přemýšleli o vytvoření vlastního čaje, který bude vhodný pro každodenní popíjení a hlavně bude dokonale ladit s medem. Proto jsme oslovili bylinkářku, lektorku a autorku knihy Moudrost přírodního léčení Renátu Jahodovu, která založila malou, ale krásnou firmu Přírodní cesta ke zdraví. Jejím úkolem je pečovat o harmonické a plnohodnotné zdraví člověka kvalitními surovinami a účinnými bylinkami.

Když jsme ochutnali její čajové směsi, hned jsme věděli, že tenhle čaj bude ten pravý. Domluvili jsme se prakticky po prvním šálku a namíchala pro nás nakonec dva čaje – ovocné Rakytníkové pohlazení s pomerančovým květem a bylinkovou směs Čtyři byliny pro snadné dýchání. Oba čaje se dokonale doplňují s chutí medu, proto pro jejich slazení rozhodně doporučujeme med.

Oba čaje jsme přibalili do dárkové sady s názvem Čajové okouzlení.


Chráněné dílny Kopeček

Chráněné dílny Kopeček keramický pohárek na medovinu - Pleva

Sdružení Neratov provozuje chráněné dílny Kopeček, ve kterých pracují lidé se zdravotním postižením. V bezbariérově upravených prostorách jsou čtyři chráněné dílny – keramická, košíkářská, tkalcovská a šicí. V budově bývalého statku v Orlických horách se vyrábějí ručně malované a batikované oděvy, ručně malované hrníčky, keramické sponky do vlasů, zvonečky, košíky, podnosy, tkané koberce, přehozy nebo tašky.

A protože se nám jejich práce opravdu líbí, vybrali jsme si pěkné keramické pohárky s motivem včel, které jsou jako stvořené k popíjení našich medovin. Kalíšky můžete najít i ve třech našich dárkových sadách: Vnitřní pohlazení pro dva - výběr tří jednodruhových medovin; Luxusní medoviny Jin - Jang - originální dvoubarevná sada medovin dvou jedinečných chutí a v sadě sestavené na míru mužům - Pro skvělého chlapa.


Lucie Polanská

Když jsme v Jižních Čechách našli malou keramickou dílničku paní Lucie Polanské, která nabízí výhradně ručně vytvářené keramické výrobky, její tvorba nám hned padla do oka. Každý kousek modeluje a glazuje pouze ručně, bez použití šablon a forem. Svým výrobkům tak vtiskává nejen jedinečnost, ale také duši. Její keramika svou originální poetikou, přírodním designem a volbou vysoce kvalitních materiálů osloví každého, kdo hledá výtvarnou i řemeslnou kvalitu.

Keramické kulaté pítko pro hmyz a ptáky se včelím úlkem, Pleva

Keramické pítko s postupným vstupem pro hmyz a ptáky, Pleva

V současné době máme z její dílny v nabídce krásná keramická pítka, která krásně zpestří vaši zahradu, terasu či skalku - krásné kulaté zahradní pítko s modrou vnitřní glazurou, které můžete zakoupit samostatně, nebo s dekorací ve tvaru květiny či včelího úlku a originální pítko s postupným vstupem v krásném přírodním designu, které může být rovněž doplněno dekorací ve tvaru včelího úlku. Roztomilé keramické včelí úlky si můžet zakoupit také samostatně, budou krásnou a nevšední dekorací do domu, bytu i na chalupu.

Keramická mýdlenka oválná, Pleva

Keramický svícen - miska smetanová, Pleva

Dalšími krásnými kousky z dílny paní Polanské jsou praktické a elegantní keramické mýdlenky v jemným přírodních tónech - mýdlenka ve tvaru obdélníku bez odtokových otvorů, které jsou nahrazeny rýhami vytvářejícími prostor pro odkapanou vodu a mýdlenka oválná v klasickém provedení s odtokovými otvory v jejím středu. A nově jsme také do našeho sortimentu zařadili krásné svícny ve dvou barvách, které krásně ladí s barvou včelího vosku - smetanově bílý a tmavě modrý. Díky svým jednoduchým liniím ve velmi praktickém tvaru mističek skvěle zapadnou do jakéhokoli interiéru, ať už moderního či rustikálního.


Lucie Babáková

Keramický svícen mandala, Pleva

Jsme moc rádi, že se nám podařilo naši nabídku doplňkových produktů rozšířit také o krásné keramické svícny se vzorem mandaly. Protože rádi podporujeme menší firmy s originálními výrobky, hledali jsme a našli paní Lucii Babákovou, která ve své keramické dílně tvoří veselou, barevnou a nápaditou dekorativní keramiku.

Její tvorba se nám hned zalíbila. A jakmile jsme zkusili naši svíčku ze včelího vosku do svícnu posadit, bylo rozhodnuto. Dohromady jim to totiž úžasně ladí. Krásné keramické svícny se vzorem mandaly nabízíme ve dvou barevných variantách - v působivé bouřkově modré nebo elegantní bílé.

Jeden z produktů paní Lucie Babákové s názvem Podržkvítek získal v roce 2021 ocenění Regionální produkt Brněnsko.


Koření od Antonína

korení od Antonína, perníkové koření, koření na punč, Pleva

Koření od Antonína je proslulé svou kvalitou, dokud totiž koření nemá tu správnou vůni, chuť a barvu, nejsou s ním u Antonína spokojeni. Pečlivá kontrola kvality je důležitá i pro nás. Koření od Antonína nobsahuje žádná barviva, konzervanty ani látky zvýrazňující barvu a chuť. Navíc se nám líbí, že používají ekologické obaly a téměř celý proces balení probíhá bez strojů, jde tedy o tradiční manufakturu, která navíc pro balení sáčků zaměstnává zdravotně postižené.

V naší nabídce najdete tradiční staročeskou směs jemně mletého perníkového koření a voňavou směs koření na přípravu punče, která se skvěle hodí k našim medovým nápojům, proto jsme ho spolu s naší potštejnskou medovinou zabalili do dárkové sady pro Voňavé chvíle s medovým punčem.


Chopollen

Chopollen, BIO hořká čokoláda s rouskovým pylem, Pleva

Nová slovenská značka Chopollen spojuje kvalitní čokoládu a tradici slovenského včelařství. Posyp 74 % hořké čokolády v BIO kvalitě je tvořen rouskovým pylem, který obsahuje naprosto jedinečnou kombinaci látek, která vlévá krev do žil celé naší přírodě. Ne náhodou včelky krmí pylem celý úl. Velmi zajímavá je také chuť pylu, která v sobě unikátně spojuje sladkost a hořkost a perfektně tak zapadá do chuťového profilu čokolády. Spojení kvalitní čokolády a včelího pylu je neodolatelnou kombinací a chuťovým zážitkem.

Při výrobě čokolád Chopollen je zachována tradice ruční výroby ve spojení s použitím těch nejkvalitnějších surovin. Výsledkem je nezaměnitelná chuť a krásný vzhled čokolády s 3D efektem. Čokoládu Chopollen najdete také v dárkových sadách Včelí dobroty, Krabice plná pokladů, Kouzlo včelích produktů a Bedýnka plná rozmazlení.


Erebos drink

Přírodní energetický drink Erebos Honey, Pleva

Energetické drinky Erebos si nás získaly jako zdravější alternativa k běžným energetickým nápojům, protože pro dosažení povzbuzujícího účinku využívají pouze čistou přírodní sílu bylin. A v kombinaci s medem, kdo by odolal? Vyzkoušeli jsme si všechny příchutě, ale ten medový je prostě úplně nejlepší! A to aniž bychom při ochutnávkách věděli, který je který, takže naše nadšení pro med rozhodnutí neovlivnilo. Chuťové buňky ví své :-) Proto jsme Erebos Honey zařadili do naší nabídky.

Na počátku Erebos drinků byla snaha vytvořit nápoj, který by dodal kvalitní energii. Bez umělých přísad, hromady cukru a energetických propadů. Byl by vyroben z opravdu kvalitních surovin a poctivým způsobem. A bylo by jej možné užívat dlouhodobě, bez vedlějších účinků. A po několika letech vývoje se to podařilo. Na vývoji unikátního složení se podíleli také ti nejlepší bylinkáři z Česka a Slovenska a také Výzkumný ústav rostlinné výroby v Praze. Díky tomu si dnes můžete dopřát Erebos kdykoliv se cítíte unavení, potřebujete nakopnout, nebo prostě dostanete chuť na něco dobrého, přírodního a osvěžujícího.

Erebos jsme přibalili do dárkových sad Medové mlsání, Tajemná síla bylin a do dárkové kazety Energie pro muže.


Truhlářství Beskydy

Některé z našich dárkových sad balíme do krásných dřevěných krabic, které jim dodávají na eleganci. Dárkové krabice pro nás vyrábí firma Truhlářství Beskydy pana Pavla Bruncvika, zavedené truhlářství z podhůří Beskyd, které si zakládá na precizním zpracování svých výrobků. Stylové dárkové krabice jsou vyrobeny z březové překližky bez povrchové úpravy a samy o sobě jsou krásným dárkem, který si vždy najde své místo a využití.

dřevěné dárkové krabice, truhlářství Beskydy, Pleva

vánoční dárek dřevěná krabice na výrobu hmyzího hotelu, Pleva

Za největší úspěch při vymýšlení dárků považujeme to, když pro někoho nalezneme na ten pravý. Prostě takový dárek, u kterého jste si jistí, že obdarovanému bude dělat radost ještě dlouho po rozbalení. A co víc, že si s vámi také spojí pěknou vzpomínku. Tenhle princip jsme měli na srdci i při vymýšlení těchto dárkových sad ve voňavých dřevěných krabicích: Krabice plná pokladů, plná chutí a vůní včelího úlu; Mužská záležitost, která potěší každého praktického muže a milovníka dobrého pití; Radost na třetí - sada plná voňavých maličkostí, které přinesou velkou radost; Pozornost z úlu pro pány na níž pánové ocení především to, že neobsahuje žádné zbytečnosti; Bedýnka plná rozmazlení, kterou jsme koncipovali jako romanticky laděný dárek z lásky a Tajemná síla bylin, do níž jsme nakombinovali to nejlepší z přírody. Všechny tyto sady totiž udělají radost hned třikrát. Chcete vědět jak?


Truhlářství AVOS pana Antonína Váhaly

A u truhlářů ještě zůstaneme, ve Valašském Meziříčí má svou firmu pan Antonín Váhala, truhlář a včelař, se kterým už spolupracujeme dlouhá léta. Mimo jiné pro nás také příležitostně vyrábí výše zmíněné dřevěné krabice na dárkové sady, podle potřeby a vytíženosti se v jejich výrobě s truhlářstvím pana Bruncvika doplňují. Pan Váhala se však především specializuje na výrobu včelích úlů a příslušenství, pro nás ve své truhlářské dílně vyrábí ze zbývajícího dřeva krásný dřevěný nosič a stojan na dvě medoviny, který lahve ochrání před rozbitím a svým jednoduchým a zároveň elegantním vzhledem je také nechá krásně vyniknout a hodí se tak jako stylové dárkové balení pro každou slavnostní příležitost. V domácnosti navíc poslouží i jako vkusný stojan a dekorace s možností opakovaného využití.

Dárkový dřevěný nosič a stojan na dvě medoviny, truhlářství AVOS Antonín Váhala, Pleva

Hmyzí hotel pro samotářské včely, truhlářství AVOS Antonín Váhala, Pleva

Dalším krásným kouskem z dílny pana Váhaly je hmyzí domeček s dutinkami, které při hledání vhodného příbytku ocení zejména včelky samotářky, pro které je v dnešním světě čím dál obtížnější nalézt přirozený příbytek. Právě hmyzí domeček jim v tom může pomoci, samotářské včely na oplátku zajistí opylení vaší zahrady či květináčů a truhlíků. Domek navíc poslouží jako krásná dekorace a navíc vám umožní nahlédnout do hmyzího života.


Stolařství Martínek

Hmyzí hotel pro samotářské včely - šestiúhelník, Pleva

A truhlářství ještě jednou, krásný hmyzí hotel ve tvaru šestiúhelníku pro nás vyrábí rodinná firma s dlouholetou rodinnou tradicí Stolařství Martínek, která se zabývá převážně výrobou nábytku na zakázku z masivního dřeva. Vyrábí ale také dřevěné hračky, balanční desky, výrobky pro přírodu jako jsou krmítka, čmelíny či hmyzí domky a další dřevěné výrobky.

Ve hmyzím domečku z masivní smrkové desky, který je vybaven rákosovými a několika vyvrtanými dutinkami, najdou přístřeší zejména včelky samotářky. Hmyzí domeček lze zavěsit i postavit na zem.

Včelky samotářky žijí velmi nenápadným životem, jsou mírumilovné, bezpečné pro děti i domácí mazlíčky. A za nové přístřeší se odvděčí poctivým opylováním svého okolí. 


DIPRO, výrobní družstvo invalidů

medonoska, naběračka na med, Pleva

Výrobní družstvo DIPRO, zaměstnávající invalidní osoby se specializuje na výrobu drobných produktů ze dřeva. DIPRO klade nejen důraz na kvalitu a naprostou nezávadnost výrobků, jejichž základem je zdravé dřevo, které není chemicky ošetřováno ani upravováno, ale aktivně se také zajímá o dopad dřevovýroby na životní prostředí.

Jejich výrobky mají certifikát FSC®, který zaručuje, že dřevo pochází z šetrně obhospodařovaného lesa a splňuje požadavky na ochranu životního prostředí.

V současné době máme v nabídce od družstva DIPRO dřevěnou naběračku na med, neboli medonosku, kterou najdete v naší dárkových sadách Medový balíček pro radost a Čajové okouzlení.


Grulich s.r.o.

Zdraví máme jen jedno a silná imunita je jeho základem. A v dnešní době si tuto pravdu uvědomujeme ještě o něco více. Že med je malý zázrak, říkáme pořád, a proto nás nadchl nápad včelaře Václava Grulicha, který se rozhodl spojit sílu medu s dalším zázrakem přírody - betaglukanem z hlívy ústřičné.

Apiglukan - pro zdraví a imunitu

Ten je ideálním stimulátorem obranných reakcí, je schopen specifické vazby na buňky ochranného mechanismu, jejichž úkolem je vyhledávat, rozpoznat a zneškodnit vetřelce v podobě viru, bakterie nebo nádorové buňky. Preventivní význam a účinek beta-glukanu je dán především schopností mohutně zvýšit aktivitu imunitního systému. Spojením s výtečným medem, který má sám o sobě tolik příznivých účinků, vznikl vysoce kvalitní a čistě přírodní produkt bez chemických přísad pro zdraví - Apiglukan, který jsme s radostí zařadili do našeho sortimentu medů s příměsí.

Rodinná firma Grulich s.r.o. při vývoji svých výrobků na posílení imunity spolupracuje s předními odborníky v oboru a nechává si testovat kvalitu a účinnost přípravků laboratorními testy a klinickými zkušenostmi. A právě díky nekompromisní kvalitě jsou výrobky firmy Grulich s.r.o. doporučovány mnoha odborníky, lékaři a specialisty.


Tierra Verde

tierra verde, bambusový zubní kartáček mama natura, pratelné kosmetické tampony

Tierra Verde je neobyčejná česká značka vyrábějící potřeby pro ekologickou domácnost a jejím cílem je vyrábět výrobky denní potřeby s co nejmenším negativním dopadem na zdraví a životní prostředí a s co nejpozitivnějším vlivem na člověka, společnost a naši planetu. Podstatou práce lidí v Tieře je zkrátka péče o Zemi, hluboký respekt k ní a jejím zdrojům, které by člověk měl využívat rozumně a s pokorou.

V současné době vám z produktů firmy Tierra Verde nabízíme heboučké pratelné kosmetické tampony z bambusu a biobavlny, šetrné k pleti i k přírodě a bambusový zubní kartáček s jemnými štětinami v dětské i dospělé velikosti.


Nakladatelství Kazda

nakladatelství kazda, knihy o včelách, knihy o přírodě

Knihy vydávané srdcem, knihy s úctou k přírodě, smysluplné knihy, které inspirují. Manželé Michaela a Václav Kazdovi založili své nakladatelství v roce 2014. Knihy, které vydávají, mají přinášet čtenářům radost a povzbuzení do života svou vnitřní živostí a opravdovostí. Jejich prostřednictvím chtějí posilovat dobrá předsevzetí a podporovat harmonii mezi člověkem a jeho okolím. Důležité je, aby byly blízké životu, praktické a založené na zkušenostech.

Přístup a výběr knih nakladatelství Kazda je nám velmi blízký a s radostí jejich tituly nejen čteme, ale ty ze světa včel a hmyzu vůbec také zařazujeme do našeho doplňkového sortimentu. V současné době máme v nabídce poutavý příběh o životě a včelaření z pohledu začínající včelařky Srdce včely má pět komor; knihu Louka, nahlížející do tajuplného světa kvetoucí louky; nádherně zpracovanou dětskou knížku o životě včel Jeden rok v životě včely; knihu Divočina v zahradě, plnou inspirace, informací, rad a nápadů pro zahradničení s ohledem na přírodu; úžasnou knihu (nejen) pro malé včelaře od 6 let Včelaření pro děti a knihu Plevel na talíři, která vás naučí, jak chutně zužitkovat divoké rostliny, které často považujeme jen za zbytečný plevel.


Tiskárna AG TYP

Záložky do knih Pleva

Se sympatickou tiskárnou AG TYP v Kostelci nad Orlicí moc rádi spolupracujeme již od nepaměti. Vládne u nich příjemná rodinná atmosféra, vždy nám vyjdou maximálně vstříc a můžeme se na ně ve všem spolehnout. Tiskárna provádí kompletní polygrafické služby od grafické přípravy přes tisk široké palety tiskovin - knih, novin, časopisů, plakátů i barevných reprodukcí vysoké kvality - až po knihařské zpracování a expedici.

My si u nich necháváme pravidelně tisknout letáčky, záložky do knih, jmenovky na vánoční dárky, každoročně také kalendáře s obrázky Hanky Plevové a průběžně různé další drobnosti. 


Tiskárna Grafia Nova

Naši partneři -Tiskárna Grafia Nova

Díky přátelskému jednání, individuálnímu přístupu a skvěle odvedené práci je pro nás již dlouho skvělým partnerem také tiskárna Grafia Nova, která pro nás zajišťuje tisk katalogů a produktových krabiček.

Tiskárna Grafia Nova se zaměřuje na profesionální zpracování a výrobu tiskovin i velkoplošného tisku od grafického návrhu až po realizaci. Kromě tisku nabízí také dokončovací zpracování jako je ořez, vazby, ražba, perforace, číslování, výsek, lepení a další.


Obaly a krabice Venkart

Dárkové krabice Venkart

Už tomu bude asi tak 15 let, kdy jsme navázali spolupráci s firmou Venkart pana Karla Věntuse a naše zkušenosti byly vždy jen skvělé, moc si ceníme přátelského jednání a osobního přístupu. Mnohokrát nám ochotně vyšli vstříc, třeba i během Vánoc, když jsme narychlo doobjednávali.

Společnost Venkart se zabývá výrobou a prodejem papírových krabic a obalů nejrůznějších tvarů a využití z hladkých i vlnitých lepenek, zajišťuje také kompletaci kartonážních výrobků, ruční lepení a skládání. Pro nás ve Venkartu vyrábí kartonové dárkové krabice s průhledem, ve kterých si můžete zakoupit některou z našich dárkových sad.


Obalová řešení Solpap

Obalové krabice Solpap

Dalším naším letitým a spolehlivým partnerem, se kterým je radost spolupracovat, je rodinná firma Solpap z nedalekých Třebechovic pod Orebem.

Solpap je specialistou na výrobu a potisk prodejních a přepravních obalů z ekologické vlnité lepenky a pro nás vyrábí krabice a nohavice na medy a medoviny chránící proti rozbití a přepravní krabice, ve kterých vám může přijít vaše objednávka (pokud jsme ji zrovna nezabalili do použité krabice 🙂). Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že když říkají, že „staví na kvalitě, moderních technologiích, férovosti a schopných lidech“, je tomu skutečně tak.


Jsme velmi rádi, že jsme v našem podnikání našli tak milé partnery a těší nás, že jejich produkty oceňují i naši zákazníci. Dobrých a poctivých produktů si nesmírně vážíme. A je moc dobře, že vy také.

 

Sdílejte produkt s přáteli

Další články, které by se vám mohly také líbit